Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Засоби підвищення грамотності учнів

Засоби підвищення грамотності учнів

Назва:
Засоби підвищення грамотності учнів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,58 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Засоби підвищення грамотності учнів


Грамотність - слово багатозначне. У пошире-ному розумінні воно означає насамперед на-писання слів і речень без помилок, згідно з існу-ючими нормами правопису, які відповідають уста-леним нормам сучасної літературної мови.
Одна із складових загальної культури людини є її орфографічна та пунктуаційна грамотність. Уміти грамотно писати - життєва необхідність. Грамотна людина без труднощів напише заяву чи листа, зано-тує почуте або прочитане. Вона, безперечно, скрізь працюватиме краще, продуктивніше. А це те, чого потребує сучасна Україна, якій потрібні грамотні фахівці в усіх галузях державної діяльності. Тому вчителям, а словесникам передовсім, треба дома-гатися, щоб наші учні були освіченими, грамотними людьми, достатньою мірою ознайомленими з бага-тими скарбами української мови і могли практично використовувати їх. Запорука успіху вчителя-словесника в цій справі - вироблення системи навчан-ня грамотного письма.
Дуже важко українській мові в сучасному зруси-фікованому суспільстві стати загальновживаною в усіх сферах життя. Проїжджаючи у транспорті чи проходячи вулицями міста, звертаєш увагу на виві-ски, реклами, афіші, назви магазинів. Місто рясніє чужомовними назвами. І (мабуть, це вже професій-не) часто-густо впадають в око слова, у написанні яких допущені помилки: "діскотека" (дискотека), "евріка" (еврика), "більярд" (більярд), "товари по самих низьких цінах" (товари за найнижчими цінами), "найкращих побажань" (найкращих побажань), "зобов'язаний" (зобов'язаний) та ін. Мимоволі думаєш, що писав цю афішу чи рекламу колишній учень, яко-го словесникові не вдалося навчити грамотного письма. Проте кожен випускник загальноосвітньої школи, а тим паче ліцею чи гімназії, має бути гра-мотною людиною. Це безсумнівно. А ось досягти цього не так то й легко. Звичайно, багато залежить від самого учня, однак майстерність учителя відіграє чи не вирішальну роль, тому що він не тільки вчить, а й повсякденно спонукає учня підвищувати мовну грамотність.
Вивчаючи зі школярами правопис, ми зустрічає-мося з великими труднощами. Словесник насам-перед вимагає знання теорії мови - так диктує про-грама. Та щоб забезпечити грамотність, самого лише знання правил не досить, потрібна також різноманітна й ефективна практика письма, вико-нання навчально-тренувальних вправ, які мають виробити навички безпомилково і швидко застосо-вувати вивчені правила, працювати свідомо, адже правописна практика взаємопов'язана з постійним мисленням.
Передумовою правильного виконання різних видів завдань є стійка увага. Розсіяність - харак-терна психологічна особливість підлітків. Тому-то учнів насамперед слід привчати слухати, систе-матично й наполегливо виробляти вміння зосере-джуватися під час будь-якої письмової роботи. Проте одних словесних спонукань не досить. Для цього потрібні різноманітні, добре підготовлені навчальні завдання, які активізували б думку учня. Крім того, кілька робіт учитель має перевірити, на оцінку під час уроку, чим стимулюватиме дітей ви-конувати завдання уважно, з почуттям відповідаль-ності.
Серед різноманітних засобів, що застосовують-ся у школі для досягнення глибоких знань учнів з мови, дуже важливе місце відводиться роботі вчителя над виправленням помилок. Про порядок ве-дення й перевірку шкільних зошитів говориться у програмі з української мови: від учителя вимагаєть-ся перевіряти зошити, в яких виконуються на-вчальні класні й домашні роботи у 5-му класі - після кожного уроку в усіх учнів протягом першої чверті, з другої ж чверті у 5-9-х класах - після кожного уроку тільки в слабких учнів, у решти - не всі роботи, а найважливіші, але з таким розрахунком, щоб раз на тиждень перевірялися зошити всіх. Практика переконує: словесник має регулярно забирати для перевірки зошити як з класними, так і домашніми роботами. Така систематична фронтальна пере-вірка спонукає школярів завжди пам'ятати, що кож-на робота може бути перевірена й оцінена вчите-лем.
Я у своїй роботі не обмежуюся лише власною перевіркою виконання учнівських робіт, а й викорис-товую самоперевірку, взаємоперевірку, привчаючи таким чином школярів критично ставитися до своїх помилок і помилок товаришів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Засоби підвищення грамотності учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок