Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Творча діяльність учнів у мистецькій сфері як складова процесу їх естетичного виховання

Творча діяльність учнів у мистецькій сфері як складова процесу їх естетичного виховання

Назва:
Творча діяльність учнів у мистецькій сфері як складова процесу їх естетичного виховання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
218
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Творча діяльність учнів у мистецькій сфері як складова процесу їх естетичного виховання


У Національній програмі виховання дітей та учнівської молоді в Україні, затвердженій МОН України у 2005 р., наголошується, що естетичне виховання має сприяти оволодінню учнями системою елементарних мистецьких знань, адекватному сприйманню художніх творів, здатності збагнути та виявити власне ставлення до мистецтва, прагненню і вмінню здійснювати творчу діяльність у мистецькій сфері [3, с. 8].
Творча діяльність пов’язана з відкриттям і творенням. Перший фактор долучає учня до раніш невідомого через ефект здивування, потрясіння, – почуттів, що невід’ємні від другого фактора – творення. У процесі творення можуть з’являтись нові явища, речі (у нашому випадку, мистецькі), але головне – відбувається розвиток сутнісних сил, які перетворюють людину.
Активізувати творчий потенціал школярів покликаний новий навчальний предмет “Художня культура”. Добираючи завдання до тем, що вивчаються у цьому курсі, ми передусім зважали на розвиток творчої самостійності індивіда, пропонуючи різні види діяльності. Продемонструємо це на темах, що дотепер майже не дискутувались у школі, ніби їх не існувало. Маємо на увазі мистецтво першої половини ХХ століття, яке привнесло нове незвичне оформлення ментальних зусиль митців.
Практично всі види мистецтва у ХХ ст. зазнали зламів, розриву з установленими традиціями у пошуках смислу життя, сенсу людського існування. Переживши страшні війни, жорстокі розчарування у прогресі, звертаючись до Бога й не знаходячи відгуку, митці шукали, і пошуки їх набували несподіваних форм виразу. Відчуття ХХ ст. виявилося неможливо передати художніми методами віку, що закінчився. Мабуть, саме тому у ХХ ст. з’явилось так багато нового, такого, що не входило до звичної системи.
Формується художній метод – модернізм, повернутий, як уважав К.Юнг, “до публіки спиною. Це приблизно те ж саме, що виставляти на всезагальний огляд оборотний бік мистецтва, що не виконує аніякого вшанування до публіки і яке узагальнено, у весь голос повідомляє, що це означає, коли мистецтво не потребує співпереживання” [4, с. 128].
На формування світогляду модернізму вплинули ірраціоналістичний волюнтаризм А.Шопенгауера і Ф.Ніцше, інтуїтивізм А.Бергсона, психоаналіз З.Фрейда. Ламались стереотипи, традиції. В.Ванслов пише про модернізм: “Музика пориває з ладовими системами, що історично склалися й базувалися на узагальненні життєвих інтонацій. Живопис відмовляється від засновків, що диктувалися нормальним функціонуванням людського ока... Танець перетворюється у тілесні конвульсії, театр – в абсурд, поезія – в набір беззмістовних слів і звуків” [2, с. 17].
Радикальним руйнівником вважали теоретики-музиканти засновника нововіденської композиторської школи А.Шонберга. Він відкинув тональну систему в музиці, що збільшило її дисонанс, хаотичність ритму, розрізненість мелодійного малюнку. Звуки його музики активні й агресивні. І разом з тим, ця невгамовна свобода музичних форм, метод додекафонії А.Шонберга створювали дивовижні музичні образи, побудовані на контрастах. Він шукав і знаходив зовсім нові форми, нові засоби для вираження своїх переживань.
Заперечуючи умовну мову класичного танцю, його особливостей руху та композиційних взірців, А.Дункан протиставила класичній школі балету вільний класичний танець, зробивши акцент на новій формі презентації хореографії. Розуміння актрисою призначення союзу хореографії та музики, бажання відкрити тілесну мову, трактування танцю як унікального втілення чуттєвого стану людини можна вважати своєрідним бунтом за експресивну функцію танцю проти класики. І видатний радянський історик класичного балету Л.Блок, чиї праці вважаються академічними, у 20-х роках минулого століття підтримала А.Дункан, зазначивши, що “Дункан відкрила цілий світ можливостей: можна пробувати йти у танці своїм неочікуваним шляхом, можна знаходити танцювальні образи на основі серйозної симфонічної музики, можна жити в танці всім вивільненим тілом …” [4, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Творча діяльність учнів у мистецькій сфері як складова процесу їх естетичного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок