Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Моральне наповнення педагогічної аксіо-ло-гії

Моральне наповнення педагогічної аксіо-ло-гії

Назва:
Моральне наповнення педагогічної аксіо-ло-гії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,57 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Моральне наповнення педагогічної аксіо-ло-гії


Очевидно, що в системі духовних орієнтирів вчителя центральне місце займають моральні цінності. Вони включають у собі внутрішній імпульс духовної мотивації педагога і виявляються у стосунках вчителя з оточуючими людьми. Ці цінності екстравертні і базуються на емоційній свідомості.
В.О. Сухомлинський писав: ”Моральні цінності, які розкриваються перед юними серцями в яскравих образах, захоплюють думку і хвилюють душу, пробуджують прагнення до морального ідеалу. У цьому прагненні – шлях особистості від моральних понять до моральних переконань. Життя переконань, протиборства ідей, яке виховує особистість, полягає в тому, що добро, честь, справедливість приносять дитині особисту радість, а зло, безчестя, несправедливість, прикрість, тривогу, навіть особисте горе. Знання, розуміння суті моральних цінностей є ”фундаментом”, основою вироблення ідейних переконань”.
Добро, шляхетність, справедливість, згуртованість, безкорисливість, альтруїзм – це лише деякі складові системи моральних цінностей вчителя. У педагогічній діяльності ці цінності тією чи іншою мірою сприяють створенню духовної культури на міжособистісному та індивідуально-колективному рівнях. У залежності від способу ставлення до іншої людини (колективу) і домінування езопівського, групоцентричного, просоціального, або гуманістичного підходу ми можемо визначити відсутність або наявність моральних цінностей у педагогічному процесі. Відразу ж треба відзначити, що тільки у випадку гуманістичного підходу стає реальною самоцінність особистості, розвиток її моральних орієнтирів.
Найвищою моральною цінністю соціально-культурного рівня є гуманізм як пріоритетний ціннісний вектор, що визначає сутність педагогічної діяльності. Гуманізм визначає людяну спрямованість будь-якого акту самовияву в межах знову ж таки людяної орієнтації всієї ”життєвої програми” особистості.
Моральні потреби – це потреби спілкування з іншими людьми, за встановленими (прийнятими) правилами поведінки. Мораль завжди носить соціально-груповий характер: мораль сім’ї, мораль соціальної групи, класова мораль. Мораль наказується особистості ззовні у формі певних норм та правил. Оцінка моральної поведінки виходить із соціального оточення. Ф. Ніцше в основі моральності людини особливу роль відводив її здатності до рефлексії: ”Яка людина найбільш моральна? По-перше, та, що найчастіше дотримується закону. По-друге, та, що дотримується закону в найтяжчих умовах. Найбільш моральним є той, хто більше всього приносить у жертву звичаю. Звичай, традиція вимагає, щоб окрема особистість принесла себе в жертву – така мораль звичаїв”. М. Фулан вказував: ”…важливою є моральна мета окремого вчителя. Віднайдіть хорошого вчителя і ви знайдете моральну мету”.
Моральний стан можна назвати потаємною зброєю суспільства. Секрет її не лише в тому, що вона невидима та невловима. Це наймогутніша зброя, яка відома людині! А високо морального стану не може бути там, де немає впевненості у своїх силах. Моральна стійкість – природний ворог страху. Найважливішим джерелом високого морального стану є впевненість та оптимізм. Бентам Ієремія зауважив, що мораль у самому загальному розумінні – це вчення про мистецтво направляти дії людей таким чином, аби виробляти найбільшу суму щастя.
Моральність – це міжлюдські стосунки, що базуються на емоційній основі, компонентами якої виступають почуття сорому, милосердя та благоговіння. Моральність протистоїть індивідуалістським, анархічним прагненням людини
До числа моральних цінностей треба відносити абсолютно всі явище моралі, без будь-якого виключення. Це вся мораль, взята з певної сторони, під специфічним кутом зору.
Моральність, за Ф. Ніцше, – не що інше (або не більше) як підпорядкування звичаям, хоч би якими вони не були. У тих випадках, де традиція не вказується, моралі. Вільна людина – аморальна, тому що у всьому вона хоче залежати від себе, а не від традицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Моральне наповнення педагогічної аксіо-ло-гії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок