Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності / сторінка 3

Назва:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Нерідко таких осіб об’єднує в групи однакова неблагополучна сімейна обстановка і труднощі в навчанні.
Такі способи переорієнтації груп неповнолітніх пропонує А.Тарас: через лідера групи, через прикріпленого до неї наставника, через позитивний формальний колектив.
Дещо іншу методику передбачає Г.Менберг: ізоляція неповнолітнього від групи, її поділ, профілактична робота з усією групою для виправлення всіх її членів. Він підкреслює, що для об’єднань негативного спрямування характерним є те, що члени її потребують психічно-емоційного контакту, співпереживання порівняно з групами нормального спрямування, які потребують інформації та спільної діяльності.
Цимбалюк І.М. зазначає: “Специфіка педагогічної соціальної перцепції полягає у тому, що педагог прагне зрозуміти учня в процесі його особистісного становлення. Учень постійно змінюється і тому в процесі його пізнання виникають протиріччя між попередньою думкою педагога і новими фактами його поведінки й діяльності. Пізнання цього протиріччя й відчуття сумніву дають йому змогу не зупинятися на здобутих знаннях” .
2. Психолого-педагогічний огляд осіб-членів неформальних об’єднань.
Розмежування підліткового і юнацького віку можна вважати умовним.
Підлітковий вік – етап від 10-11 до 15 років, що відповідає початку переходу від дитинства до юності. Цей період у житті людини відноситься до числа критичних, що пов’язано з кардинальними змінами у сферах:
а) свідомості;
б) діяльності;
в) системи взаємовідносин індивіда.
Насамперед, підлітковий вік характеризується швидким ростом, формуванням організму в процесі статевого дозрівання, що відображається на психофізіологічних особливостях особи. Основу формування нових психологічних і особистісних якостей неповнолітнього цього віку складає спілкування у рамках практичних видів діяльності й дозвілля.
Для підлітків характерним є активне бажання “ввійти” у світ дорослих та орієнтація поведінки на його норми й цінності, розвиток самооцінки і самосвідомості, інтересу до себе як особистості, своїх можливостей та здібностей. При відсутності умов для індивідуалізації і позитивної реалізації своїх нових можливостей самоутвердження підлітка може приймати викривлені форми і призводити до відхилень у поведінці.
Важливим механізмом впливу підліткової групи на індивіда є імітація – прагнення відтворювати (копіювати) форми поведінки ровесників чи дорослих, починаючи від манери говорити, одягатися і до ставлення щодо алкоголізму, наркотиків, тютюну, протилежної статі. Світомо чи несвідомо підлітки шукають приклад для наслідування. Тривожним є факт, коли ним стає особа з негативною спрямованістю поведінки, неправильними суспільними установками.
Підлітки дуже бояться бути відкинутими референтною групою. Для їхнього віку характерним є високий рівень конформізму, тобто готовності до прийняття групових норм, зміни поведінки чи переконань у відповідності з позицією групи. При цьому слід урахувати, що захисні механізми стосовно впливу й маніпуляції у підлітків не достатньо сформовані, що пов’язане з нестабільністю психіки, власних переконань.
Розрізняють два види впливу групи на індивіда: - нормативне – підпорядкування впливу групи, з яким пов’язане визнання, повага; - інформаційне – підпорядкування впливу групи унаслідок прийняття суджень інших людей про реальність.
Є.В.Сидоренко виділяє наступні форми впливу:
- переконання – висловлення або обговорення аргументів у користь певного рішення або позиції з метою формування або зміни ставлення індивіда до даного рішення або позиції; свідомий неаргументований вплив на людину або групу людей, що має своєю метою зміни їх стану, ставлення до чого-небудь і створення передумов до певних дій;
- зараження – передача свого стану або відношення іншій людині чи групі людей, які яким-небудь чином переймають цей стан;
- маніпуляція – провокування підлітка до прийняття рішень або виконання дій, необхідних для досягнення ініціатором своїх власних цілей;
- примус (тиск) – схильність людини до виконання певних дій за допомогою санкцій або погрози їх примінення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок