Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Педагогічні умови створення нових освітніх середовищ 

Педагогічні умови створення нових освітніх середовищ 

Назва:
Педагогічні умови створення нових освітніх середовищ 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,57 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Педагогічні умови створення нових освітніх середовищ 


У чому різниця між хорошим і Великим учителем?
Хороший учитель розвиває здібності
учня до певної межі,
Великий – відразу бачить цю межу.
Марія Каллас.  
На сьогодні, вже став зрозумілим той факт, що школа, лише як основа наук, інформації, знання, не розв’яже проблеми демократизації, гуманізації й стабільності сучасного суспільства. Передові мислителі усвідомили це давно. На нашу думку, стара система класно-урочного навчання потребує профілактичного щеплення, у результаті чого повинна народитися школа, що дасть високу освіту засобами навчання і моральні якості – засобами виховання. Враховуючи роботи таких вчених, як Г.С. Костюк, І.Д. Бех, М.О. Козленко, С.У. Гончаренко, Г.С. Корда, Б.Ф. Ведмеденко, Л.В. Волкова, Б.М. Наумов, можна сказати, що інтерес до учбової діяльності є психолого-педагогічною категорією, що посідає одне з провідних місць у понятійному апараті вчителя-предметника та вихователя.
Можна виділити групу методів, що активно впливають на розвиток і формування в учнівської молоді інтересу до улюблених видів діяльності. У працях В.О. Сухомлинського їх умовно поділено на такі види:
-                    інформаційно-теоретичні методи (розповідь, бесіда, диспут, дискусія, лекція та інші);
-                    методи стимулу позитивних дій (формування завдання, співпереживання, індивідуалізація, співчуття);
-                    практичні методи (вправи, тренування, репродуктивне відтворення вправ, змагання та інше);
-                    методи гальмування негативних дій (контроль, самоконтроль, аналіз, самоаналіз, оцінка, рівняння на кращий зразок).
Заняття улюбленою діяльністю – не тільки засіб інтелектуального,
морального та фізичного вдосконалення, а й джерело інформації про світ. Слід звертати особливу увагу на розвиток інтересу, виховання позитивних звичок засобами улюблених видів діяльності, позитивних поведінкових вчинків як гаранта зростання інтелектуальної, моральної та фізичної загартованості учнівської молоді.
Це все можливо у таких учбових закладах, як ліцеї при ВНЗ. У ліцеїстів глибокі переконання в необхідності щоденних занять улюбленими видами діяльності, здійснення позитивних вчинків – це надійна опора у вираженні незалежної думки, розвитку почуттів учнів, як складової частини виховання справжніх патріотів, майбутніх бізнесменів, менеджерів, фермерів та інших спеціалістів.
З метою реалізації цих завдань, у Харківському університетському ліцеї Харківської обласної ради, створеному у 1993 році за сприяння Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, створено скарбницю ідей провідними викладачами ліцею та університету. Це й забезпечення ефективного використання інформації, зокрема мультимедійних та електронних засобів навчання, створення мережі інформаційного забезпечення сфери навчально-виховного процесу.
Велика увага приділяється й нетрадиційним урокам. Конструювання та проведення учителем системи уроків у процесі навчання, як правило не укладаються в рамки якоїсь класифікації. Тому, ми розглянемо найбільш поширені уроки в системі особистісно-орієнтованої освіти.
Поряд з уроками ознайомлення з новим матеріалом, уроком закріплення вивченого, уроком використання знань та навиків, уроком узагальнення та систематизації знань, уроком перевірки та корекції знань та навиків, комбінованим уроком, уроком-лекцією, уроком-семінаром, уроком-заліком, уроком-практикумом, уроком-екскурсією, використовують у своїй практиці також уроки, як:
Урок-дискусія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Педагогічні умови створення нових освітніх середовищ 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок