Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Структуризація знань в комп’ютерному тестуванні при дистанційному навчанні 

Структуризація знань в комп’ютерному тестуванні при дистанційному навчанні 

Назва:
Структуризація знань в комп’ютерному тестуванні при дистанційному навчанні 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Структуризація знань в комп’ютерному тестуванні при дистанційному навчанні 


Успішність дистанційного навчання полягає, перш за все, в бажанні і вмінні учня вчитися самому. Так, існує велика кількість навчаючих програм, курсів, які можна отримати як через Internet, так і на CD_дисках. Протягом становлення дистанційного навчання навчаючі програми із “сухих” скопійованих лекцій викладача, а то і просто переписаних підручників, перетворилися на багатофункціональні програмні продукти з використанням multimedia-технологій.
Одним із головних завдань у галузі дистанційного навчання є контроль та оцінювання знань учнів. Оскільки дистанційне навчання передбачає навчання на відстані (без безпосереднього контакту з викладачем, спілкування учнів через Internet), то виникає необхідність ефективно дистанційно оцінити знання. Під ефективністю будемо розуміти швидкість у проведенні контролю, повноту засвоєного матеріалу, об’єктивність отриманих результатів з одночасною ідентифікацією суб’єкта навчання.
Найбільш розповсюдженим способом оцінювання знань дистантних учнів є тестування. Але тестування має принциповий недолік, оскільки базується на суб’єктивізмі того, хто тестує і складає тести. Крім цього тут виникають інші проблеми:
1)      як забезпечити однозначність запитань в тестах;
2)      як оцінити рівень знань на основі відповідей;
3)      як розподілити завдання за рівнями знань.
В усталеному розумінні тест – це набір питань, сформованих певним чином. Для побудови тестових завдань використовується ряд традиційних методик: вибір варіанту (альтернативні), підбір пари, заповнення пропуску, виключення зайвого () До кожного із запитаннь передбачено декілька варіантів відповідей (здебільшого 3_ варіанти відповіді на одне запитання). При такому підході велика ймовірність того, що учень без знанння даної дисципліни неусвідомленим вибором може отримати високий бал.
Постає проблема створення такої системи оцінки знань, яка б дозволила отримати реальну інформацію про знання учня і мала мінімальний суб’єктивізм, тобто була інваріантна відносно того, хто тестує. Це спонукає до структуризації знань.
Перш за все, визначимо, що таке знання. В літературі знаходимо класичне означення знання філософського характеру та тлумачення цього поняття з позицій штучного інтелекту (4, ; 6, ; 7, ; 9, ; 10, ; 12, ; 14, ; 15, ). Наприклад:
знання – продукт суспільної матеріальної і духовної діяльності людей; ідеальне вираження в знаковій формі об’єктивних властивостей і зв’язків світу. В знанні здійснюється переведення різних уявлень в теоретично систематизовану загальнозначущу форму, утримання того, що може бути збережене, передане, розвинуте в якості стійкої опори подальшої людської діяльності (16, );
знання – правильне відображення в уявленнях і мисленні суспільної людини об’єктивного матеріального світу (2, );
знання – найзагальніше вираження для позначення теоретичної діяльності розуму, яке претендує на об’єктивну істину (17, 620);
знання – певним чином організованы дані, тобто знання Z – це система даних Аz і відношень Вz між Аz (5, ).
Для використання при створенні комп’ютерних тестів приймемо таке означення: знання – це дані про навколишнє середовище, зв’язані, організовані певним способом. В (8, ) дані – це елементарні формули типу Р(С1, С2, …, Сn), де С1, С2, …, Сn – конкретні предмети, Р – відношення; знання – це формули з кванторами, наприклад, хР(х)  Q(х)). В (4, ) дані – це результат спостережень, фіксація даних на матеріальному носієві, модель даних, дані в машинній формі представлення (база даних); знання – це дані про дані, або добре структуровані дані. В останньому випадку наводиться ще один аспект, який дає змогу відрізняти дані від знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Структуризація знань в комп’ютерному тестуванні при дистанційному навчанні 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок