Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання інформаційних систем та електронних видань у процесі вивчення іноземної мови у ВНЗ

Використання інформаційних систем та електронних видань у процесі вивчення іноземної мови у ВНЗ

Назва:
Використання інформаційних систем та електронних видань у процесі вивчення іноземної мови у ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Використання інформаційних систем та електронних видань у процесі вивчення іноземної мови у ВНЗ


В даний час в період швидкого інтегрування вітчизняної економіки в світове співтовариство, суттєво зростає потреба у всебічному розширенні знань та доскональному володінні іноземною мовою українського менеджменту. Тому в навчальному процесі загострюються суперечності між зростаючим обсягом необхідної інформації, яку треба засвоїти студенту за обмежений термін часу, відведений на навчання, і існуючими традиційними методиками навчання. Це протиріччя може бути мінімізоване за рахунок інтенсифікації навчання з використанням сучасних інформаційних технологій.
В даній статті також розкриваємо переваги електронних видань порівняно з друкованими і їх зростаючу роль у навчальному процесі при вивченні іноземної мови у вищих навчальних закладах.
Інформаційна система – взаємозалежна сукупність засобів, методів і персоналу, які беруть участь в обробці даних [2].
Експертно-навчальні інформаційні системи становлять різновидність інтелектуальних навчальних інформаційних систем, які використовуються для презентації навчального матеріалу, контролю знань, супроводу виконання вправ на рівні репетитора, для автоматизації процесу керування навчальною діяльністю.В процесі функціонування вони здатні імітувати роботу людини-експерта в певній предметній галузі (при вивченні іноземної мови).
Практична реалізація окресленої функції передбачає, що дані системи складаються із трьох підсистем: бази знань навчального призначення, що містить знання експерта в даній предметній галузі; системи пошуку необхідної інформації в базі знань; інтерфейсу користувача, що забезпечує обмін інформацією між користувачами та інформаційними системами.
Перспективним напрямком розвитку комп’ютерно зорієнтованих засобів навчання у вищих навчальних закладах є інформаційні системи на основі штучного інтелекту. Серед них: програми навчання іноземним мовам; програми автоматичного доведення теорем, навчання розв’язування задач з фізики; побудови та репрезентації моделей; навчання на прикладах; виведення закономірностей; навчальні експертні інформаційні системи тощо [3; 4]. Більшість цих програм можуть бути використані як у навчальному процесі, так і в практиці наукових досліджень. В їхній побудові чітко структурована організація знання, яке закладене в основу. Працюючи з такою системою, студент не тільки знайомиться з новим навчальним матеріалом, а ще й має змогу проаналізувати способи репрезентації знання у галузі, яку він вивчає, що сприяє інтеграції та систематизації знань студента.
Інформаційні системи штучного інтелекту можуть використовуватись з довідковою метою. В даний час намітилась тенденція до створення обширних баз знань у різних предметних галузях. Від тих, які зберігають інформацію в пасивному вигляді, до баз даних, які містять структуровану інформацію проблемно-орієнтованого типу. Такі бази знань можуть використовуватися з метою залучення відомостей із деякої суміжної галузі для проведення міждисциплінарних досліджень для формування інтегрального підходу до розв’язання проблем. Наприклад, студенти, що готуються стати економістами, використовуючи інформаційні системи, можуть отримати значний обсяг інформації для вивчення іноземної мови на професійному рівні, тобто створюється можливість доступу до тієї інформації, яку можна одержати навіть у тій галузі, у якій користувач ще не є фахівцем [5].
На етапі створення експериментально-навчальних систем формується модель студента, потім у процесі функціонування цієї системи діагностується його знання на основі знань експертів в даній предметній галузі. У процесі роботи студента з системою фіксуються помилки й ускладнення, що виникають під час відповідей. У пам’ять комп’ютера заносяться відомості про знання, навички, помилки, здібності кожного, хто навчається. Система проводить аналіз результатів навчальної діяльності окремого студента, групи чи кількох груп, виявляє ускладнення і типові помилки, дає рекомендації студенту і узагальнені результати викладачу, що дозволяє оптимізувати процес організації і керування навчальною діяльністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Використання інформаційних систем та електронних видань у процесі вивчення іноземної мови у ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок