Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Нормативно-рольовий зміст педагогічної деон-то-ло-гії

Нормативно-рольовий зміст педагогічної деон-то-ло-гії

Назва:
Нормативно-рольовий зміст педагогічної деон-то-ло-гії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Нормативно-рольовий зміст педагогічної деон-то-ло-гії


У системі духовних характеристик особистості центральне місце посідає світовідношення як індивідуалізований прояв властивостей, її ставлення до життя як цінності, до світу природи і світу людей. Світовідношення слід розглядати як внутрішній простір буття екзистенціалів, смисложиттєву цінність та вимір духовного світу особистості. Світовідношення містить у собі не тільки усвідомлену оцінку буття, але й інтуїтивні форми його пізнання. Світовідношення органічно пов’язане та взаємообумовлене світоглядом особистості (М. Бердяєв, М. Хайдеггер, І. Александров, В. Андрущенко, М. Михальченко, М. Боришевський, І. Бех, О. Семашко).
Педагогічна деонтологія (від грецьк. deontos – належне і logos – навчання, термін ”деонтологія” увів англійський філософ ХІХ ст. І. Бентам), наука про професійну етику вчителя та важливий компонент аксіологічної парадигми. Педагогічна деонтологія розробляє правила і норми поведінки педагога у сфері його професійної діяльності.
У дослідженні Л. Хорунжої за впровадження дисципліни ”Педагогічна деонтологія” до навчального плану педагогічних університетів висловилися 75% студентів.
Студенти усвідомлюють інформацію про те, що педагогічна деонтологія – наука про професійну поведінку педагога, про професійну мораль, яка включає норми, принципи і правила поведінки, оцінки моральності вчителя. Вона орієнтована на домінантність особистості як суб’єкта й об’єкта освітньої сфери. Крім цього специфіка педагогічної деонтології виявляється в усвідомленні моральної відповідальності за розвиток і повноцінну реалізацію здібностей учнів. Слід зазначити, що норми професійної поведінки виробляються самими людьми за певних соціокультурних умов, на основі їх уяви про належне, цінне, можливе, припустиме, бажане, те що засуджується і т.п.
Основною одиницею функціонування педагогічної деонтології є норма. Норма – це зразок, визначений тип поведінки, встановлений порядок взаємодії, який спонукає педагога як до самообмеження, так і до активної дії одночасно. Зрозуміло, що норма може бути і цінністю, оскільки cформульовані правила професійної поведінки виступають як ідеальні.
Професійні норми, як правило, – це історично сформовані стереотипи поведінки педагога, обов’язкові для виконання. Разом з тим існують норми, зафіксовані в нормативних документах таких, як закон, статут, інструкція, положення і т.д., зумовлені та культивовані державою. Авторська, індивідуальна чи колективна нормотворчість педагогів у конкретному соціокультурному середовищі передається через традиції, звичаї, уявлення. Система норм дозволяє більш повно та адекватно сприймати педагогічну дійсність, визначати стратегію і тактику професійної діяльності, створювати позитивний емоційний фон освіти.
Відмінною рисою педагогічної професії виступає креативність вчителя, розвиток якої передбачає, з одного боку, наявність об’єктивних (соціальних, матеріальних, особистісних) передумов, умов для творчості, а з іншого– розвиток комплексу ключових здібностей до творчої самореалізації особистості.
В американців є дуже слушне поняття (“self made man”), “селфмейдмен” – людина, яка зробила саму себе. Так називають людей, які завдяки своїм зусиллям досягли значних успіхів. Кожен педагог, певною мірою,– селфмейдмен. Адже кожен із нас планує, направляє свою діяльність та життя, “будує себе”. Наша біда в тому, що в більшості випадків ми не знаємо, чого бажаємо досягти та як це зробити.
Леона Еванс та Керол Кіфер згадують повчальну притчу. Одного чоловіка було засуджено на двадцять років до в’язниці та поміщено у вежу старого замку. Двічі в день впродовж двадцяти років до нього в камеру приходив охоронець. Він відчиняв двері та давав в’язню їжу. Потім охоронець забирав тацю, зачиняв двері та залишав його наодинці. Нарешті, двадцять років ув’язнення закінчилися. В’язень жадав отримати довгоочікувану волю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Нормативно-рольовий зміст педагогічної деон-то-ло-гії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок