Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Використання системи проблемно-символічних сигналів під час вивчення програмування 

Використання системи проблемно-символічних сигналів під час вивчення програмування 

Назва:
Використання системи проблемно-символічних сигналів під час вивчення програмування 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,38 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Використання системи проблемно-символічних сигналів під час вивчення програмування 


Вектор шкільної та вузівської освіти, спрямовуючись у площину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості школи та вузу, зумовлює принципову необхідність переосмислення всіх факторів, від яких залежить якість навчально-виховного процесу,  змісту, методів, форм навчання і виховання, системи контролю й оцінювання (3,8).
Курс основ інформатики та обчислювальної техніки не є виключенням, адже й досі не існує загальноприйнятого уявлення його зміст, мету та завдання, місця в базо-вій та варіативній частинах навчального плану.
На сьогодні багатьма вже визнана неспроможність ідеї суто “користувацького” напрямку. Удосконалювання автоматизованих інформаційних систем, баз знань, систем штучного інтелекту не знімає проблеми глибини фундаментальних знань,31-32). Використання даного підходу не дозволяє в повній мірі реалізувати всі задачі, що були поставлені перед інформатикою. Адже відомо, що одне з головних завдань курсу інформатики, як і будь-якого шкільного курсу,  це визначеного стилю мислення, озброєння сукупністю систематизованих знань, а також формування визначених умінь і навичок.
Розділ “Основи алгоритмізації та програмування” дозволяє розкрити творчий потенціал учня, його інтелектуальні вміння, сприяє формуванню культури мислення як свідомого, цілеспрямованого та керованого процесу з урахуванням індивідуальної особистості,225).
Все ж таки, чому один з головних розділів загального курсу інформатики, доцільність якого не викликає сумніву, поступово втрачає свою актуальність, значимість (адже саме такі висновки можна зробити, проаналізувавши програми курсу), інтерес до вивчення?
Багато вчителів-практиків пояснюють такий стан речей невідповідністю навчального програмного забезпечення, що використовується при вивченні алгоритмізації та програмування, загальнодидактичним вимогам і, в той же час, відмовляються від застосування професійних систем з причини їх складності для учнів.
На нашу думку, причина спаду зацікавленості до курсу алгоритмізації та програмування не в засобах навчання, а саме в його методах. Звісно існує багато методик викладання курсу інформатики, але, в більшості випадків, це розробки окремих тем та обгрунтування використання обчислювальної техніки під час вивчення певних розділів.
Даною публікацією спробуємо зосередити увагу на питанні підвищення рівня знань, ефективності навчання, розвитку логічного мислення під час вивчення програмування.
Запропонований нами підхід у вирішенні питання мотивації вивчення розділу “Основи алгоритмізації та програмування” полягає у підвищенні рівня наочності, залучення учнів та студентів до творчої роботи, добору відповідних завдань. На нашу думку, однією з можливостей досягнення поставленої мети є використання системи проблемно-символічних сигналів (ПСС) під час вивчення алгоритмізації та програмування.
Система ПСС, запропонована П.О. Барабохою), застосовується для вирішення проблеми вміння учнів та студентів логічно мислити під час формування головних понять та закономірностей. А це вкрай важливий фактор, який обумовлює якісні зміни у всьому навчально-виховному процесі. Ці позитивні зміни можливі тільки під час системного застосування проблемного навчання як головної передумови системного мислення учнів та студентів.
Дана методика ПСС працює на всіх 3 рівнях навчання: інформативному, репродуктивному і творчому, може використовуватися під час вивчення будь-якого курсу, дозволяє поєднати проблемне навчання і графічну форму. Загально відомо, що людський мозок в основному орієнтований на візуальне сприйняття і люди отримують інформацію під час розгляду графічних образів швидше, ніж під час читання тексту,25). Результати досліджень показують, що понад 80% інформації людина сприймає зором і лише 11%_на слух, при цьому вона запам'ятовує 10% прочитаного матеріалу, приблизно 20% почутого і приблизно 30% побаченого і більше 50% інформації, поданої у комбінованій формі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання системи проблемно-символічних сигналів під час вивчення програмування 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок