Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Розвиток дослідницьких вмінь студентів в процесі вивчення програмування 

Розвиток дослідницьких вмінь студентів в процесі вивчення програмування 

Назва:
Розвиток дослідницьких вмінь студентів в процесі вивчення програмування 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Розвиток дослідницьких вмінь студентів в процесі вивчення програмування 


Навчально-пізнавальна діяльність здійснюється на різних рівнях самостійності і творчості. У зв’язку з цим, доцільно ставити питання не про активізацію навчально-пізнавальної діяльності взагалі, а про підвищення до оптимального в кожному конкретному випадку рівня активності і самостійності студентів у вирішенні певних навчальних задач.
Поступове нарощування самостійності і творчої ініціативи студентів потребує не повідомлення готових рецептів, а організацію сумісного пошуку розв’язання проблеми, не вказування на допущені помилки, а створення умов за які студенти аналізують свої дії і перевіряють одержаний результат. Таким чином процес оволодіння самостійною навчально-пізнавальною діяльністю здійснюється поетапно, сприяє розвитку дослідницьких вмінь студентів.
Основні зусилля вузівських педагогів завжди спрямовані на пошуки прийомів і способів активізації навчально-пізнавальної діяльності, які встановлюються дослідницьким шляхом. Наприклад, розглянемо, можливості розвитку дослідницьких вмінь студентів при розв’язуванні задач на обчислення скінчених сум та добутків при вивченні програмування в курсі ОІВТ.
Навчальна діяльність спрямована на розв’язання навчальних задач. Оскільки навчальна діяльність є окремим видом учбової діяльності, то очевидно, що її предметом є також учбова задача, але ця задача, як зазначають ряд авторів (А.М. Матюшкін, І.Я. Лернер, В. Оконь, Л.О. Іванова), має бути проблемною.
Задачі з розрахунку скінчених та нескінчених сум та добутків поруч з задачами щодо опрацювання масивів і задачами на аналіз текстів належать до класичних задач інформатики і входять практично в усі збірники задач. До переваг таких задач відносяться:
- стисле і змістовне формулювання умови;
- очевидна математична постановка;
- компактність реалізованого розв'язку.
Як правило, задачі з розрахунку сум та добутків розглядаються при вивченні ітерацій у курсі інформатики, рідше — при вивченні рекурентного методу обчислень. Їхнє розв'язування потребує від студентів знань, навичок і вмінь з одного питання програмного матеріалу і не передбачає широких зв'язків між різними розділами математики та інформатики. Роль і значення таких задач вичерпуються під час того нетривалого періоду, що приділяється на вивчення певного питання програми. Функція таких задач найчастіше зводиться до ілюстрації досліджуваного теоретичного матеріалу. Тому студентам неважко знайти метод розв'язання даної задачі — цей метод іноді підказується назвою розділу підручника або задачника, виучуваною темою, вказівками викладача та інше. Самостійний пошук студентом методу розв'язання тут мінімальний. При розв'язуванні задач на повторення, що потребують знання декількох тем, в студентів можуть виникнути певні труднощі, пов'язані з тим, що задачі розглядаються лише як засіб свідомого засвоєння програмного матеріалу.
Звичайно розглядається один-два варіанти розв'язування задач на обчислення скінчених та нескінчених сум та добутків, причому метою ставиться тільки пошук суми (добутку) ряду. Проте має сенс поставити додаткову умову — пошук оптимального за швидкості або обсягу пам'яті алгоритму обчислень.
Розглянемо кілька задач даного класу з варіантами їх розв'язання. Програми описуються мовою Паскаль, яка найчастіше застосовується в учбових закладах. 
Задача 1.
Обчислити
Розв’язок 1.
Program Example1_1;
Var
i, j : Longint;
Pow : Longint; {чисельник}
Sum : Real; {cyмa}
{обчислення факториалу}
Function Factorial (x : Longint) : Longint;
Var
i : Longint;
F : Longint;
Begin
F := 1;
For i := 2 To x Do
F := F * i;
Factorial := F;
End;
Begin
Sum := 0;
For i := 1 To 10 Do
Begin
pow := -1;
For j := 2 To i Do
Pow := Pow * (-1);
Sum := Sum + Pow / Factorial(i);
End;
WriteLn ('Cyмa = ', Sum)
End.
Розв’язок 2.
Program Example1_2;
Var
i : Longint;
Numerator : Longint; {чисельник}
Denominator : Longint; {знаменник}
Sum : Real;
Begin
Sum : = 0 ;
Numerator := -1;
Denominator := 1;
For i := 1 To 10 Do
Begin
Sum : = Sum + Numerator / Denominator;
Numerator := -Numerators;
Denominator := Denominator * (i + 1) ;
End;
WriteLn('Cyмa = ', Sum);
End.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток дослідницьких вмінь студентів в процесі вивчення програмування 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок