Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Виховання інтересу до вивчення світової літератури

Виховання інтересу до вивчення світової літератури

Назва:
Виховання інтересу до вивчення світової літератури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
768
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ВИХОВАННЯ ІНТЕРЕСУ

ДО ВИВЧЕННЯ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

Уроки світової літератури мають великий виховний потенціал. Саме цей курс дав можливість прилучити учнів до фундаментальних цінностей слов’янського та західного світу. Першим етапом роботи на уроці світової літератури є пробудження цікавості до читання. Необхідно надихнути учнів на читання, зацікавити учнів книгою, зробити книгу духовною потребою. Як же привчити учнів до самостійного читання, зважаючи на те, що хрестоматії пропонують вивчати твір в уривках? У своїй роботі вчитель використовує досвід талановитого філолога, педагога, міністра освіти, ректора університету, митрополита Огієнка. Адже він ще на початку нашого сторіччя запропонував вести учням спеціальні зошити “для літературного разбора и записивания прочитанних книг". Починаючи а 5-того класу Світлана Харлампіївна ознайомлює учнів з дванадцятьма огієнківськими правилами читания (ж. “Відродження", п.4, 1996, с.19-20). Ці правила навчають культурі читання, сприяють вихованню поваги до праці письменника, показують велике значення книги в житті людини, вчать дотримуватись культурно-гігієнічних вимог під час читання. Користуючись методикою Огієнка, вона запровадила подібні зошити з 7-го класу. Заздалегідь пропонує вчитель список програмних творів у травні (кінці навчального року.) Учні в зошиті записують назви творів і питання, на які треба відповісти. Питання умовно можна поділити на три блоки: біографічний, аналіз змісту і системи образів, аналіз мови твору.

Отож, відповідаючи на запропоновані витання, учні набувають необхідних знань про твір, висловлюють свої думки про героїв, вчаться писати твори.

Бажання прочитати книжку часто з’являється вже від первого погляду на портрет автора. Для зацікавлення учнів творчістю і особистістю письменника Світлана Харлампіївна використовує спогади друзів, рідних, сучасників, висловлювання про письменника, літературні портрети. 3 цією метою вона впроваджує рівні методичні прийоми, наприклад: уявна подорож до музею С. Єсеніна в с. Константиново, заочна екскурсія до пам’ятника О.С. Пушкіна в Санкт-Петербурзі, інтерв’ю з письменником, виставка портретів, ілюстрацій. Навіть, якщо діти прочитали самостійно твір, вчитель намагається, щоб на уроці звучало слово. Для цього використовує рівні прийоми і методи творчого читання: читання вголос, читання "про себе", читання разом, читання за дійовими особами, читання від музику, читання напам’ять, коментоване читання. Світлана Харлампіївна намагається розвивати асоціативне і образне мислення дітей, розкрити їхні творчі здібності. У цьому допомагають такі завдання: прослухавши епізод, усно намалювати ілюстрацію, “записати імена дійових осіб, записати незрозумілі слова, висловити свій настрій, почуття, замислитися над позицією автора, і т.д.

Для активізації розумової діяльності учнів на уроці використовує проблемні питання, створює проблемні ситуації. Так, наприклад, у 7 класі на уроках, присвячених вивченню повісті М.В. Гоголя "Тарас Бульба", учні отримують такі питання:

1. Чи мав право Тарас Бульба вбити свого сина?

2. Хто такий Тарас Бульба: народний герой чи розбійник?

На уроці, присвяченому вивченню оповідання А. Чехова “Хамелеон”, звучать такі питання:

1. Чому А.П. Чехов назвав одне із своїх оповідань "Хамелеон"?

2. У чому полягає Людська гідність?

3. Що таке “хамелеонство”? Чи зустрічались ви з таким явищем у житті?

У процесі вирішення проблемних завдань учні вчаться встановлювати зв’язки між подіями у творі, зіставляти героїв різних творів, виявляти авторське ставлення до зображеного, висловлювати своє бачення вирішення тієї чи іншої проблеми.

З метою інтенсифікації навчального процесу, підвищення коефіцієнту корисної дії уроку вчитель зарубіжної літератури використовує опорні сигнальні схеми, що допомагають аналізу художніх творів зі окладною композицією, оригінальним сюжетом. За допомогою ООС учні швидше схоплюють матеріал, чіткіше уявляють, хто є хто в творі, в чому полягає життєва драма основних персонажів твору. Також пропоную учням самим моделювати опорні сигнальні схеми.

Пакети ключових слів (ПКС) слугують учням опорою для побудови власної відповіді, розширюють словниковий запас учнів. Так, наприклад, у 5 кл. при вивченні міфу “Дедал та Ікар" пропонує учням ПКС7.

Дедал - великий митець, різбар, будівничий нащадок царського роду - великі палаци, храми-учень Талос - звинуватили Дедала - кинув майстерню - дістався до острова Криту. Мінос одружив Дедала – син Ікар-Сум за батьківщиною - єдина втіха мистецтво - звів Лабіринт - надумав повернутися додому - піднімусь у небесний простір - робив крила - не можна підніматися дуже високо - Ікар забув про батькову засторогу - мало не збожеволів з горя - оселився на острові Сицилії - людям лишилися прекрасні споруди і статуї.

Завдання для учнів:

Використовуючи ПКС, відповісти письмово на запитання:

1. Чим прославився Дедал в Афінах?

2. Де і в кого знайшов притулок Дедал після нещасного випадку з Талосом?

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Виховання інтересу до вивчення світової літератури

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок