Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування виховної системи класу

Формування виховної системи класу

Назва:
Формування виховної системи класу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,22 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з педагогіки
“Формування виховної системи класу”


...Маленькі дітлахи граються ввечері на величезному полі в житі... А я стою на самому краї скелі, над прірвою, розумієш? І моє діло – ловити дітлахів, щоб вони не зірвались в прірву. Розумієш, вони граються і не бачать, куди біжать, а тут я підбігаю й ловлю їх, щоб вони не зірвалися. От і вся моя робота. Стерегти дітей над прірвою в житі.
Девід Джером Селінджер
Кардинальні зміни, які відбулися у нашому суспільстві за останні десятиліття, спричинили певний “педагогічний параліч” дорослого населення. Зміна цінностей, переорієнтація ідеалів, нові умови, які диктує ринкова економіка, вимагають швидкого розвитку нової демократичної школи, в якій учень стає суб’єктом навчання, виховання й розвитку, а вчитель, співпрацюючи з батьками, “запустить” внутрішні механізми розвитку особистості дитини. Щоби така ідеальна картина стала реальністю, необхідним став системний підхід до виховання.
Українська держава створила міцну законодавчу базу освіти, в якій виражений соціальний запит до випускника школи. Тому основою формування вихованої системи класу, є закони, що стосуються організації освіти. Опираючись на них, сформулювала цілі виховної системи.
Зокрема:
а) ідеальна ціль – виховання всебічно і гармонійно розвиненої особистості;
б) результативна ціль – розвиток інтелектуального, морального, комунікативного, фізичного потенціалів учнів шляхом залучення їх до вибору та організації КТС класу, участі в роботі учнівського самоврядування, предметних, спортивних та інших гуртках та секціях;
в) процесуальна ціль – організація роботи дискусійного клубу, участь в театралізованих дійствах, що сприяє формуванню комунікативної культури учня; забезпечення батьківської підтримки в організації ключових справ класу.
Виховна система класу і школи нероздільні і взаємодоповнюючі, тому в сучасній ЗОШ вони мають три спільні компоненти в своїй основі. Це – організація роботи учнівського самоврядування, вибір та реалізація КТС, родинно-педагогічна підтримка.
Шкільне самоврядування є однією з важливих умов залучення учнів до громадянської діяльності. Учні висловлюють свої думки і є почутими, беруть участь у прийнятті рішень, які стосуються їх життя. Трьохсекторна модель самоврядування школи дає можливість учням вирішувати проблеми, що стосуються питань навчання, дозвілля, шкільних засобів інформації, захисту прав учнів. Старостат є тією складовою учкому, що поєднує загальношкільну модель з класною. Старости отримують інформацію від учнівського комітету і доводять її до відома своїх класів. Староста класу є першим помічником класного керівника, організатором самоврядування класу, до складу якого входять організатор дозвілля, фізорг, організатор трудових справ, радник з питань навчання (очолює пост взаємодопомоги), еколог (очолює пост чистоти і бережливості), редколегія, організатор тимчасових творчих груп, які вирішують, яким чином будуть проведені КТС, вибрані класом. Вирішення найважливіших проблем відбувається в час проведення класних учнівських зборів (організовуються 1 раз на місяць).
Тематика зборів попередньо обговорюється цілим класом. Із багатьох запропонованих тем учнів обирають ті, які їх найбільше цікавлять. Так для обговорення на учнівських зборах одинадцятикласники вибрали такі питання:
Осмислення ролі “білої ворони”.
Їсти аби жити, чи жити аби їсти.
Кохання як основа сімейного життя.
Проблеми свободи людини.
Скільки коштує помилка?
Якби я був депутатом.
Культура поведінки і спілкування.
Я і мої права.
Збори намагаюсь організовувати у форму дискусії, підібравши для обговорення цікаві факти, події, повідомлення з преси. Для активізації спілкування часто пропоную закінчити речення, що стосуються обговорюваної проблеми: я так думаю..., я мрію..., а переконаний в тому, що..., я хочу, щоб.. і т.д. Працюючи в такий спосіб, учні вчаться складати план власних дій, висловлювати власну думку. Зрештою, в них формуються певні механізми самовизначення і самореалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування виховної системи класу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок