Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості використання розвивальних завдань на уроках читання та письма.

Особливості використання розвивальних завдань на уроках читання та письма.

Назва:
Особливості використання розвивальних завдань на уроках читання та письма.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Особливості використання розвивальних завдань
на уроках читання та письма.
Кажуть найтяжче жити у часи змін. Воно справді так. Але є і цікаво. Звісно, тільки в тому разі, коли ці зміни вносять у наше життя позитивні реалії. До таких можна віднести зміни в галузі освіти. Освіта України рухається у правильному напрямку. І не тільки вирішує внутрішні проблеми, а виходить на кардинально новий виток інтегруючись у досягнення світової спільноти. Розвивальне навчання сприяє розумовому розвитку школярів. Успіх розумового виховання залежить від творчого застосування методів навчання.
В. Сухомлинський відзначав, що готуючись до уроку досвідчений педагог завжди продумує, як відбиватимуться повідомлені ним знання на розумовому розвитку учнів.
Замислююсь саме над цими питаннями і я в своїй роботі. Від різноманітності методів та прийомів роботи залежить розвивальне значення процесу навчання, формування і розвиток практичних умінь і навичок.
Стараюся здійснювати керівництво мислительними процесами учнів на уроці. Навчання має будуватися на ідеях його розвивальної функції.
Розвиток дитини, її пам’яті, мислення, волі залежить від того, якою є дидактична мета уроку, які дібрано навчальні завдання, як методи навчання забезпечують активність, самостійність на творчість учня в діяльності навчання.
Вчитель повинен спрямовувати зміст навчання і виховання на вироблення в учнів критичного погляду на самих себе. Потрібно дітей спонукати до осмислення таких понять, як народження і смерть, сенс життя, горе, відчай, любов, совість, зло.
А також вміти використовувати ці знання для критичного і свідомого осмислення матеріалу виучуваного на уроці.
Важливим напрямком мовленнєвого та розумового розвитку учнів є формування в них умінь спілкуватися між собою, необхідно розвивати у них спеціальні уміння бачити навколишні предмети (спостерігати), сприймати їх істотні ознаки, розкривати тему й основну думку висловлювання, добирати й систематизувати здобуті знання. Для цього практикую різні прийоми і методи, щоб формувати уміння спостерігати і бачити істотні ознаки об’єктів навколишнього середовища, доцільно організовувати прогулянки з дітьми, практикувати вправи на впізнання предметів за даними ознаками, відгадування загадок, логіко-стилістичні вправи, ігри. Виходячи з цього проводжу слідуючи вправи:
За ознаками впізнавати предмет.
високий, могутній, широкий, гіллястий (дуб)
білокора, струнка, кучерява (берізка)
кругле, червоне, смачне (яблуко).
Що може бути таким?
Білий, холодний – сніг, морозиво, молоко.
Важливу роль у такій роботі відіграють загадки. Робота над цим жанром корисна не лише для розвитку мислення, спостережливості, а й для засвоєння учнями нових слів – ознак, виробленні вмінь використовувати їх у мовленні.
Загадки підкреслюють, опоетизовують певні якості предметів та явищ навколишнього світу, примушують по-новому їх побачити. Наприклад:
У вінку зеленолистім, у червоному намисті, видивляється у воду на свою хорошу вроду. (Калина).
Які слова допомогли відгадати загадку?
Якою ви уявляєте калину? Які почуття вкладені народом у загадку? Доведіть. Формуванню умінь спостерігати і бачити істотні ознаки об’єктів навколишнього середовища сприяє використання ігор. Так під час закріплення теми “Слова – назви предметів, назви ознак, та назви дій у 2 класі проводжу гру “Кого поставити поряд?”
-Діти розгляньте малюнок.
Назвіть птахів. Поставте до слів питання. (для роботи використовуються малюнки журавля, гуски, курки, ластівки).
Хто зображений на малюнку? (лелека)
Кого можна поставити поряд? Журавля.
Назвати предмети зображені на малюнках (яблуко, груша). Чи схожі вони між собою?
Чим відрізняються яблуко і вишня?
Важливу роль у розвивальному навчанні відводжу роботі над текстами на уроках читання.
Практикуються різні види роботи при опрацюванні текстів: а саме аналіз змісту та характеру твору, зіставлення текстів різних видів. Завдання такого типу допомагають формувати в учнів уміння аналізувати, розрізняти типове й особливе, суттєве й несуттєве.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Особливості використання розвивальних завдань на уроках читання та письма.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок