Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності / сторінка 2

Назва:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
У таких осередках неповнолітні надають одне одному допомогу, підтримку, почувають себе у більшій небезпеці, їм легше переносити різні негаразди”.
Велику увагу вивченню об’єднань неповнолітніх приділяв С.Т.Шацький. На його думку, ці групи “хороші тим, що вони вільні, рухомі, знаходяться у близькій дотичності з життям і різноманітні. Він рахував, що їх позитивна роль полягає у задоволенні потреби у вибірковому спілкуванні, в активності й самоутвердженні, завдяки чому неповнолітні володіють практичністю і добре орієнтуються у складних умовах оточуючого життя.
Приєднання до неформальних груп – нормальний вибір підлітків. Вихідні мотиви, які приводять його до неформальної групи, оцінюються вченими як природні для даного віку. Так, І.П.Башкатов вважає, що “не деформовані природні потреби підлітків у модному одязі, сексуальному задоволенні, престижних предметах, вживанні спиртного, наркотичних речовин і т.д., а соціальні потреби в спілкуванні, самоутвердженні, престижу, стремління покращити своє життя штовхають їх на взаємодію одного з одним. І такими іншими людьми виступають не батьки, не педагоги і навіть “не нормальні ровесники”, а стихійно об’єднані неформальні групи”.
А.В.Толстих вказує на суттєву обставину, яка детермінує входження неповнолітнього у неформальну групу і відмічає: “Недостатній інтелектуальний і культурний рівень, який заважає зосередитись, заглибитись у знання, книги, фантазії; поганий приклад для наслідування дорослих; комунікативний голод і анонімність міського спілкування й співжиття, і найважливіше – відсутність свободи вибору, альтернативи приєднання до неформальної спільноти визначає шлях неповнолітнього. А також він зауважує: тотальність обмеження його свободи полягає в тому, що тікаючи від тиску сім’ї й навчально-виховного закладу, він попадає у залежність від неформальних стосунків.
Досліджуючи неформальні об’єднання молоді, Д.В.Ольшанський наводить їх класифікацію :- “музичні” (металісти, брейкери, бітломани, роллінги);- “в спорті й довкола нього” (фанати, рокери, секції різних видів боротьби);- “правоохоронці” (любера, “афганці”, “фураги”, “стригуни”);- екстремальні угрупування (вуличні, дофеністи, мажори);- “філософські” (хіппі, юні марксисти, молоді ленінці, демократичні соціалісти і т.д.);- “політичні” (пацифісти, ностальгісти, панки, чорносотенці “Пам’яті”);- на екологічному й екокультурному ґрунті.
У виховній роботі з неповнолітніми, на думку М.Аванесова, слід ураховувати, що думка таких груп має на нього набагато більший вплив, ніж думка педагога. Тому, якщо індивід знаходить соціальне визнання поза навчально-виробничими стосунками, здійснювати на нього цілеспрямований виховний вплив стає важко, іноді навіть неможливо.
Оцінюючи роль формального колективу у вихованні особистості, Фіцула М.М. наголошує, що у навчально-виховних закладах, де порівняло слабкі учнівські колективи, часто утворюються невеликі групи негативного спрямування і дослідженнями доведено, що більшість педагогічно занедбаних неповнолітніх (70%) належить до таких груп. Він акцентує на необхідності актуалізації його згуртування й пропонує такі засоби: формування традицій та громадської думки, організація колективної діяльності, учнівського самоврядування, продуманого дозвілля, згуртованість у діях педагогів. Вчений вказує: “Одна з важливих умов запобігання появі негативно спрямованих мікрогруп – комплектування класів або інших колективів з урахуванням індивідуальних особливостей педагогічно занедбаних неповнолітніх з таким розрахунком, щоб до одного класу чи гуртка не потрапило їх декілька”.
До технологій групового впливу можна віднести такі, в основі яких лежать різні способи організації внутрішньогрупової сумісної діяльності (робота в малих групах). Технології колективного впливу засновані на внутрішньогруповій і міжгруповій сумісній діяльності, яку характеризує дясягнення спільного результату діяльності, що включає вклад кожного учасника (ділові ігри, дискусії).
Досліджуючи питання запобігання негативних проявів у середовищі неповнолітніх, дійшли висновку, що переважно групова злочинність виростає на ґрунті неконтрольованості цих груп, а саме тих, які позбавлені позитивного впливу сім’ї, школи, колективу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок