Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АРТ-ТЕРАПІЇ ТА ЕЛЕМЕНТІВ МЕТОДУ «ЗАНУРЕННЯ» У РОБОТІ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ

ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АРТ-ТЕРАПІЇ ТА ЕЛЕМЕНТІВ МЕТОДУ «ЗАНУРЕННЯ» У РОБОТІ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ

Назва:
ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АРТ-ТЕРАПІЇ ТА ЕЛЕМЕНТІВ МЕТОДУ «ЗАНУРЕННЯ» У РОБОТІ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 159.98:7+796 
Ніколау І.В. 
ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АРТ-ТЕРАПІЇ ТА ЕЛЕМЕНТІВ МЕТОДУ «ЗАНУРЕННЯ» У РОБОТІ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ
У статті відображені результати дослідження можливостей методів арт- терапії для покращення психо-емоційного стану спортсменів. Автор також показує зміни таких показників, як аналітичне мислення та концентрація уваги після впровадження комплексу інноваційних психолого-педагогічних методів у програму підготовки спортсменів.
Ключові слова: спортсмени, психо-емоційний стан, мотивація, увага, мислення, інновації.
В статье отражены результаты исследования возможностей методов арт- терапии для улучшения психо-емоционального состояния спортсменов. Автор также показывает изменения таких показателей, как аналитическое мышление, концентрация внимания после внедрения комплекса инновационных психолого-педагогических методов в программу подготовки спортсменов.
Ключевые слова: спортсмены, психо-емоциональное состояние, мотивация, внимание, мышление, инновации.
In the article, the results of the investigation of the possible ways of art-therapy usage for the imrovement of the psycho-emotional state of sportsmen are reflected. Author shows the changes of such indications as analytical thinking and concentration of the attention after the inculcation of the complex of innovational psychologically- pedagogical methods into the program of sportsmen preparation.
Key words: sportsmen, psycho-emotional state, motivation, attention, thinking. Актуальність дослідження пояснюється важливістю такого фактора, як психо-емоційний стан для спортсменів, його впливом на результат діяльності, залежністю кінцевого результату від індивідуально-психологічних показників, і методів, якими можна користуватися для досягнення найкращих результатів. Але враховуючи специфічність спортивної діяльності, для рішення цих задач ефективними бувають далеко не всі запропоновані методи, тому що вони декілька застарілі [9].
За останні роки все більше знаходить своє місце у рішенні різноманітних психологічних проблем арт-терапія. Її застосовують у медицині, освіті, соціальній сфері та інших напрямках діяльності людини. Але наукових робіт, які б відображали результати досліджень застосування арт-терапії у спорті, ми не знайшли [2; 5; 7; 11]. Враховуючи досвід застосування цих методів у педагогіці, ми передбачили, що не менш ефективними будуть ці результати і в роботі зі спортсменами.
Проблемою цього дослідження є пошук можливих методів і засобів арт-терапії у роботі зі спортсменами при формування мотивації, для покращення психо-емоційного стану та показників концентрації уваги та аналітичного мислення юних спортсменів.
Об'єкт дослідження - психо-емоційний стан, мотивація до успіху, увага та мислення юних спортсменів.
Предмет дослідження - методи арт-терапії для покращення психо-емоційного стану, формування спортивної мотивації, концентрації уваги та мислення юних спортсменів.
Мета дослідження - перевірка ефективності застосування методів арт-терапії у роботі зі спортсменами.
Гіпотеза дослідження - при застосуванні методів арт-терапії буде покращено психоемоційний стан та показники мотивації, уваги і мислення юних спортсменів.
З метою досліджень ефективності застосування методів арт-терапії для поліпшення психоемоційного стану спортсменів та підвищення рівня таких показників, як концентрація уваги і аналітичне мислення, була обрана ДЮСШ № 4 м. Миколаєва. Школа вузького профілю - баскетбольна, - є можливість провести дослідження різних психологічних параметрів, враховуючи специфіку цього багатогранного виду спорту.
Другою метою проведеної роботи було початок створення і відпрацьовування цілої програми підготовки фахівців для використання даних методів надалі самостійно (після первісного навчання групи спортсменів фахівцем).
Для виконання поставленних задач були обрані декілька видів арт-терапії: тонінг, прослуховування музики, вільний танець та педагогічний метод «Занурення».
Тонінг - проспівування звуку зручного та комфортного тону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ АРТ-ТЕРАПІЇ ТА ЕЛЕМЕНТІВ МЕТОДУ «ЗАНУРЕННЯ» У РОБОТІ ЗІ СПОРТСМЕНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок