Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Позаурочна робота. Кабінет історії в школі

Позаурочна робота. Кабінет історії в школі

Назва:
Позаурочна робота. Кабінет історії в школі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Позаурочна робота. Кабінет історії в школі


План
1. Завдання і основні риси позаурочної роботи з історії.
2. Зміст, форми і прийоми позаурочної роботи.
3. Національне виховання учнів в процесі позаурочної роботи з історії
4. Кабінет історії в школі


1. Завдання і основні риси позаурочної роботи з історії
Позаурочна робота з історії може бути визначена як діяльність учнів, яка здійснюється основі добровільної участі і самостійності, має своїм змістом пізнання історичного минулого і сучасності, спрямовується вчителем історії і сприяє поглибленню знань школярів в області історії, розвитку їхніх різносторонніх інтересів і здібностей.
Завдання позаурочної роботи. Основні і виховні завдання позаурочної роботи визначаються загальними завданнями вивчення історії в школі.
Одне із завдань позаурочної роботи з історії полягає у збагаченні школярів новими фактами і поняттями, а також у кращому засвоєнні вивчених на уроці. У позаурочній роботі вчитель має значно більшу можливість глибше і детальніше познайомити учнів з такими галузями історичних знань як археологія, нумізматика, геральдика, сфрагістика, етнонімікою і топонімікою.
Найважливішим завданням позаурочної роботи з учнями є посилення їхнього інтересу до історії як науки. При цьому мається на увазі не просту допитливість, а значно більше – виховання глибокої зацікавленості у вірному осмисленні історичних явищ, усвідомлення історичних процесів у контексті сучасності.
У процесі зазначеної форми роботи зростає інтерес до джерельної бази. Різноманітність джерел має суттєве значення для розвитку інтелектуальних і практичних умінь та навичок учнів. Формування і удосконалення багатьох з них найтіснішим чином пов`язано з позаурочною роботою з історії, а саме: знаходити потрібну книжку по бібліотечному каталогу, складати бібліографію по темі, користуватися довідковими і бібліографічними виданнями, готувати доповіді і повідомлення, залучати при розробці теми первинний матеріал – експонати музею, спогади сучасників, архівні документи.
Одним з важливих завдань позаурочної роботи є сприяння формуванню світогляду майбутнього громадянина демократичного правового суспільства; розуміння основних історичних процесів і тенденцій; вміння самостійно відшукувати, систематизувати і узагальнювати історичні знання.
Основні риси позаурочної роботи. Для успішної позаурочної роботи важливо уявляти собі її основні риси. Це, насамперед, добровільність участі школярів у позаурочній роботі і її мотивація. Вчитель залучає до неї учнів на основі вільного вибори ними даного виду діяльності.
Вибір змісту і форми занять. При обміркування змісту і форми майбутньої позаурочної роботи з історії вчитель повинен насамперед враховувати індивідуальні запити і схильності учнів. Опора вчителя на інтереси і пізнавальні можливості учнів необхідна не лише для підтримання у них бажання брати участь у позаурочній роботі з історії, а для розвитку і удосконалення їхніх особистостей.
Зв`язок позаурочної роботи з сучасністю. Вона здійснюється різними шляхами в залежності від того, чи є сучасність безпосереднім об`єктом вивчення і складає основний зміст теми або ж включається лише в якості доповнення при вивченні історичного минулого.
Застосування дослідницького методу. Залучення дослідницького методу при організації позаурочної роботи відіграє роль творчої, організуючої сили, дозволяє розкрити і мобілізувати творчий потенціал школярів. При дослідницькому методі, як способі організації позаурочної діяльності, учні самі обирають об`єкт дослідження, визначають шляхи пошуку, добувають і аналізують факти, простежують явища в розвитку, узагальнюють одержані дані, проникають в сутність того, що вивчається, викладають результати своєї пошукової, дослідницької діяльності у певній послідовності.
Самостійність та ініціатива учнів. Своєю різноманітністю видів діяльності позаурочна робота з історії дає широкий простір для реалізації активності і самостійності школярів. Без їхньої участі не повинні відбуватися планування і розробка конкретних пошукових завдань, організація практичних справ, узагальнення, систематизація і оформлення зібраного матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Позаурочна робота. Кабінет історії в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок