Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати реферат: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Загрузка...

Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності / сторінка 4

Назва:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Юнацький вік – період з 15 до 18 років. У цей час продовжується формування життєвої позиції, ціннісних установок, світогляду. Важливим аспектом юнацького віку є намагання самоутвердитись, а також зусилля самого неповнолітнього, спрямовані на самовдосконалення. З огляду на це, потрібно ретельно слідкувати, щоб ці форми не набули викривленого характеру. Оскільки заради цього неповнолітні можуть йти на порушення моральних і правових норм, бути втягнути у діяльність неформальних об’єднань асоціального спрямування.
Слід також зазначити, що неполінолітні цього віку – це особи, які пройшли професійний відбір, тобто через систему засобів, що забезпечують оцінку придатності до оволодіння спеціальністю, до досягнення необхідного рівня майстерності та успішного виконання професійних обов’язків. Професійна орієнтація виступає як суб’єктивна схильність до вибору якої-небудь професії, як комплекс психологічних здібностей і задатків.
Учень професійно-технічного навчального закладу - це випускник основної або старшої загальноосвітньої школи, зарахований до професійно-технічного навчального закладу на навчання за програмами професійно-технічної освіти.
Дослідження вчених показують, що у результаті помилкових професійних уявлень багато неповнолітніх переглядають свій вибір професії, що призводить до їх відтоку із професійно-технічного закладу уже на першому курсі. Нерідко бувають випадки, коли вони не визначаються у своєму ставленні майже до того моменту, поки не утвердяться у професійній спрямованості особистості. Це включає у себе потреби, установки, ціннісні орієнтації, мотиви.
Неформальна група – це індивіди, які взаємодіють один з одним на основі неформальних зв’язків. Як правило, таке об’єднання – відносно невелика кількість індивідів, пов’язаних спільними контактами, цілями і завданнями. Як правило, в такій групі є лідер, довкола якого об’єднані інші члени. На відміну від формальної групи – реальної або умовної спільноти, що має юридично фіксований статус, - неформальне об’єднання не має правового підтвердження.
Під терміном “неформальна група” позначають відразу кілька об’єктів, соціальна природа яких є різною.
По-перше, це угрупування переважно підліткові, всередині яких організаційні відносини виражені або дуже слабо, або, навпаки, дуже сильно зі загрозою використання фізичної сили. Самоціллю подібних неформальних спільностей у більшості є спілкування, а головним внутрішнім принципом – групова солідарність. Такі неформальні групи служать засобом самовизначення, завдяки чому неповнолітній знаходить своє місце у відношенні “я-ми-вони”.
По-друге, до неформалів на сьогодні відносяться учасники різних самодіяльних об’єднань. Серед них – екологічні групи, історико-культурні об’єднання і політичні клуби.
По-третє, до неформальних організацій, колективів часто відносять тих, хто включений у масові національні та суспільні рухи.
У нашому дослідженні поняття “неформальна група” вживається у контексті малої групи, хоча б одним з членів якої виступає вихованець учнівської групи центру професійно-технічної освіти, в тому числі й в межах формального колективу.
Неформальні групи можуть бути організовані як у рамках формальних, так і поза ними. Перші є у рамках певних організацій, другі – існують незалежно від формальних. Вони утворюються на основі просторової близькості (сусіди), спільності інтересів, психофізіологічних характеристик, особистої симпатії. Контакти в таких групах є глибші й ширші, більш значущі для індивідів. Саме такі групи справляють суттєвий вплив на соціалізацію особистості.
У дослідженні, проведеному під керівництвом Н.Ю Синягіної, на питання про причини, які могли би привести підлітка у групу, були відповіді: на першому місті одинокість – 27% і нерозуміння батьків – 24%. Сюди можна віднести і конфлікти між батьками, на які указали 20% опитуваних. Респонденти виділяють риси характеру, які подобаються їм у підлітках неформальних груп: уміння відстояти за себе (54%), сміливість (40%), незалежність (53%)[15, 15].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок