Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Хімічна освіта в школі: екскурс в історію.

Хімічна освіта в школі: екскурс в історію.

Назва:
Хімічна освіта в школі: екскурс в історію.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Хімічна освіта в школі: екскурс в історію.


Як відомо, до 1917 р. середню освіту в основному надавали гімназії та реальні училища, причому структура цих закладів і зміст навчання в них неодноразово змінювалися в ході реформ. Так, під час реформи 1864 р. були створені два види гімназій — класичні та реальні.
У класичних гімназіях певні відомості з хімії розглядалися в курсі природничої історії, який викладався протягом перших трьох років навчання.
У реальних гімназіях хімічні знання також вивчалися в курсі природничої історії. Проте ті обмеження, які були введені для випускників реальних гімназій щодо вступу до університетів (їм дозволяли вступати лише на фізико-математичні факультети), викликали численні прохання до тодішнього Міністерства народної освіти про реорганізацію реальних гімназій у класичні. Такі звернення певною мірою вплинули на проведення у 1871 р. чергової реформи, за якою замість реальних гімназій створювалися реальні училища із шестирічним терміном навчання. Передбачалося, що випускники реальних училищ будуть досить кваліфікованими працівниками в промисловому виробництві, яке на той час розвивалося швидкими темпами і, звичайно, вимагало підготовлених кадрів. Тому реальні училища були профільними: техніко-механічні, техніко-хімічні, комерційні, причому профіль обирався, в першу чергу, залежно від місцевих потреб.
Випускники шестирічного реального училища не мали права вступати до університету, і тільки згодом в окремих реальних училищах було введено 7-й клас для тих, хто бажав продовжити навчання в технічних або сільськогосподарських вищих навчальних закладах.
Згідно з навчальним планом реальних училищ 1872 р. хімія не вивчалася як окремий предмет, а була складовою курсу природничої історії. Однак розподіл навчального навантаження був таким, що на природничі дисципліни разом з математикою відводилося лише 35 відсотків часу, а це не давало можливості повною мірою реалізувати профільність навчання. До того ж у ці часи почали прискореними темпами розвиватися ремісничі та технічні училища, що було зумовлено, передусім, потребами виробництва.
У 1888—1889 рр. було здійснене чергове реформування гімназій та реальних училищ. Фактично були ліквідовані профілі реальних училищ, натомість вводилися два їх типи: загальноосвітнє (6—7 років навчання) і комерційне (7—8 років навчання). Водночас була впорядкована система технічного навчання, яка включала ремісничі училища, початкові й середні технічні училища.
Середні технічні училища пропонували чотирирічний термін навчання і готували техніків-помічників інженерів, причому до цих закладів приймали тих, хто закінчив принаймні п’ять класів реального училища. Саме в навчальних планах середніх технічних училищ у 1889 р. з’являється самостійний курс хімії, а також спеціалізований курс «Хімічне виробництво». Окремо виділялися години на практичні заняття в хімічній і техніко-хімічній лабораторіях. Що ж стосується реальних училищ, то тільки в 1906 р. в навчальному плані було виділено 2 тижневі години в 5-му класі на вивчення хімії [2, 3].
Цікаві дані щодо змісту курсу хімії та методів навчання наводяться в Циркулярі по Київському навчальному округу (№ 4 за квітень 1908 р.), у доповіді про результати роботи комісії, створеної з метою вивчення питань, пов’язаних з викладанням курсу хімії в реальних училищах.
У доповіді комісії основна увага приділялася питанню забезпечення наочністю під час вивчення хімії шляхом демонстрацій та проведення дослідів безпосередньо учнями. Саме тут зустрічаємо ті ідеї унаочнення, які згодом стали основою систематичного вивчення хімії в середніх загальноосвітніх школах: «Викладання хімії обов’язково повинно супроводжуватися демонстрацією дослідів; при цьому, у випадку проведення складних дослідів, комісія вважає за доцільне переходити до таких лише після засвоєння учнями відповідного теоретичного матеріалу; у всіх інших випадках досліди повинні супроводжувати теоретичні пояснення» [1]. Саме практичні заняття і проведення дослідів вважалися тими засобами, які давали змогу за досить короткий термін вивчення хімії засвоїти програму, викликаючи при цьому в учнів особливий інтерес до предмета.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Хімічна освіта в школі: екскурс в історію.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок