Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Технологічні основи створення та підтримки порталів

Технологічні основи створення та підтримки порталів

Назва:
Технологічні основи створення та підтримки порталів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,17 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Технологічні основи створення та підтримки порталів


В умовах формування інформаційного суспільства сучасна школа характеризується широким упровадженням інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес. Стрімкий розвиток веб-технологій, великі можливості забезпечення комп'ютерної підтримки для різних рівнів і об'ємів наданих освітніх послуг виводять на перший план питання ефективності організації багато ступінчастої і багато сторонньої інформаційної технології для підтримки навчального процесу.
Важливу роль у сучасному навчанні відіграють освітні портали, що являють собою програмно-технічний комплекс, який акумулює в різноманітних формах і обсягах територіально розподілені дані про науково-методичні інформаційні ресурси, сучасні технології навчання, державні освітні стандарти та будь-яку іншу інформацію, що підтримує індивідуальний рівень освіти та інтерес до безперервного її підвищення. Таким чином, на сьогодні є актуальною проблема створення і розвитку системи освітніх порталів.
В рамках науково-дослідної теми “Створення освітнього Інтернет-порталу “Діти України“ (ДР №0105U003533) було проведено комплекс наукових досліджень з метою розробки порталу на сучасних наукових і технологічних засадах, головним завданням якого є створення програмно-технічного комплексу та потужного освітнього інформаційного ресурсу, насичення електронного україномовного інформаційного простору освітньою інформацією. Досліджено актуальність цих інформаційних технологій, тенденції розвитку підходів, концепції побудови порталів. Розглянуто також інструментарій порталів, базові служби та сервіс, вироблено вимоги до них, проаналізовано навантаження на апаратно-технічні засоби реалізації цих технологій та можливості навантаження на них, розглянуто досвід використання сучасних інформаційних технологій в освіті. Запропоновані підходи та методики запроваджено при проектуванні, розробці та керуванні наповненням інформаційними ресурсами освітнього порталу “Діти України“. Основні результати цього наукового дослідження викладені в цій роботі.
Загальна характеристика порталів. Портал – це вхід (або вихід) в глобальний інформаційний простір. Портал характеризується існуванням розвинутої системи інформаційних ресурсів і активною взаємодією з користувачами через систему форумів. Портал має централізований вхід і спеціальні засоби для зручної подорожі по інформаційних ресурсах.
Виділяють такі типи порталів:
горизонтальний (у тому числі корпоративний);
вертикальний (у тому числі індустріальний).
Портали всіх типів мають такі загальні риси:
здатність інтеграції й агрегації великого обсягу різнотипних даних;
наявність гнучких механізмів пошуку;
наявність сервісу;
наявність засобів персоналізації змісту порталу для певного користувача.
До складу сервісу і служб системи освітніх порталів повинні входити [1]:
служби та сервіс, характерні для порталів всіх типів;
спеціалізовані служби, що забезпечують можливості адекватного доступу до різних електронних освітніх ресурсів, таких, як:
електронні бібліотеки;
електронні навчальні курси;
системи тестування знань;
системи віддаленого доступу до центрів колективного користування освітніми обчислювальними й експериментальними ресурсами;
сучасні засоби персоніфікації доступу до змісту індивідуальних і корпоративних користувачів (наприклад, шляхом “експорту” змісту і служб освітнього порталу на індивідуальний або корпоративний портал).
Найважливіша вимога – можливість інтеграції освітнього порталу й інших освітніх інформаційних систем і сайтів. Інтеграція повинна бути двоспрямованою, тобто виконувати такі функції:
Надавати можливість використання іншими освітніми ресурсами сервісу, служб і змісту вибраних розділів освітнього порталу. Йдеться про експорт порталом свого сервісу та служб до інших та інтеграції з їхніми освітніми ресурсами.
Надавати можливість інтеграції в освітній портал загально значимих можливостей сервісу, служб та інформаційних розділів вже існуючих освітніх ресурсів. Тобто йдеться про експорт освітніми ресурсами свого змісту і механізмів інтеграції цього змісту освітнім порталом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Технологічні основи створення та підтримки порталів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок