Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Оптимізація індивідуально-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ

Оптимізація індивідуально-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ

Назва:
Оптимізація індивідуально-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оптимізація індивідуально-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ


На сучасному етапі соціально-економічного розвитку суспільства важливою є проблема професійної підготовки майбутнього практичного психолога, що передбачає формування його як активного суб’єкта діяльності, як зрілу особистість з розвинутими професійно-важливими якостями. Суспільна практика потребує великої кількості висококваліфікованих практичних психологів, що можуть здійснювати просвітницький, діагностичний, корекційний, розвиваючий, консультативний види роботи. Це потребує, по-перше, належного рівня підготовки, по-друге, високої відповідальності за результати своєї професійної діяльності. Становлення особистості практичного психолога здійснюється в процесі його професіоналізації і визначається правами, обов’язками та етичними нормами, які знаходять своє віддзеркалення у властивостях і якостях зрілої особистості, що здатна цілеспрямовано перетворювати внутрішній і зовнішній світ за своїми власними законами. У процесі професійної підготовки майбутній практичний психолог повинен сформуватися як активний суб’єкт діяльності, як зріла особистість з розвинутими професійно-важливими якостями (В.Панок, Н.Чепелєва, О.Бондаренко).
Ця сторона професійної підготовки активно вивчається дослідниками. Результати цих досліджень на сьогоднішній день виступають основою для оптимізації особистісно-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ. У цілісній системі готовності до професійної діяльності, спираючись на роботи М.Дьяченко, Л.Кандибович, В.Моляка, виділяють дві підсистеми: довготривалу, яка є стійкою системою особистісних, суб’єктних та індивідних професійно-важливих якостей, та динамічну, яка є ситуативним особистісним утворенням [2, с.169]. Т.Кудрявцев виділив такі етапи професійного становлення майбутнього вчителя: 1) формування професійних намірів; 2) професійне навчання; 3) професійна адаптація; часткова чи повна реалізація особистості в професійній праці [4].
Аналізуючи процес підготовки практикуючих психологів, можна виділити три умовних блоки: 1) теоретико-експериментальна підготовка (вивчення класичних психологічних дисциплін); 2) опанування теоретичних засад практичної психології, що здійснюється через участь студентів у активних формах навчальної роботи; 3) оволодіння практичними психологічними технологіями, методиками й методами формування навичок роботи, що здійснюється у практичній роботі під час участі в семінарах-практикумах [5].
Б.Ананьєв, П.Іванова, Є.Климов, А.Колесова., Б.Федоришин уважають процес професійного становлення довготривалим, багатоплановим та динамічним.
Г.Ковальчук передбачає досягнення вершин професіоналізму через проходження крізь низку етапів, кожний з яких означає здобуття чергової межі професійної компетентності. Він виокремлює 5 рівнів професіоналізму: репродуктивний, адаптивний, локально-моделюючий, системно-моделюючий та творчий. Зазначені рівні професійної компетентності є моделлю для оцінювання й дозволяють відстежувати еволюцію професійного росту, виявляти її тенденції і додавати професійній діяльності оптимального характеру відповідно до її призначення і власної стратегії досягнення [3, с.204].
А.Бодальов, К.Абульханова-Славька, Б.Ананьєв, А.Деркач та інші дослідники визначили основні умови вільного володіння професійною діяльністю, які можуть бути представлені трьома групами показників: змістовні – знання теоретичної психології, відношення, установки і ціннісної орієнтації; емоційні – припускають уміння відображати, аналізувати, співпереживати ситуацію з позицій професійної діяльності; діяльнісні – відображають функціональну сторону розвитку професійної культури практичного психолога [6].
Між тим питання оптимізації процесу навчання та вдосконалення професійної підготовки майбутнього практичного психолога можуть бути вирішені з урахуванням особистісних характеристик та особливостей його професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оптимізація індивідуально-професійного розвитку майбутнього практичного психолога в процесі навчання у ВНЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок