Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Форми, методи та прийоми роботи по ознайомленню дітей з декоративно-прикладним мистецтвом (методика зображувальної діяльності)

Форми, методи та прийоми роботи по ознайомленню дітей з декоративно-прикладним мистецтвом (методика зображувальної діяльності)

Назва:
Форми, методи та прийоми роботи по ознайомленню дітей з декоративно-прикладним мистецтвом (методика зображувальної діяльності)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,02 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Форми, методи та прийоми роботи по ознайомленню дітей з декоративно-прикладним мистецтвом (методика зображувальної діяльності)
План
Вступ
Образотворче мистецтво – універсальна форма вираження духовного світу людини, її матеріальної культури. Однак дітей молодшого віку не має сенсу прилучати до пізнання багатства і багатогранності мистецтва. Задача педагога – ввести дитину в світ образотворчого мистецтва, розвинути її зорове сприйняття, сформувати елементарні естетичні уявлення про оточуючу дійсність.
Розвиток зорового сприйняття, спостережливості, просторового мислення, почуття кольору, тонких рухово-моторних навичок, котрі виробляються в правильно організованій образотворчій діяльності дошкільників, має велике значення в різних галузях життя.
Декоративно-прикладне мистецтво має своє призначення. В ньому художній образ знаходиться в прямій залежності від призначення речі і матеріалу, з котрого вона виготовлена. Тому творчі образи і матеріали, в яких вони реалізуються в малюнку (ескізі) речі, непостійні і дуже різноманітні, як і сама область прикладного мистецтва.
1. Значення декоративно-прикладного мистецтва в естетичному вихованні дітей дошкільного віку
В процесі образотворчої діяльності діти засвоюють графічні і живописні уміння і навички, вчаться спостерігати, аналізувати предмети і явища оточуючого світу. Таким чином образотворче мистецтво слугує ефективним засобом пізнання дійсності і одночасно допомагає розвиткові і формуванню зорових сприйнять, уяви, просторових уявлень, пам’яті, почуттів та інших психічних процесів.
Як відомо, в становленні і вихованні естетичних суджень вихідним моментом є розвиток у дитини естетичного сприйняття оточуючих предметів і явищ дійсності. Ось чому одним з основних факторів естетичного виховання дітей засобами образотворчого мистецтва є розвиток у них здатності до емоційно-естетичного сприйняття зображувальних в альбомі і таких, що спостерігаються у житті, у творах живопису, графіки явищ, подій. Це є необхідною умовою пізнання естетичного в оточуючому світі, формування системи морально-естетичних поглядів на дійсність. Спостерігаючи яскраву зелень трави, дерев, смаковиті бутони тюльпанів, роз, ніжні переливи барв вечірнього неба, сірі грозові хмари, дитина хоче виразити свої почуття, свою радість від побаченого і почутого, поспішає розповісти про свої уявлення іншим і для цього бере кольорові олівці і фарби.
За допомогою ліній, барв, композиції, динаміки зображення дитина задовольняє потребу розповісти, виразити своє ставлення до побаченого. Радість, насолода від зустрічі з прекрасним, від процесу художньої творчості сприяє вихованню доброти, співпереживання і співчуття оточуючим та зображуваним позитивним героям.
Для вирішення задач естетичного і трудового виховання існують різноманітні педагогічні засоби, якими успішно користується наша педагогіка. Серед них декоративно-прикладне мистецтво займає одне з провідних місць, так як дозволяє вирішувати ці питання в органічній єдності, комплексно.
Високі виховні можливості різних видів декоративно-прикладного мистецтва закладені в самій їхній основі, що базуються на народній творчості, яка сполучає в собі естетичний початок з промисловою технологією і ручною працею.
Заняття декоративно-прикладним мистецтвом дозволяють більш активно використовувати красу природи в естетичному вихованні, формуванні зорових сприйнять дітей. Якщо, наприклад, дитина працює над декоративною композицією, пов’язаною з образом березового лісу, то враження від сприйняття краси лісу в різний час і в різних місцях допоможуть в загальних рисах намітити стилізоване зображення. Для того щоб виконати проробку окремих деталей, необхідно знову побувати в лісі і за допомогою нових вражень поповнити існуючі уявлення. Ось чому діти, що займаються декоративно-прикладним мистецтвом, спостерігають красу природи більш активно і цілеспрямовано.
Спостерігаючи природу, готуючи малюнки для переведення в матеріал, дошкільники привчаються спостерігати, аналізувати натуру, відшукуючи в ній непомітні з першого погляду естетичні сторони, властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Форми, методи та прийоми роботи по ознайомленню дітей з декоративно-прикладним мистецтвом (методика зображувальної діяльності)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок