Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> реферат українською: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності / сторінка 5

Назва:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 

Загалом, причинами створення неформальних об’єднань є:
- реакція на недоліки роботи з молоддю;
- як наслідок виокремлення елементів соціальної структури;
- прагнення проявити самостійність;
- бажання задовольнити потреби та інтереси;
- необхідність у спілкуванні;
- як прояв молодіжної свідомості й розвитку.
Серед особливостей неформальних груп неповнолітніх, слід виділити наступні.
1. Вікова потреба підлітків і юнаків у відособленні, автономізації, що має прояв у прагненні до самостійності, незалежності, пошуку можливості самореалізації, які є основними причинами виникнення різноманітних неформальних об’єднань.
2. У групі підліток отримує захист у різних його проявах: психологічному, фізичному, моральному, матеріальному. Відчуття захищеності, набуте в групі, підвищує самооцінку підлітка, впевненість у собі.
3. Членство у групі забезпечує доступ до інформації, яку підліток не отримує в сім’ї чи школі.
4. Наявність емоційно насиченого спілкування та задоволення, що приходить від групової діяльності.
5. Підлітків притягує чесність, відвертість і щирість відносин у групі ровесників.
6. Однією з причин входження підлітка у неформальну групу є такий мотив як спосіб подолання внутрішнього конфлікту особистості, мікросоціумі та насамперед у сім’ї. Тобто, відсутність уваги й розуміння з боку дорослих посилює вплив формальних і неформальних колективів.
7. Важливою є така характерна риса неформальних груп як “гедонізм” – прагнення до отримання максильно сильних приємних відчуттів. Гедоністичний риск визначається як особливий прийом психологічного впливу на сферу потреб, при якому їх актуалізація досягається шляхом створення небезпечних, загрозливих їх задоволенню ситуацій.
8. Прагнення підлітків компенсувати недоліки спілкування, що закладені в традиційних структурах навчальних закладів.
У процесі становлення і розвитку неформальної підліткової групи виникають і закріплюються певні групові норми, які тією чи іншою мірою повинні розділяти всі учасники. Груповими нормами виступають певні правила, вироблені нею, які прийняті більшістю і регулюють взаємовідносини як між членами групи, так і її діяльність у соціумі. Групові норми і правила відносяться до стилю спілкування, визначають межі дозволеного і забороненого, ступінь відкритості (відсутність чи наявність таємниць від групи), способи підпорядкування.
З метою об’єднання групи використовуються наступні методи: взаємна позитивна підтримка, розмова лідера з окремими членами групи, організація і заохочення сумісної діяльності, спільні ігри й дозвілля, шантаж ініціатора вийти з групи, тиск, погрози й образи.
Виділяють наступні різновидності неформальної самодіяльності:
1. Агресивна самодіяльність. Базується на найбільш примітивних уявленнях про ієрархію цінностей, заснованих на культі сили. Простота (примітивізм), наглядність самоутвердження в даній формі придають особливу популярність у середовищі підлітків і осіб молодого віку з мінімальним рівнем інтелектуального і культурного розвитку. Психологія групи базується на протиставленні «ми – вони».
2. Епатажна самодіяльність. В її основі лежить виклик нормам, які склалися, канонам, правилам, думкам щодо одягу, зачіски. Для неповнолітніх зовнішній епатаж – часто найбільш доступна (за рівнем розвитку, психологічному складу, соціальним можливостям) форма самоутвердження, а також засіб знайти адекватне середовище спілкування.
3. Альтернативна самодіяльність. Характеризується виробленням альтернативних суспільним загально прийнятним, офіційним правилам і нормам поведінки, форм проведення дозвілля, способу життя.
4. Соціальна і політична самодіяльність. Націлена на вирішення конкретних соціальним проблем.
Атрибутами підліткових неформальних об’єднань виділяють:А. Стратифікація. Б. Жаргон. В. Прізвиська.
Просоціальні групи неповнолітніх – різновидність соціальних груп, які розвиваються у процесі суспільно корисної діяльності. Позитивні групові норми і цінності в такі групи приносяться із макро- і мікросередовища, формуються і укріплюються в процесі соціально значимої навчальної, трудової чи дозвільневої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок