Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ СЛІПИХ ТА ГЛУХОНІМИХ ДІТЕЙ У ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ СЛІПИХ ТА ГЛУХОНІМИХ ДІТЕЙ У ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ СЛІПИХ ТА ГЛУХОНІМИХ ДІТЕЙ У ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,78 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК [94:376.32/.33] (4) 
Стремецька В.О.
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ СЛІПИХ ТА ГЛУХОНІМИХ ДІТЕЙ У ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
У статті розглянуто організацію навчання дітей із сенсорними обмеженнями у ХІХ - на початку ХХ ст. Приділено увагу побудові освіти глухонімих та сліпих дітей, еволюції методів їх навчання тощо. У статті вжито термінологію, яка використовувалася в той період.
Ключові слова: навчання дітей з сенсорними обмеженнями, освіта глухонімих та сліпих дітей
В статье рассматривается организация обучения детей с сенсорными ограничениями в ХІХ - начале ХХ в. Уделено внимание построению образования глухонемых и слепых детей, эволюции методов их обучения и т. п. В статье используется терминология, которая употреблялась в тот период.
Ключевые слова: организация обучения детей с сенсорными ограничениями, образование глухонемых и слепых детей
In the article the organization of education for children with limited censor possibilities in the ХІХ.th - the beginning of the ХХ.th century is considered. Attention is devoted to the composition of education for blind and deaf-and-dumb children, to evolution of methods of their teaching, etc. In the article it is used terminology which was popular in that period.
Key words: education for children with limited censor possibilities, education for blind and deaf-and-dumb children Сучасне суспільство володіє значним досвідом у напрямку навчання дітей з обмеженими сенсорними можливостями. Однак як фахівці, які безпосередньо працюють з цими дітьми, так і суспільство в цілому мало обізнані з історією виникнення та еволюцією форм і методів їх навчання. Тому актуальним постає аналіз історичної практики навчання дітей з обмеженнями зору й слуху, зокрема в ХІХ - на початку ХХ ст., тобто в період, коли розвиток форм допомоги різним категоріям населення досяг свого апогею.
Треба зазначити, що тема залишається практично недослідженою в сучасній історичній літературі. Автори підручників з історії соціальної роботи, зокрема К.В. Кузьмін та Б.О. Сутирін [6], О. Горілий [4], М.В. Фірсов [10], лише згадували про виникнення шкіл для дітей з обмеженими можливостями при розгляді системи допомоги населенню в зазначений період. Окремі аспекти проблеми висвітлено в працях, присвячених історії благодійності, благодійних організацій. Так, наприклад, Ю. Гузенко розглядав діяльність Одеського відділення Органу опіки імператриці Марії Олександрівни про сліпих [5]. Ряд авторів присвятили свої статті окремим діячам, що зробили суттєвий внесок у розвиток навчання зазначеної категорії дітей [7; 9].
З огляду на практичну актуальність та мало- дослідженість проблеми, метою даної статті є розглянути організацію навчання дітей із сенсорними обмеженнями в ХІХ - на початку ХХ ст. (у зазначений період вживалися терміни «глухі», «глухонімі», «сліпі», тому автор використовуватиме їх у даній статті). Автор інколи відступає від зазначених хронологічних меж для того, щоб простежити виникнення освіти для дітей з обмеженнями зору й слуху та її методичного забезпечення. Матеріал, викладений у статті, може стати корисним при вивченні курсів «Історія соціальної роботи», «Соціальна реабілітація» та інших, написанні курсових, дипломних робіт, а також у теоретичному обґрунтуванні практичної соціальної роботи із дітьми з обмеженими можливостями.
У ХІХ - на початку ХХ ст. у Російській імперії нараховувалася значна кількість осіб, які мали обмеження слуху та зору. Загальна кількість глухонімих за переписом 1897 р. становила 158 759 осіб, з них 40 000 - діти шкільного віку [11, с. 85].
Крім того, на 1 000 осіб населення нараховувалося близько 197 сліпих [11, с. 89]; загальна ж кількість останніх в імперії становила 247 900 осіб, з них 72 тис. складали сліпонароджені [1, с. 83]. Такі значні цифри обумовлювалися різними причинами, зокрема відсутністю профілактики цих захворювань, несвоєчасністю або важкодоступні- стю медичної допомоги для більшості населення. Часто вони були результатом поранень під час війн тощо.
На шляху організації навчання глухонімих дітей існувало багато перешкод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ СЛІПИХ ТА ГЛУХОНІМИХ ДІТЕЙ У ХІХ - НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок