Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Скачати: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності


ПЛАН
1. Теоретичні основи соціально-педагогічної превентивної роботи з неформальними групами неповнолітніх.
2. Психолого-педагогічний огляд осіб-членів неформальних об’єднань.
3. Зміст і специфіка соціально-педагогічної роботи з неформальними групами неповнолітніх.


1. Теоретичні основи соціально-педагогічної превентивної роботи з неформальними групами неповнолітніх.
Суспільно-політичні процеси в Україні, розбудова незалежної держави вимагають творчого використання форм і методів роботи, що перевірені часом, і оновлення їх актуальним змістом відповідно до мети і завдань виховання підростаючого покоління сьогодні. У державних документах, зокрема, в Державній національній доктрині “Освіта”, Законах України “Про освіту” від 23 травня 1991 року і “Про професійно-технічну освіту” від 10 лютого 1998 року накреслено орієнтири діяльності педагогічних колективів професійно-технічних закладів з неповнолітніми.
Акцентуація на необхідності посилення соціально-педагогічної виховної роботи з неповнолітніми-членами груп неформального характеру обумовлена:
- по-перше, тим, що неповнолітні, середній вік яких становить 15 – 17 років, посідають межу між двома віковими категоріями і це ускладнює процес їх соціалізації, тобто, розмежування підліткового і юнацького віку можна вважати умовним;
- по-друге, що перед ними постають проблеми адаптаційного періоду, їхнє навчання у закладах тільки розпочалося, до них ставляться подібного ступеня складності вимоги у навчально-виховному процесі – організація їх виховання потребує індивідуального підходу з урахування соціально-педагогічних факторів впливу;
- по-третє, за останні десятиріччя майже вдвоє зросла злочинність серед неповнолітніх і особливо групова.
Одними з причин низького рівня впливу на неформальні об’єднання неповнолітніх є недостатнє науково-методичне забезпечення та недоліки соціально-педагогічної діяльності. Для роботи з неформальними об’єднаннями необхідною є актуалізація діяльності соціального педагога, яка має свою специфіку і особливості.
Дослідження соціальної психології і педагогіки дуже важливі для розуміння соціально-педагогічних особливостей й обрання шляхів, способів і методів роботи з неформальними групами неповнолітніх. Тому особливої уваги потребує дослідження теоретичних основ щодо виникнення, розвитку і функціонування неформальних об’єднань неповнолітніх.
Л.Є. Володимиров вважає, що при з’ясуванні причин утворення груп з психологічної точки зору необхідно встановити “комунікабельність особистості, його ставлення до близьких. Необхідно з’ясувати, які в ньому превалюючі почуття, установки, що характеризують його як члена людського співіснування. Кожна людина належить до певного народу, професії, сім’ї, гуртка. У сім’ї потрібно шукати ту атмосферу, в якій зародився моральний тип людини, основну причину того чи іншого морального відбитку, який у кожному необхідно побачити. Але далі йде коло знайомих. У цьому колі уже готується подальший шлях молодої людини. Важко перебільшити значення для життя окремої людини цього кола, в якому вона живе. Воно частково являє собою результати психологічного відбору особи, тобто, недоліки людини у моральному відношенні у цьому колі отримують посилення і освячення. Крім того, тут діє страшна сила переконання і самопереконання, які створюють із цього кола справжнє джерело психічного впливу, тому що здійснюється постійний психічний взаємообмін”.
На думку А.Я Герда, психологічною основою об’єднання неповнолітніх у стихійні й організовані групи лежить природній потяг дітей одне до одного. Ця єдність досягається солідарністю підлітків, юнаків для досягнення якої-небудь мети, єдністю правил, що визначають норми поведінки. Вчений вважав, що кожна така група має свій характер, виділяє із свого середовища своєрідні особистості та має свою маленьку історію. Цементуючими якостями таких груп, на його думку, є внутрішнє переконання (свідомість) і ”дух”, тобто суспільна думка.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Робота з підлітково-юнацькими неформальними групами у соціально-педагогічній діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок