Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Організація навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології умса в умовах кредитно-модульної системи 

Організація навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології умса в умовах кредитно-модульної системи 

Назва:
Організація навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології умса в умовах кредитно-модульної системи 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології умса в умовах кредитно-модульної системи 


Система вищої медичної освіти України знаходиться в процесі стрімкого реформування. Підписання Болонської декларації зумовлює перехід на кредитно-модульну систему навчання, яка впроваджена у вищих навчальних закладах Європи. Основним завданням на цей період окреслено реалізацію передбаченої Болонською декларацією системи академічних кредитів, аналогічної ECTS (Європейський кредитно-трансферній системі).
Основна робоча гіпотеза цієї новації включає збереження кращих вітчизняних надбань у формуванні змісту, форми і методів навчання і контролю знань. Поряд з цим вітчизняній вищій школі необхідно засвоїти і впровадити кращі зразки світової професійної освіти. Це спонукає професорсько-викладацький склад переглянути методологію викладання навчального матеріалу.
З метою оптимізації проведення занять необхідно чітко структурувати їх на три основні етапи – підготовчий, основний і заключний – це дозволяє правильно організувати навчальний процес і дає змогу адекватно оцінити знання і вміння студентів протягом заняття.
Особлива увага повинна приділятись стандартизованим методам початкового контролю під час підготовчого етапу, як стимулу активної і творчої самостійної роботи студентів.
Під час основного етапу заняття необхідно використовувати сучасні активні методи, психолого-педагогічні прийоми навчання студентів.
Виставлення об'єктивної оцінки під час заключного етапу заняття базується на результаті всіх видів контролю відповідно до затвердженого кафедрою регламенту оцінювання знань, вмінь і навичок студентів.
У зв’язку з відсутністю екзаменаційних сесій відбудеться перенесення акценту оцінки результатів роботи студента на викладача (асистента, старшого викладача, доцента)
На перший план виступає готовність професорсько-викладацького складу до розуміння введення нової методології, її основних принципів, оволодіння нею, упровадження в навчальний процес і вивчення ефективності новації.
Сьогодні викладач повинен володіти: технологією кредитно-модульної системи організації навчального процесу; методикою використання багатобальної і рейтингової шкал оцінок успішності; методикою розробки та застосування стандартизованого контролю теоретичної і практичної підготовки студента; сучасними інформаційними технологіями.
З боку студента впровадження кредитно-модульної системи навчання має переваги перед класичною системою завдяки тому, що спонукає студентів до систематичного навчання і відвідування занять упродовж навчального року, привчає до самостійної роботи, що особливо важливо для студентів-медиків. Стандартизовані методи контролю і чіткий регламент їх використання значно зменшують вплив т.з. «людського фактору» в оцінці результатів навчальної діяльності студента, передбачає партнерські відносини викладачів і студентів, як учасників навчально-виховного процесу і спільну відповідальність за результат навчання. В даній системі навчання і викладач і студент, як учасники навчально-виховного процесу, спільними зусиллями повинні прагнути до отримання студентом мінімальної кількості балів для допуску до кінцевого модульного контролю, що збільшує індивідуальну направленість навчального процесу.
Кінцевий модульний контроль не передбачає днів для підготовки до нього, а, отже, вимагає: регулярного і якісного вивчення дисципліни, дуже зваженого підходу кафедри до вибору навчального матеріалу і методів контролю.
Для викладачів кредитно-модульна система вимагає розробки стандартизованих методів контролю - 100% опитувати студентів, шукати нові дидактичні прийоми, удосконалювати методи навчання.
Відсутність екзаменаційних сесій, на яких знання і вміння студентів оцінювали найдосвідченіші науково-педагогічні працівники: зав.кафедрою, професори, доценти, сприяють мотивації всіх викладачів до підвищення свого професійного рівня.
Кожний науково-педагогічний працівник в умовах кредитно-модульної системи є відповідальним за забезпечення якості освіти (в межах відповідної дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація навчального процесу на кафедрі гістології, цитології та ембріології умса в умовах кредитно-модульної системи 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок