Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Основні лінгводидактичні закономірності навчання рідної мови

Основні лінгводидактичні закономірності навчання рідної мови

Назва:
Основні лінгводидактичні закономірності навчання рідної мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,49 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Реферат на тему:
Основні лінгводидактичні закономірності навчання рідної мови


Загальновизнаними є педагогічні закономірності, які слугують основою для дидактичних закономірностей. Порівняймо їх. До педагогічних закономірностей передусім відносяться соціальна зумовленість мети навчання та єдність освіти, виховання й розвитку, а до дидактичних – єдність мети, змісту, методів, форм і результатів навчання, а також єдність викладання й навчання.
Для виявлення лінгводидактичних закономірностей також важливе значення мають і лінгвістичні закономірності (єдність рівнів мови як багаторівневої системи; єдність мови, мислення і мовлення), і психолінгвістичні принципи (врахування структурно-лінгвістичної специфіки мови як навчального предмета і врахування взаємовпливу, взаємозалежності і взаємозумовленості навчання мови і розвитку мислення та мовлення).
Лінгводидактичні закономірності встановлюємо на основі вказаних вище закономірностей, бо методика як наука, зокрема й лінгводидактика, утворилася на межі наук – педагогіки, психології, лінгвістики та ін. Ці закономірності називаються лінгводидактичними. Основними з них можна вважати такі:
зумовленість мети навчання мови її соціальною значимістю, освітньою специфікою;
зумовленість змісту навчання мови науково-лінгвістичною специфікою мови як навчального предмета і метою навчання;
зумовленість процесу навчання мови єдністю викладання й учіння, метою та змістом навчання;
зумовленість результативності навчання мови єдністю мети, змісту, методів і форм навчання.
Як відомо, вирішальне значення у навчанні мови мають такі фактори: соціальне призначення мови, науково-лінгвістична специфіка мови як навчального предмета та зв’язки її з мисленням. Це й дало підставу нам установити лінгводидактичні закономірності у навчанні мови, на основі яких визначені лінгводидактичні принципи навчання мови з урахуванням психолінгвістичних принципів.
Таким чином, основними закономірностями навчання мови є: 1) зумовленість мети навчання мови її соціальною значимістю, освітньою специфікою; 2) зумовленість змісту навчання мови науково-лінгвістичною специфікою мови як навчального предмета і метою навчання; 3) зумовленість методів, засобів і форм навчання мови єдністю викладання й учіння, метою та змістом навчання; 4) зумовленість результативності навчання мови єдністю мети, змісту, методів і форм навчання.
До принципів навчання мови належать 1) пізнавально-практичну спрямованість навчання мови; 2) комунікативну і функціонально-стилістичну спрямованість навчання мови; 3) вивчення мови у структурній цілісності, з обов’язковим пізнанням її рівнів; 4) вивчення мовних явищ в єдності форми і змісту; 5) вивчення мови у міжрівневих, внутрішньорівневих та міжпредметних взаємозв’язках; 6) активізацію взаємовпливу навчання мови і розвитку мислення та мовлення; 7) використання мовленнєвої практики для засвоєння теорії мови і, навпаки, – теорії мови для розвитку мовлення; 8) оптимальну реалізацію принципів усіх компонентів навчання в єдності для досягнення мети.


Список використаних джерел
Методика викладання української мови: Навчальний посібник С.І. Дорошенко, М. С. Вашуленко, О. І. Мельничайко та ін.). – К.: Вища школа, 1992. – 396 с.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Основні лінгводидактичні закономірності навчання рідної мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок