Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні технології підготовки спеціаліста математика в педуніверситеті

Сучасні технології підготовки спеціаліста математика в педуніверситеті

Назва:
Сучасні технології підготовки спеціаліста математика в педуніверситеті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,54 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сучасні технології підготовки спеціаліста математика в педуніверситеті


На рубежі тисячоліть освіта перетворюється в одне з основних джерел стратегічних ресурсів – людського капіталу та знань, що визначають загальний рівень розвитку суспільства. І головним прискорювачем її розвитку стала інформатизація (4, 3).
“Концептуальні засади розвитку неперервної освіти нерозривно пов’язані з визначенням стратегічних і оперативних завдань, розробкою технології соціально-педагогічного проектування і дидактичного моделювання, гуманізацією і гуманітаризацією освітньої практики вищої школи” (6, 3). Дидактичні пошуки у сфері побудови навчального процесу в сучасній педагогіці призвели до розгортання двох типів науково-педагогічної свідомості. “Перший, сцієнтистсько-технократичний, що проектує соціально інженерну ідеологію у сферу дидактики, розглядає учіння як тотально конструйований процес із жорстко запланованими фіксованими наслідками, орієнтує студентів на еталонні знання, засвоєння заданих зразків. Другий, гуманістичний, реалізує у сфері учіння самостійне засвоєння нового досвіду з неочевидними наслідками, орієнтує студентів на саморозвиток своїх пізнавальних і особистісних можливостей”(6, 4). В педагогічній практиці прослідковується поєднання двох найважливіших принципів технологічності і творчості.
Серед сучасних технологій підготовки спеціаліста математика у світовій практиці найчастіше використовують наступні: інтелектуальні навчаючі системи (14, 3), інформатизація навчального процесу, зокрема послуги користувачеві ресурсів мережі Internet (4, 4), експертні системи (11, 35),(15, 31), модульно-рейтингова система навчання (1, 1), дистанційне навчання (10, 7), метод проектів (в педагогіці “метод проблем”) (2, 13), мультимедійні навчаючі системи (13, 15) та інші. Cтисло охарактеризуємо та наведемо приклади їх впровадження в навчальний процес. Фахівці вважають, що інтелектуальні навчаючі системи (ІНС) домінуватимуть у майбутньому. Назву інтелектуальних ці системи одержали тому, що в них реалізовано теоретичні підходи і практичні досягнення такої галузі інформатики, як штучний інтелект, який досліджує сприйняття, оброблення, аналіз та узагальнення системної інформації, розуміння тексту, розпізнавання мови, доведення теорем, розв’язування задач (проблем) (14, 3). Найпростіше модульні елементи таких систем реалізувати на лабораторних заняттях з чисельних методів, математичних методів в економіці та інформатики. Ці дисципліни, які знаходять широке застосування в усіх сферах людської діяльності, можна структурувати за змістом на модулі, які несуть порівняно самостійну навчальну інформацію. Кожен з модулів містить теоретичну частину насичену великою кількістю методів, починаючи від найпростіших і закінчуючи сучасними. Тому ціллю практичних і лабораторних занять з цих дисциплін повинно бути на лише знайомство з новими темами, а й розв’язування практично важливих задач, побудова алгоритмів і програм, які можна застосувати в практичній діяльності. Серед програм слід виділити адаптивні – це алгоритми, які використовують різні методи розв’язування однієї і тієї ж задачі та автоматично (програмно) намагаються шляхом аналізу обчислити результат з заданою точністю. Студент, комбінуючи різні методи, може створити свої адаптивні програми і розв’язати творчу задачу про оптимізацію обчислення для певного класу задач. Він вчиться створювати оптимальні методи відповідно до умов задачі, аналізувати їх і узагальнювати як конкретні задачі, так і проблеми в цілому, адаптувати метод до реальної задачі. Прикладами адаптивних програм, створених з чисельних методів, є методи наближеного інтегрування, чисельного розв’язування задачі Коші, відшукання коренів рівнянь, розв’язування оптимізаційних задач, побудова математичних моделей. Ще більше можливостей відкривається перед викладанням курсу інформатики, але тут необхідно мати доступ до новітніх комп’ютерних технологій та інформаційних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні технології підготовки спеціаліста математика в педуніверситеті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок