Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самостійна робота студентів у курсі методики викладання української мови в початкових класах

Самостійна робота студентів у курсі методики викладання української мови в початкових класах

Назва:
Самостійна робота студентів у курсі методики викладання української мови в початкових класах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,30 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Самостійна робота студентів у курсі методики викладання української мови в початкових класах


В умовах реформування освітньої системи в Україні значне місце займає пошук ефективних методів і засобів навчання, розробка методичних систем, технологій викладання, підвищення дієвості навчання в цілому. Тому особливо актуальною є проблема підготовки педагогічних кадрів.
У професійному становленні вчителів початкових класів лінгводидактична підготовка стає все більш пріоритетною, оскільки в сучасних умовах цикл гуманітарних предметів постійно розширюється. Виховувати, розвивати, формувати школяра як людину, індивідуальність, особистість, навчити його продуктивно мислити не можна без оволодіння рідною мовою як засобом спілкування.
Шляхи підвищення якості професійної підготовки вчителів у педагогічних ВНЗ передбачають піднесення не тільки теоретичного рівня їх знань про зміст і структуру початкового курсу рідної мови, сучасні методи і прийоми її викладання та розвитку усного й писемного мовлення молодших школярів, а й вироблення у студентів практично-методичних умінь, необхідних їм для навчання дітей мови, розвиток самостійності, інтересу до творчої педагогічної діяльності.
У вищій школі необхідно створити такі умови, які б дозволили студентові переконатися в значущості науки для індивідуального становлення майбутнього вчителя, закріпити в нього бажання і здатність читати, самостійно переосмислювати чужі думки і на цій основі формулювати, висловлювати власні думки. Це в свою чергу слугуватиме базою для індивідуально-особистісного навчання майбутніх педагогів, яким сьогодні потрібна така методична підготовка, яка б дозволяла вибрати певну методичну систему з ряду існуючих і грамотно реалізувати її на практиці, володіти педагогічною рефлексією, різними способами методичної діяльності, вмінням вести науково-дослідну роботу в процесі навчання дітей.
Важливим засобом удосконалення професійної підготовки вчителів для сучасної школи є ефективна організація самостійної роботи студентів. Аналіз науково-педагогічної літератури (В.Бондар, Г.Гецов, Н.Кічук, Н.Кузьміна, А.Малибог, М.Никаноров, П.Підкасистий та ін.) дозволяє побачити існування різних підходів до визначення самостійної роботи. Більш повно педагогічну сутність самостійної роботи, на нашу думку, розкриває трактування її як форми колективної або індивідуальної навчальної діяльності студентів, під час якої вони засвоюють необхідні знання, оволодівають вміннями й навичками, навчаються планомірно і систематично працювати, мислити, формувати власний стиль розумової діяльності [5, 44].
Проблема підготовки студентів до самостійної роботи і керівництво нею, як правило, у спрощеному вигляді поділяється на 3 блоки: мотиваційний, технологічний і організаційний. Уміння й навички самостійної роботи у сучасній науковій літературі розуміють досить широко. Це вміння підготуватися до певного виду занять, брати участь у них, працювати з літературними джерелами, планувати час, дотримуватись норм гігієни розумової праці тощо.
Особливого значення набуває самостійна робота студентів з курсу "Методика викладання рідної мови в початкових класах". Її доцільність зумовлена такими факторами, як обмежена кількість навчальних годин на вивчення цієї наукової дисципліни, відсутність у студентів попередньої методичної підготовки, можливість постійно спиратись на наявні знання з суміжних наук (психологія, педагогіка, дитяча література, сучасна українська мова).
Метою застосування різних видів самостійної роботи у лінгводидактичній підготовці вчителів початкових класів є закріплення знань програмового матеріалу, поданого на лекціях, а також методичних умінь і навичок, сформованих на практичних і лабораторних заняттях. Передбачається також, що під час самостійної роботи набуті студентами знання будуть розширюватись і поглиблюватись. До того ж у них вироблятимуться навички науково-дослідної роботи, необхідні сучасному педагогу.
Існує багато класифікацій типів і видів самостійної роботи студентів. Найбільш обгрунтованою, вважаємо, є класифікація П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Самостійна робота студентів у курсі методики викладання української мови в початкових класах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок