Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів

Загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів

Назва:
Загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ
На сучасному етапі розвитку та реформування галузі освіти в Україні особлива роль відводиться оновленню системи всього дошкільного виховання.
Умовно визначено три основних напрямки оновлення системи дошкільного виховання:
1. Оновлення і розширення функції традиційних загально розвиваючих садків шляхом відкриття в них профільних реабілітаційних груп;
2. Створення міні-садків ( сімейних, прогулянкових), шкіл-дитсадків, центрів;
3. Відкриття дошкільних закладів, які працюють за альтернативними та новітніми технологіями.
Відрізняються вони від традиційних дошкільних закладів самостійними концепціями, спеціалізованими програмами, широким діапазоном послуг за межами державних програм, спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей дітей.
Такі дошкільні навчальні заклади функціонують майже в усіх областях України. В 1995 році в Луганській області проводився Всеукраїнський семінар "Організація нетрадиційних типів дошкільних закладів та використання новітніх технологій у педагогічному процесі з дітьми дошкільного віку", де були продемонстровані принципово нові моделі педагогічного процесу, які були обґрунтовані на історії, культурі народу та загальнолюдських цінностях.
Основною фігурою педагогічного процесу є творча особистість педагога, який спроможний акумулювати в собі все нове, прогресивне, трансформуючи це в співробітництво з дитиною, сім’єю та колегами по роботі.
Все це безпосередньо стосується в першу чергу процесу фізичного виховання та фізичної підготовки дошкільнят в умовах дошкільних навчальних закладів.
Мета даної роботи: узагальнити на основі літературних даних особливості фізичного розвитку та фізичної підготовленості дітей середньої та старшої вікових груп, як підготовчого етапу дітей до молодшого шкільного віку.


РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів
1.1. Анатомо-фізіологічні та психологічні особливості розвитку дітей середньої та старшої вікових груп
Віковий період з 5 до 7 років називають періодом "першого витяжіння", коли за один рік дитина може вирости на 7-10 см. Середній ріст дошкільнят 5 років складає біля 106-107 см, а маса тіла - 17-18кг. На шостому році життя в середньому маса тіла за місяць зростає на 200г, а ріст - на 0,5см (12,27,27).
Розвиток опорно- рухової системи ( скелет, суглобово-зв’язочний апарат, мускулатура) дитини до 5-6 років ще не завершений. Кожна з 206 кісток продовжує змінюватись за розмірами, формою, будовою, причому в різних кісток фази розвитку неоднакові.
Зростання частин решітчастої кістки черепу та окостеніння слухового проходу завершуються до шести років. Зростання між собою частин потиличної, основної та обох половин лобової кісток черепу до цього віку ще не завершене. Між кістками черепу зберігаються хрящові зони, тому ріст головного мозку продовжується.
Окостеніння опорних кісток носової перепонки починається з 3-4 років, але до шести років ще не завершено. Ці особливості необхідно враховувати при проведенні рухливих ігор, ігрових вправ на заняттях з фізичної культури, тому що навіть найлегші удари в область носа та вуха можуть призвести до травм (18, 19, 24).
Найбільша вірогідність травм виникає при виконанні вправ, що пов'язані із зменшенням площі опори - ходьба по лавці, рейці, при зіскоках, коли діти легко гублять рівновагу; у вправах з м'ячем - у дитини достатньо сили, щоб докинути його до партнера, але не досконала координація може викривити напрямок по люту, і тоді м'яч попадає не в руки, а в обличчя: тому дітям необхідно давати точні вказівки, нагадувати, що м’яч потрібно кидати в руки партнеру (10,11,13,19), 3 цією метою на прогулянці необхідно систематично проводити різноманітні варіанти ігрових вправ з м'ячем: "Попади в обруч"," Докинь до прапорця","3бий кеглю", і т.д. Дуже важливим є те, щоб не збільшувати відстань між дітьми більше, ніж рекомендовано програмними вимогами. Використання тенісних м’ячів в старшій групі можливе тільки при умові, що у дітей вже сформований відповідний навик (2,11,25).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Загальна характеристика вікових особливостей розвитку дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок