Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

Назва:
ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,75 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 378.184.0
Л.А.Радкович
ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ
У статті висвітлюються актуальні питання виховання студентів вищих технічних навчальних закладів у процесі клубної роботи.
Клубну діяльність у вищій школі можна інтерпретувати як частину позанавчальної виховної роботи, що розвиває творчі здібності студентів, є формою спілкування, самореалізації студентської молоді, а також дозвілля та відпочинку. Найбільш поширеними та ефективними на практиці є групові форми клубної роботи. Саме в процесі діяльності об'єднань за інтересами складаються сприятливі умови для колективу, з'являється можливість ураховувати інтереси та здібності кожного його учасника, розвивати індивідуальність студента. Клуби у вищих навчальних закладах - це об'єднання студентів за інтересами на добровільних засадах, що організовують різну творчу діяльність молоді, мають визначальну структуру організацій та орган самоврядування. Але на практиці ще не достатньо вивчені методи та форми клубної діяльності, що зумовило актуальність нашої статті.
Метою статті є підкреслення ролі клубної роботи вищих технічних навчальних закладів у вихованні студентів і наголошення на потребі запровадження та розширення цієї форми виховної роботи як форми організації студентського дозвілля.


Клубне об'єднання є загальнодоступним для кожного члена студентської громади. Необхідними умовами вступу до клубу на добровільних засадах є бажання займатися спільною справою, повністю сприймати устав та правила клубу, максимальна стабільність складу клубу, без якої неможливо скласти колектив. Ще одна з ознак клубного об'єднання - діалектична єдність особистісної значущості цілей роботи для його учасників та громадської спрямованості їх діяльності. До клубу студенти приходять для задовільнення своїх потреб та інтересів, але втілити в життя індивідуальні плани вони можуть, лише беручи участь у реалізації громадсько-значущої цілі, що перетворюється на життя в колективній діяльності. У цьому полягає специфіка логіки організації роботи клубного об'єднання, різниці її від логіки пізнавального процесу, в якому реалізація колективної мети забезпечується індивідуальною діяльністю. У зв'язку з такою особливістю клубного об'єднання в його членів об'єктивно народжуються та розвиваються потреби в згуртованості формального об'єднання в колектив, що буде беззаперечно сприяти більш інтенсивному його розвитку. У клубних об'єднаннях студенти беруть участь у різних формах колективної діяльності, але головною умовою її організації повинний бути творчий характер. Творчість - норма розвитку молоді. Відповідно до твердження Л.С. Виготського, «потреба, що формує одну з найголовніших та сильних мотивацій приходу особистості в колектив», у нашому разі - в клуб, адже творчість - такий стан особистості, коли «проявляється фантазія, мислення, схильність до імпровізації, шляхи до рішення поставленого завдання та розв'язання ситуації» [1, с. 78-79 ]. Творчість характеризується новизною, оригінальністю, нестандартністю самої діяльності. Організація колективної творчої діяльності сприяє формуванню в кожного учасника об'єднання активної позиції. У цій ситуації він не сторонній спостерігач, а її творець, мета досягається колективно, але кожен член клубного об'єднання має можливість виявити свою індивідуальність. Практика доводить, що серед мотивацій, що приводять студентів в клубні об'єднання, найбільш вагомі мотиви пізнавального характеру, спілкування, самотвердження, самовиховання та організація дозвілля. На основі вивчення потреб, що приводять студентську молодь до клубів, нами сформульовані такі функції:
- створення умов для виявлення, задоволення та розвитку інтересів, здібностей та потреб індивіда;
- надання студентам можливості задовольнити свої потреби в творчій діяльності;
- організація спілкування студентів за інтересами;
- надання їм діяльності для самотвердження, самовираження та самовиховання;
- організація дозвілля студентів у позанавчальний час;
- реалізація гедоністи навчальної діяльності студентської молоді, надання їй емоційного забарвлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ У ПРОЦЕСІ КЛУБНОЇ РОБОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок