Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Напрямки професійної підготовки фахівців з питань організації інформатизації освітніх закладів

Напрямки професійної підготовки фахівців з питань організації інформатизації освітніх закладів

Назва:
Напрямки професійної підготовки фахівців з питань організації інформатизації освітніх закладів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,50 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 371.134:004
Тихонова Т.В., Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського
Напрямки професійної підготовки фахівців з питань організації інформатизації освітніх закладів
У статті обґрунтовується необхідність підготовки фахівців з питань організації інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів та детально розкриваються цілі і зміст навчання студентів за цим напрямом.
In this article the author substantiates necessity of training specialists for schools in the medium of informatization of education and in detail discerns aims and contents of the learning from this line. Сучасна система освіти все більшою мірою відчуває на собі вплив процесу інформатизації суспільства. Цей процес, поширюючись та поглиблюючись, втручається у всі ланки життєдіяльності людини, поступово перетворюючи індустріальне суспільство в інформаційне. Основними ознаками інформаційного суспільства є розвинуті інфраструктури, високий рівень інформаційних технологій у всіх галузях виробництва й управління, розвинутий ринок інформаційних продуктів та послуг, поширення сфери інформаційної діяльності людини, суттєві зміни у соціальних структурах. Тому природною стає соціальна потреба у загальноосвітній та професійній підготовці молоді в галузі інформатики та інформаційних технологій.
Необхідною умовою для цього є інформатизація освіти, напрямки розвитку якої відображено у багатьох державних законах та документах ("Про освіту" (1996 р.), "Про загальну середню освіту" (1999 р.), "Про професійно-технічну освіту" (1998 р.), "Концепції програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп'ютеризації сільських шкіл" (2000 р.).
Інформатизація освіти розуміється як упорядкована сукупність взаємопов' язаних організаційно-правових, соціально-економічних, навчально-методичних, науково-технічних, виробничих та управлінських процесів, спрямованих на задоволення освітніх інформаційних, обчислювальних і телекомунікаційних потреб учасників навчально-виховного процесу [4].
Реалізація процесу інформатизації освіти йде сьогодні у трьох основних напрямках:
розвиток змісту навчання з інформатики як теоретичної бази інформатизації освіти;
інформатизація процесу навчання та
виховання, тобто широке використання у процесі вивчення шкільних навчальних дисциплін комп'ютерно орієнтованих сучасних засобів навчання;
- інформатизація системи управління загальноосвітніми навчальними закладами.
Практична реалізація цих напрямків потребує зусиль всіх працівників освіти: науковців, керівників, педагогів. Але сучасна дійсність така, що на рівні конкретної школи успішне виконання цих завдань залежить від професійної компетентності вчителя інформатики. В школах, де адміністрація опікується впровадженням інформаційних технологій у навчально-виховний процес, у вчителя інформатики з'являються додаткові функції, а саме - організація використання інформаційних технологій у процесі навчання та управління.
Питання, пов'язані з інформатизацією освіти, розглядаються багатьма вітчизняними та російськими вченими, але предметом їх дослідження є, як правило, окремі її складові - термінологічний апарат інформатизації освіти (І.В. Роберт), розвиток освітньої галузі " Інформанти-ка" (Ю. О. Дорошенко, О.А. Кузнецов, С.О. Бе-шенков), засоби інформатизації освіти (В.Ю. Би-ков, Ю.О. Жук), підготовка вчителя до використання інформаційно- комп' ютерних технологій навчання (М.І. Жалдак, Ю.І. Машбиць), методична підготовка вчителя інформатики (Н.В. Мор-зе), проблеми впровадження інформаційних технологій в управління освітою (Л.М. Калініна, Л.М. Забродська) та ін. Проблема діяльності вчителя інформатики як організатора інформаційно-комп'ютерних технологій в освітніх закладах є досить актуальною в Росії [8; 10], в Україні - Н.В. Морзе піднімає, але не досліджує питання щодо необхідності підготовки магістрів освіти за спеціальністю "Заступник директора з питань використання сучасних інформаційно- комунікаційних технологій" [5, с.16].
Ми вважаємо, що виконання широкого кола функціональних обов'язків організатора інформатизації освітнього закладу потребує багато зусиль та часу, тому не може бути покладене на вчителя інформатики як предметника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Напрямки професійної підготовки фахівців з питань організації інформатизації освітніх закладів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок