Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Презентація як засіб формування професійного інтересу до вивчення іноземної мови

Презентація як засіб формування професійного інтересу до вивчення іноземної мови

Назва:
Презентація як засіб формування професійного інтересу до вивчення іноземної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 316.4:506:811.111
Парсяк О.Н., Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили
Презентація як засіб формування професійного інтересу до вивчення іноземної мови
У статті розглядається проблема формування професійного інтересу до вивчення англійської мови у процесі підготовки презентацій. Особлива увага приділяється використанню актуальної тематики і аутентичного матеріалу. Фокусується увага на правильній організації тактики публічного мовлення.
The article deals with the problem of forming of the students' professional interest in the study of English in the process ofpreparation for presentations. The necessity of using urgent themes and authentic material is stressed The proper organization of the tactics of public speech is under the author's consideration. На сучасному етапі розвитку суспільства, коли англійська мова має глобальне розповсюдження, коли зростають міжнародні зв'язки нашої країни зі світовою спільнотою в різних галузях культури і науки, надзвичайно актуальною є проблема формування і виховання кваліфікованих фахівців, які володітимуть навичками і вміннями професійного англомовного спілкування. Вже в другій половині минулого століття англійська мова стала мовою науки, тому спілкування на професійному і науковому рівнях можливе лише при умові володіння англійською мовою як засобом міжкультурного спілкування.
Програмою з іноземних мов для вищих закладів освіти передбачається навчання студентів професійно спрямованого монологічного і діалогічного мовлення [1].
Студенти вузів, особливо на старшому етапі навчання, повинні вміти висловлювати свої думки іноземною мовою, давати оцінки фактам, подіям, володіти прийомами переконання співрозмовника, наводячи докази, аргументуючи висновки, спонукаючи його до реакції на висловлювання або до дискусії, тобто студенти повинні бути творчими і критично мислячими особами з ознаками індивідуальності [2].
Навчаючись на старших курсах, студенти виїжджають за кордон за різноманітними освітніми програмами, беруть участь у безпосередньому спілкуванні з іншомовними студентами, професорами, фахівцями. Таке спілкування потребує не лише навичок сприймання іноземної мови на слух, але й умінь коментувати повідомлення, факти, робити порівняння, проводити аналогії, брати участь у дискусіях.
Готуючись до виступу на конференціях у вузах України, за кордоном і на міні- конференціях, що проводяться у курсі вивчення англійської мови, студенти працюють над підготовкою повідомлень-презентацій, які вони презентують аудиторії.
Існують різні тлумачення поняття "презентація." Так, "Словник сучасної англійської мови" Лонгмана дає таке визначення: "an event at which a new idea is described and explained" (подія, під час якої пояснюється та описується нова ідея).
Оксфордський довідковий словник англійської мови:
"Presentation is a demonstration or display of materials, information, etc." (презентація є демонстрація або показ матеріалів, інформації тощо).
Словник Вебстера пропонує таке визначення: "...direct awareness... as an element of cognition" (пряме усвідомлення (новоі ідеї) - як елемент пізнання).
Стандартний словник Фанка і Вагналза (міжнародне видання) трактує поняття "презентація" як: "the act of presenting or proffering for acceptance, approval, etc." (акт представлення або пропонування (матеріалу) для сприйняття, схвалення тощо).
При всій слушності кожного з вищенаведених пояснень ми, маючи багаторічний досвід застосування презентацій у процесі навчання англійської мови, схильні підтримати визначення, що наводяться в словниках Вебстера, Фанка і Вагналза та в Оксфордському довідковому словнику, об'єднавши іх в наступне визначення: "презентація - повідомлення, що містить нову ідею, її пояснення, свіжу інформацію, демонструє матеріал для подальшого обговорення та усвідомлення".
Презентація, власне, є різновидом монологічного підготовленого мовлення, якому, на думку В.С. Цетмана, М.Л. Вейсбурда, А.Д. Климен-тенко, слід приділяти значну увагу в процесі навчанная іноземної мови, осільки в багатьох ситуаціях непідготовлені висловлювання реалізуються саме на основі підготовлених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Презентація як засіб формування професійного інтересу до вивчення іноземної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок