Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Забезпечення інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять із географії

Забезпечення інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять із географії

Назва:
Забезпечення інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять із географії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Забезпечення інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять із географії


Сучасні комп’ютерні технології в географічній освіті базуються на ідеї їх інтеграції з традиційними навчальними методиками. Сьогодні ми перебуваємо на етапі оновлення всієї системи освіти, впровадження в навчально-виховний процес нових інформаційних технологій, орієнтації на творчу діяльність учня, визнання неповторності його особистості, забезпечення диференціації та індивідуалізації навчання.
Інформатизація загальноосвітнього процесу суттєво впливає на зміст, організаційні форми і методи навчання та управління навчально-пізнавальною діяльністю, а також спричиняє істотні зміни у діяльності учнів та вчителів. Важливим складником інформатизації навчальних закладів є інформатизація навчального процесу.
На сучасному етапі здійснення навчання та виховання творчої особистості інформатизація загальноосвітнього процесу – одне з пріоритетних стратегічних завдань реформування освіти в нашій країні. Особистість учня ставиться в центрі навчального процесу, що вимагає від учителя переосмислення мети і завдань уроків із позиції школярів [1].
Методика мультимедіа є сучасною комп’ютерно-інформаційною технологією, що забезпечує можливість об’єднувати в одній комп’ютерній програмі анімацію, звук, текст, графічне зображення та відео [2]. Викладання з демонстраційно-моделюючими програмними засобами, які використовуються на етапах вивчення нового матеріалу, закріплення, демонстрації моделі об’єкту навчання, показу відеофрагментів повинне бути спрямоване на те, щоб не давати готових відповідей, а націлювати учнів на творчий пошук, формування власної думки. Головне - не те, правильна чи неправильна відповідь, а те, як учень обґрунтовує, мотивує свій висновок, шукає власний варіант рішення завдання. Досягнення цієї мети можливе завдяки використанню різноманітних форм і методів організації навчальної діяльності, створення атмосфери зацікавленості, стимулювання учнів до висловлювань на основі побаченого, почутого чи то змодельованого [2]. Таку можливість надають уроки із забезпеченням інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять з географії.
Важливою складовою інформатизації навчальних закладів є інформатизація навчального процесу — створення, впровадження та розвиток комп'ютерно-орієнтованого освітнього середовища на основі інформаційних систем, мереж, ресурсів і технологій, побудованих за допомогою сучасної обчислювальної і телекомунікаційної техніки. Вона має два основних завдання.
По-перше, широке використання у процесі вивчення навчальних дисциплін педагогічних програмних засобів (ППЗ) на базі сучасних комп'ютерів.
По-друге, отримання необхідних знань та вмінь орієнтуватися в майбутньому інформаційному просторі, бо вже сьогодні формується суспільство, в якому важливими є накопичення, удосконалення й розвиток НІТ, створення розвинених інформаційних ресурсів, швидкий і надійний доступ до інформації. Для навчального закладу сьогодні суттєвим є те, що навіть найсучасніше програмне забезпечення згодом перестає використовуватися внаслідок високих темпів розвитку прикладної інформатики [4].
З появою комп'ютерно-орієнтованих технологій навчання глибоких змін зазнає весь комплекс навчальних засобів. НІТ навчання здатні замінити всі типи традиційних технічних засобів та забезпечити наступне:
високоякісне зображення натуральних об'єктів і явищ;
можливість проведення «екскурсій» на базі Інтернету;
проведення лабораторних та практичних робіт тощо.
Отже, комп'ютер породжує середовище, яке разом із роллю «постачальника» знань створює умови для їх закріплення та перевірки.
Можна стверджувати, що використання НІТ у навчально-виховному процесі значною мірою дозволяє реалізувати переорієнтацію навчання з інформативної форми на розвиток особистості людини, індивідуально-диференційований підхід та, відповідно, оцінювання навчальних досягнень школярів і студентів [6].
Широкі перспективи у сфері застосування нових засобів навчання відкриваються у зв'язку з впровадженням глобальної мережі Інтернет.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Забезпечення інформаційно-комп’ютерного супроводу навчальних занять із географії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок