Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Самопрезентація і саморефлексія учасників тренінгових програм

Самопрезентація і саморефлексія учасників тренінгових програм

Назва:
Самопрезентація і саморефлексія учасників тренінгових програм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,58 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Самопрезентація і саморефлексія учасників тренінгових програм


Презентації учасників за результатами тренінгу
Одним із найважливіших результатів тренінг-курсу є розвиток уміння слухачів презентувати себе і свій продукт (розроблений проект) перед колегами і керівництвом.
Для цього здійснюється велика підготовча робота, яка відповідає певним вимогам (Рис. 2.7.1.) За матеріалами: Руководство по проведению деловых презентаций на стажировке в Германии. – М., 2001. – С.28-170.
Слухач/студент повинен виконати такі необхідні кроки:
сформулювати мету виступу і презентації;
вибрати форму проведення презентації;
скласти план виступу;
підготувати тези виступу;
узагальнити необхідну інформацію;
скласти перелік необхідних демонстраційних матеріалів;
«прив’язати» демонстраційні матеріали до плану виступу;
скласти розгорнутий текст виступу.
У ході тренінгових занять бажано проводити пробні виступи слухачів. Вони допомагають виявити слабкі місця у доповідях, обговорити запитання і зауваження колег, внести можливі зміни і доповнення у виступ і демонстраційні матеріали.
При підготовці презентації свого проекту рекомендується розпочати виступ із самопрезентації. Ця частина має бути короткою і спрямовуватися на досягнення невеликого результату – організувати увагу і зацікавити слухачів.


План Демонстраційні матеріали
Вступ
Основна
частина
Заключення
Рис. 2.7.1. Можливі варіанти плану виступу, присвяченого проекту нового продукту за результатами тренінг-курсу.
Наступна частина включає повідомлення про суть і мету презентації. На цьому ж етапі рекомендується висловити очікування від слухачів. На завершення нагадують усі головні положення виступу та підкреслюють побажання до учасників. Презентант повинен так підготувати свій виступ, щоб кожна частина мала свій фрагмент змісту, який не повторюється. У ході підготовки бажано скласти план виступу, у якому виділити такі блоки:
А – ті, без чого не можна обійтися;
Б – ті, що бажано включити, що знадобиться для уточнення, для роз’яснень та відповідей на запитання;
С – резерв «про всяк випадок», що його можна буде розповісти або продемонструвати, якщо буде можливість.
Пропонується формулювати свій вступ зрозумілою мовою, не переобтяженою «високим стилем» та спеціальними термінами.
На додаток до усного виступу рекомендується мати його текст. Текстовий дублікат може відповідати виступу, бути більшим або меншим. Текстові матеріали повинен готувати сам презентант, щоб детально володіти його змістом, щоб уникнути неспівпадань статистичних даних, помилок та опечаток. Варто уникати надміру великого обсягу текстової частини – його не можна буде детально прочитати, це потребуватиме значної концентрації уваги.
Для підвищення ефективності презентації використовуються демонстраційні матеріали. Про їх створення ми говорили у главі 1.7. Важливим питанням залишається кількість – вона не має бути надмірною, щоб не було швидкої зміни «картинки». Деякі дослідники пропонують визначати кількість плівок за формулою n = t/2, де t – час презентації у хвилинах. Ми пропонуємо виходити від закономірностей сприймання інформації та зосередження уваги – тому одну плівку («картинку») розраховувати приблизно на 5 хв. + - 2виступу. Це доречно і в тому разі, якщо виступаючих-слухачів тренінгової групи багато і вони представляють конкуруючі продукти.
Як демонстраційні матеріали на плівках (слайдах) виконують тексти, графіки, схеми, діаграми, ілюстрації. Кожен із цих видів має своє ключове призначення: текст допомагає сфокусувати увагу на якомусь важливому питанні/тезі, графіки та діаграми показують тенденції та динаміку, схеми демонструють зв’язки, процеси, структури.
Обмеження часу – наступний фактор ефективної презентації, що залежить від цілей зібрання, рівня зацікавленості аудиторії і загальний регламент роботи.
Найбільш поширені такі рамки презентацій За матеріалами: Руководство по проведению деловых презентаций на стажировке в Германии.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Самопрезентація і саморефлексія учасників тренінгових програм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок