Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Методологічні засади інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів

Методологічні засади інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів

Назва:
Методологічні засади інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,01 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Методологічні засади інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів


Проблема інтеграції змісту освіти є багатоплановою, тому її дослідження може й повинне здійснюватись у різних аспектах. Одним з найважливіших є методологічний аспект. Аналіз досліджуваної проблеми в цьому аспекті має дати відповіді на запитання: чому, як і для чого необхідно інтегрувати зміст освіти, тобто він має допомогти з’ясувати найбільш важливі методологічні засади, спираючись на які, можна було б цілком свідомо визначити шляхи і методи розв’язання згаданої проблеми. Актуальність даного аспекту дослідження пояснюється й тим, що до цього часу методологічні засади інтеграції змісту освіти розглядалися лише фрагментарно. Зауважимо, що проблема інтеграції змісту освіти генетично пов’язана з більш широкою проблемою – проблемою інтеграції знань, яка виникла понад дві тисячі років тому у зв’язку з необхідністю самоусвідомлення теоретичного мислення і, в першу чергу, такої його форми, як філософія. На різних етапах пошуково-філософського пізнання ця проблема виникала й усвідомлювалася як проблема можливостей, важливості методів пізнання в єдності й цілісності світу, як проблема співвідношення пізнання частин і цілого, як проблема співвідношення досвіду науки, філософії та релігії.
У цій статті ми маємо намір висвітлити деякі загальні питання усвідомлення цієї проблеми, акцентуючи увагу на сучасних концепціях у здійсненні інтеграційних процесів, на розумінні сутності інтеграції, на протиріччі розвитку наукових знань у єдності протилежних тенденцій інтеграції та диференціації.
Інтеграція і диференціація знань – дві невід’ємні й взаємозалежні сторони пізнання, які існують на всіх етапах його історичного розвитку. Інтеграція і диференціація знань – це не просто розумове мислення, відтворення цілісності й розчленованості пізнавальних об’єктів, а, насамперед, об’єднання різноманітних знань у єдине ціле й розподіл знань на окремі галузі науки, напрямки, проблеми тощо.
Для висвітлення методологічних засад інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів нами за основу були прийняті дослідження, які розглядають інтеграційні процеси у філософському аспекті (М.Асімов, С.Гончаренко, І.Козловська, Ю.Сьомін, Н.Ставська, А.Урсул, П.Федосєєв, М.Чепіков та ін.). Таким чином, у мовній освіті майбутніх інженерів суть тенденцій розвитку сучасних інтеграційних процесів пропонується осмислити з позиції діалектико-матеріалістичної методології.
Перш ніж перейти до розгляду методологічних засад інтеграції змісту мовної освіти, спинимось на змісті поняття інтеграції науки й діалектики диференціації та інтеграції в науковому пізнанні. Інтерес до поняття інтеграції у ХХ столітті зріс у зв’язку з розгортанням науково-технічної революції, посиленням інтегративної тенденції в розвитку виробництва, техніки, економіки, політики й науки, зміцненням міждержавних, міжнаціональних, культурних, наукових та інших зв’язків.
Поняття про інтеграцію розроблено в царині фундаментальних наук, зокрема вже у XVII столітті цей термін використовували в математиці для позначення точно визначеної операції, а в середині XIX століття його й протилежне йому поняття “диференціація” було введено в науку для пояснення механізму еволюції живих організмів і характеристики процесів, що відбуваються практично в усіх галузях матеріального й духовного життя суспільства. У другій половині XX століття сфера вживання терміну “інтеграція” значно розширюється – ним характеризують процеси та явища в таких науках, як філософія, економіка, географія тощо.
Слово “інтеграція” походить від латинського intogratio – “відновлення”, “поповнення”, “цілий”, тобто щось ціле, яке було з певних причин зруйновано, втратило свою цілісність, але потім відновило її завдяки взаємодії між елементами цього цілого. У філософському енциклопедичному словнику подано таке визначення цього поняття: “Інтеграція – це певна сторона процесу розвитку, пов’язана з об’єднанням у ціле різнорідних частин і елементів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методологічні засади інтеграції змісту мовної освіти майбутніх інженерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок