Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток вивчення хімії

Розвиток вивчення хімії

Назва:
Розвиток вивчення хімії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
Розвиток вивчення хімії


Історія хімії — це тільки частина культури людства, оскільки виникнення хімії пов'язане з розвитком цивілізації. Історія становлення і розвитку хімії віддзеркалює зміни матеріальної та духовної культури залежно від розвитку економіки, політики, суспільних вiдносин.
Два джерела живлять розвиток хімії — потреби повсякденного життя та духовне прагнення до пізнання світу. З одного боку, це приплив реальних знань, з іншого — розвиток ідей та філософських поглядів. У різні епохи формування культури та залежно від духовних особливостей окремих народів у розвитку хімії переважали або обидва напрями, або один з них. Наприклад, на Сході в давнину розвивалася в основному практична складова хімії. У Давній Греції розквітла філософія хімії як складова науки про природу. В арабських країнах розвиток отримали обидві складові хімії — араби відомі в історії не лише як практики, а й розповсюджувачі ідей грецьких філософів.
Хімія, як і кожна наука, розпочиналася з нагромадження фактів про властивості металів, мінералів та інших продуктів земних надр. Згадка про це є ще у давньоєгипетських папірусах, відомих як Лейденський та Стокгольмський і датованих ІІІ ст. до н.е.
Щодо походження назви «хімія» існує декілька гіпотез. За однією з них, викладеною ще близько 400 р. н.е. у трактаті єгиптянина грецького походження Зосимуса з м.Паноколіса, ця назва пов’язується з іменем Хама, сина біблійного Ноя, який викрав у батька книгу, де описувалися прийоми «таємного мистецтва», і продав її єгипетським жерцям.
За іншою, сформульованою французьким ученим М.Бертло, термін «хімія» походить від слова «хемі» (або «хума») — давньої назви Єгипту.
Єгипет був технічно передовою державою Давнього Світу. Тут за тисячу років до нашої ери добували золото, мідь, срібло, залізо, свинець, олово. Ще тоді єгиптяни навчилися «варити» скло. Для «варки» застосовували соду і поташ. Соду добували з природних содових озер, а поташ отримували з попелу. Ці дві солі використовувалися і при виготовленні мила. Цікаво, що мило в той час застосовували як крем, який шляхетні єгиптянки накладали на обличчя.
У Давньому Єгипті були широко розвинуті хімічні ремесла. Єгиптяни вміли дубити шкіру, добувати з рослин лікарські й духмяні речовини, різноманітні барвники, виготовляти керамічні вироби.
З усіх отриманих єгипетськими майстрами речовин найціннішими були золото і пурпур. Бажання володіти золотом породило ідею отримувати його зі звичайних дешевих металів — міді, свинцю, заліза. Отримане таким чином «штучне золото» (відоме тепер як латунь — сплав міді із цинком) на вигляд не відрізняється від справжнього — має той самий колір, той же гідний подиву блиск. Але «штучне золото» мало один недолік: воно з часом «хворіло» — укривалося зеленою «висипкою» і «виразками».
Виготовлення штучного золота у ІІІ ст. н.е. набуло такого поширення, що римський імператор Діоклетіан видав указ про знищення всіх єгипетських рукописів, у яких наводилися рецепти отримання золота. На щастя для істориків хімії, кілька рукописів (папірусів) залишилося. Вони були знайдені на початку ХІХ ст. під час археологічних досліджень гробниць у Фівах. У папірусах містяться цікаві малюнки перегінних апаратів, колб, печей, наведені описи обробки металів і рецепти грубих підробок «золотих» сплавів, імітації коштовних каменів тощо.
У VІІ ст. н.е. Єгипет захопили араби, які, крім усього іншого, зацікавилися хімією. Саме завдяки арабам згодом у Європі поширився термін «алхімія», адже до слова «хімія» араби додали префікс «ал», який вказує на місце походження; таким чином, слово «алхімія» можна трактувати як «із Хемі», тобто «із Єгипту». Під цією назвою надалі стали розуміти науку або мистецтво перетворення металів у золото.
У середні віки хімія переживає новий період розвитку, пов’язаний з новими народами і новою культурою. Вигнання арабів з Іспанії (XIII ст.) і поширення влади римської (католицької) церкви в Західній Європі формують нових покровителів і для хімії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток вивчення хімії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок