Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Перспективи розвитку морально-духовної свідомості особистості

Перспективи розвитку морально-духовної свідомості особистості

Назва:
Перспективи розвитку морально-духовної свідомості особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,00 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Перспективи розвитку морально-духовної свідомості особистості


Закінчилось старе і розпочалось нове тисячоліття. Людство, принаймні, його частина “sapiens”, відчуває себе на грані катастрофи. Вчені-екологи підрахували, що кожного дня планета губить 250 різних видів живих організмів. До занепаду приходять мораль і культура. Забруднюється ноосфера Землі, про що українська молодь рідко коли має уявлення. Екологія трактується виключно як коректна поведінка людини в оточуючому середовищі, яке саме по собі розуміється занадто вузько. А про “екологію душі”, тобто про необхідність вдосконалювати її, як вчив Л.Толстой, просто ніхто не замислюється. Більшість населення не відчуває тієї культурної грані, за якою починається руйнування особистості. У підростаючого покоління нема ні умов, ні поштовхів, щоб замислюватися про походження і долю людства, про правильну поведінку людини на території з назвою Земля. Ясно, що за таких умов відповідальність закладів освіти в галузі виховання нової, «духовної» людини, значно зростає. Деякі з можливостей діяльності в цьому напрямку показані в даній статті.
Відомо, що часто художня думка, базуючись на інтуїтивних знаннях, випереджає думку наукову. Серед філософів, письменників та поетів часто з’являються особистості, які інформують людство про те, що знаходиться за горизонтом ординарних прагматичних уявлень. Саме філософська і художня думка примушує людину замислюватися над тим, чого варті її моральні цінності, наскільки близько вони відстоять від ідеалів і чим погрожує порушення тих ідеалів. Заняття з відповідних дисциплін необхідно будувати таким чином, щоб майбутні вихователі і вчителі неформально осмислювали глибинні філософські одкровення, що то нам пропонують як відомі, так і менш відомі мислителі як, наприклад, англійці В. Блейк (1757 -1827) з його божественною ієрархією (“Перша книга Юрайзена”, “Вейле, або чотири Зоа”), Дж.Р.Р. Толкін (1892-1973) зі своїм художнім Всесвітом (“Сільмарілліон”), Клайв С. Льюїс з його протиставленням двох світів (“Хроніки Нарнії”) та інші письменники і поети. Вони, значно поширивши уявні кордони земної цивілізації в своїх художніх творах, передали нам ті знання, що їм було «надано зверху».
Нам, викладачам гуманітарного циклу дисциплін, необхідно докласти всіляких зусиль для того, щоб молодь чітко усвідомлювала, що Л. Толстому з його теорією всесвітньої любові, К.Г.Юнгу з його вченням про архетипи колективного безсвідомого та іншим великим мислителям людство зобов’язано тим, що земній думці вдалося утриматись на необхідній висоті для того, щоб остаточно не скотитися в “суєту суєт”. Саме художня думка підготувала базу для появи і сприйняття нових знань людством. А таких знань з’явилося останнім часом чимало [10]. Так, ньютоновське поняття ефіру замінено на поняття вакууму – універсального середовища, яке заповнює простір, але має інші характеристики, ніж ефір. Відгук цих знань, які мають зараз прикладне значення, можна знайти ще у Ведах, датованих 4000-2000 р.р. до н.е. Там йдеться про деяку первинну Праматерію, з “якої народжується все і до якої все повертається” [2].
Останнім часом школа почала реагувати на катастрофічний стан моралі у суспільстві, і радісним є той факт, що університети розгорнули роботу по проведенню форумів і конференцій з проблем морального і духовного розвитку особистості. Так в Донецьку, Білій Церкві, Києві протягом останніх років проходять національні і міжнародні форуми з проблем духовного розвитку людини і людства. Останнім часом на базі Рівненського державного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми, закономірності та перспективи морального розвитку особистості», у Східноукраїнському національному університеті ім. Даля (м. Луганськ) відбулася ІІІ Міжнародна наукова конференція «Духовний розвиток особистості: методологія, теорія, практика». Провідною стає ідея про необхідність перенести науку на новий рівень, де б людина розглядалась як істота духовна, як «космопланетарний феномен», за виразом академіка Казначеєва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Перспективи розвитку морально-духовної свідомості особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок