Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Освітні інновації як основа якісних змін в економіці та розвитку трудового потенціалу

Освітні інновації як основа якісних змін в економіці та розвитку трудового потенціалу

Назва:
Освітні інновації як основа якісних змін в економіці та розвитку трудового потенціалу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,91 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Освітні інновації як основа якісних змін в економіці та розвитку трудового потенціалу


Вступ.
Сучасний ринок праці в Україні потребує робочої сили, яка здатна буде до постійного самонавчання і вдосконалення своїх трудових навичок. Адже, вимоги до трудового потенціалу постійно зростають. Так, у ХХ столітті радикальні технічні зміни відбувались у суспільстві кожних 35?40 років. За цих умов, знань отриманих фахівцями у навчальних закладах, вистачало майже на всю трудову діяльність. В сучасних умовах оптимальний період оновлення техніки і технологій скорочується до 4?5 років, а в окремих випадках до 2?3 років, що вимагає прискорення оновлення своїх знань. Тому позитивним моментом у зростанні якісних показників підготовки кадрів, можна відмітити активне впровадження модульної системи, розробленої Міжнародною Організацією Праці, яка сприяє підвищенню мобільності робочої сили, її конкурентоспроможності на ринку праці.
Дослідженню проблем ринку праці (в аспекті підвищення конкурентоспроможності робочої сили) присвячені роботи Дж. Кейнса, А. Маршала, П. Агіона, М. Портера та інших. Великий внесок в дослідження розвитку трудового потенціалу, у тому числі професійної підготовки продуктивних сил України, підвищення конкурентоспроможності робочої сили, безробіття, зайнятості зробили вітчизняні науковці С. Бандур, Д. Богиня, І. Бондар, І. Гнибіденко, О. Грішнова, Б. Данилишин, Г. Дмитренко, М. Долішній, Т. Заяць, А. Колот, І. Кравченко, Г. Куліков, Е. Лібанова, Л. Лісогор, О. Макарова, О. Новікова, В. Новіков, В. Онікієнко, С. Пирожков, В. Покрищук, В. Савченко, М. Семикіна, Л. Ткаченко, Г. Ярошенко та інші.
Метою роботи є виявлення резервів підвищення ефективності сучасної системи професійної освіти, на основі аналізу світових тенденцій в освітній сфері та можливостей реалізації інноваційних підходів до професійного навчання, як важливої передумови розвитку трудового потенціалу України.
З метою мінімізації рівня безробіття, а також запобігання втрати кваліфікації вивільнених працівників потрібно постійно домагатися їх готовності перейти з однієї роботи на іншу з відповідним рівнем компетентності і кваліфікації, тобто виникає потреба в безперервному навчанні. Отже, перевагу на ринку праці отримають працівники з певним резервом знань, трудових навичок та компетенції.
Західні системи професійної освіти орієнтовані на початкову професійну освіту, яка спрямована на засвоєння базових кваліфікацій, що дозволяє громадянам вийти на ринок праці. Наступна підсистема охоплює безперервне навчання, куди входять всі сегменти після обов’язкової освіти, у тому числі підвищення кваліфікації, освіта і навчання дорослого населення, навчання безробітних. Їх об’єднує спільна інтегрована система кваліфікацій, яка орієнтована на компетенції. Це сприятиме забезпеченню врахування всіх раніше отриманих компетенцій, необхідних для нової спеціальності, незалежно від того, де і як вони були отримані.
Саме тому, перетворення країн ЄС в найбільш динамічно розвинуту економіку, засновану на знаннях, була проголошена стратегічною метою на засіданні ЄС в Лісабоні в 2000 році і конкретизовано в Робітничій програмі “Освіта і навчання 2010”, прийнятій в березні 2002 року в Барселоні, що передбачає створення в Європі до 2010 року системи професійної освіти, яка стане загальновизнаним еталоном якості в світі. Цікавим є досвід Франції в організації раціональної системи професійної кваліфікації. Так, у Франції розглядаються можливості переходу до комплексної системи в форматі національного переліку професійних кваліфікацій. В країні існує три системи свідоцтв про освіту: національних дипломів, акредитованих сертифікатів і сертифікатів професійної кваліфікації. Кваліфікація робітника являє собою формальне визнання його відповідності стандарту або набору стандартів, що підтверджується свідоцтвом, дипломом тощо. Вона присуджується після встановлення факту її відповідності стандарту. Професійна кваліфікація вказує на компетенцію адекватного виконання професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Освітні інновації як основа якісних змін в економіці та розвитку трудового потенціалу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок