Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ В РАМКАХ ПРОЦЕСУ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРАКТИКУ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ В РАМКАХ ПРОЦЕСУ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРАКТИКУ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ В РАМКАХ ПРОЦЕСУ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРАКТИКУ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,28 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 37.001.76 Горащук О.С.
ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ В РАМКАХ ПРОЦЕСУ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРАКТИКУ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
У статті надано порівняльний аналіз перебігу інноваційного та педагогічного експерименту в умовах впровадження нових технологій у практику роботи загальноосвітньої школи.
Ключові слова: впровадження, інноваційна діяльність, інноваційний експеримент.
В статье дан сравнительный анализ течения инновационного и педагогического эксперимента в условиях внедрения новых технологий в практику работы общеобразовательной школы.
Ключевые слова: внедрение, инновационная деятельность, инновационный эксперимент.
In the article the analysis of the definitions «innovation» and «technology» is made. The subject-matter of the definition «innovative pedagogical technology» is also revealed by the author.
Key words: innovative pedagogical technology. Актуальність дослідження. Сучасний стан соціально-економічного розвитку українського суспільства зумовлює необхідність підготовки високоосвічених, моральних і практичних людей, які мають глибоке почуття відповідальності за долю країни, утвердження її як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави. Освіта є основою розвитку особистості, її інтелектуального багатства, запорука майбутнього України.
Динамізм глобальних змін у світі, перетворення, що відбуваються в суспільстві в цілому, потребують істотних змін у системі освіти, принципах її організації, формах і методах навчально - виховного процесу, розробки інноваційних технологій навчання та виховання.
Педагогічні працівники повинні набувати досвіду освітніх інновацій, впроваджувати нововведення в практику роботи сучасних закладів освіти.
Сьогодні в педагогіці з'явилася низка досліджень з питань педагогічної інноватики. Серед напрямів досліджень, що розробляються вітчизняними та зарубіжними науковцями, є блок робіт, присвячений впровадженню нових технологій у навчально-виховний процес загальноосвітньої школи. Цими питаннями займаються О.М. Галус, Г. Євдошенко, І.П. Жерносек і В.З. Колібабчук, Л.Я. Набока, О.В. Попова, Л.І. Прокопенко та ін. Проблеми управління впровадженням новітніх технологій висвітлено в роботах В.П. Гончарової, Л.І. Даниленко, В.Г. Довгополого, О.А. Косин- ської, Т.С. Рабченюк. Визначенню нових форм проведення експерименту в умовах упровадження інноваційних технологій присвячені розробки Ю.З. Гільбух та М.І. Дробноход, Н.Б. Крилової, Л.М. Кларіної.
Між тим, аналіз наукових джерел та практичних робіт фахівців засвідчив, що є підстави говорити про слабку розробленість сучасного наукового обґрунтування всіх аспектів упровадження нових педагогічних технологій у практику роботи загальноосвітньої школи.
Мета статті - визначення особливостей перебігу інноваційного експерименту під час упровадження нових технологій у практику роботи загальноосвітньої школи.
Зміст дослідження. Одразу зазначимо, що ми будемо розглядати впровадження як компонент інноваційної діяльності. Тому, щоб найбільш повно визначитися з розумінням сутності впровадження, спочатку зосередимо увагу на особливо - стях інноваційної діяльності. Вона специфічна і досить складна та потребує особливих знань, навичок, здібностей.
Тенденції й особливості інноваційної діяльності на сучасному етапі розвитку системи загальної середньої освіти виділяються їх гуманною і демократичною спрямованістю. Однією з характерних ознак інноваційної діяльності закладів освіти є чітко виражене устремління до наближення істинно гуманних відносин між учителями і учнем, другою - установка на наукове забезпечення навчально-виховного та управлінського процесів та дослідження реального педагогічного процесу в умовах конкретного соціального середовища, третьою - розробка нових педагогічних тенденцій. Головними особливостями інноваційної педагогічної діяльності є особистісний підхід (спрямованість на особистість, гуманістична природа), творчий, дослідно-експериментальний характер, стійка вмотивованість на пошук нового в організації навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ІННОВАЦІЙНОГО ЕКСПЕРИМЕНТУ В РАМКАХ ПРОЦЕСУ ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРАКТИКУ РОБОТИ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок