Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Перспективи розвитку інформатизації освітнього простору шкільної освіти зарубіжжя засобами ІКТ (аналіз міжнародних досліджень)

Перспективи розвитку інформатизації освітнього простору шкільної освіти зарубіжжя засобами ІКТ (аналіз міжнародних досліджень)

Назва:
Перспективи розвитку інформатизації освітнього простору шкільної освіти зарубіжжя засобами ІКТ (аналіз міжнародних досліджень)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Перспективи розвитку інформатизації освітнього простору шкільної освіти зарубіжжя засобами ІКТ (аналіз міжнародних досліджень)


Пріоритетним напрямком процесу інформатизації освіти є запровадження новітніх засобів інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) в освітню галузь, що є однією з тенденцій розвитку сучасної освіти. Однак, у ході розвитку цифрового інформаційного освітнього простору виникають певні питання про доцільність та ефективність, місце та роль ІКТ, що є цілком закономірним.
У міжнародній практиці авторитетною організацією, що проводить дослідження в галузі освіти, є IEA (The International Association for the Evaluation of Educational Achievement – міжнародна асоціація оцінювання досягнень у галузі освіти – некомерційна організація, що об’єднує науково-дослідні інститути 53 країн світу) [3]. У багатьох країнах світу результати досліджень IEA стали основою для проведення реформ у галузі освіти. У 1989–1992 роках IEA проводила одне з перших масштабних досліджень, яке було присвячене застосуванню комп’ютера в освіті, що відповідало вимогам часу. На початку 80-х років багато шкіл по всьому світу почали застосовувати комп'ютери в навчанні. Приблизно через 10 років комп’ютерні технології стали об'єднувати з локальними і глобальними мережами та використовувати інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ). Уже в 90-х ІКТ стали стабільним засобом у навчанні та вихованні в багатьох країн світу. Таке стрімке впровадження ІКТ в освіту відбулося завдяки широкому розповсюдженню ІКТ, падінню вартості комп’ютерних, інформаційних і комунікаційних засобів та технологій, їх інтеграції в життєдіяльність суспільства. Ці динамічні зміни вплинули на освітній процес і викликали необхідність вивчити стан впровадження, ефективність, наслідки використання ІКТ. Порівняно з 80-ми роками, коли в школах з'явилися персональні комп'ютери першого покоління, нині аспекти запровадження інноваційних технологій охоплюють набагато ширше коло явищ: Інтернет, електронна пошта, стільниковий та супутниковий зв'язок, мультимедія, бездротові технології – у школі, удома і на робочому місці. У відповідь на вимоги часу IEA у 1997 році розпочала підготовку до другого міжнародного дослідження щодо інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ) в освіті під назвою SITES (Second Information on Technology in Education Study – Друга Інформація щодо технологій у дослідженнях у галузі освіти) [7]. Бельгія (франкомовні провінції), Болгарія, Канада, Тайвань, Кіпр, Чехія, Данія, Фінляндія, Таїланд, Франція, Гонконг, Угорщина, Ісландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Нова Зеландія, Сінгапур, Словенія, Словаків, Східна Африка, Росія – перелік країни, що беруть участь у проекті. Дослідження складається з трьох "модулів" SITES М1, SITES М2, SITES М3 і проходить в три етапи.
Модуль 1: дослідження, що проводяться на рівні шкіл (початкова, основна, старша); (1997–1999 рр.).
Модуль 2: дослідження шкіл, у яких впровадження ІКТ привело до появи освітніх інновацій (1999–2001 рр.).
Модуль 3: дослідження на рівні шкіл, учителів і учнів (2000-2005 рр.).
Таким чином, дослідження сфокусоване на ролі ІКТ в шкільній освіті, і висвітлює такі аспекти:
зміст і педагогічна технологія, які має намір реалізувати школа (так звані «наміри»);
зміст і педагогічна технологія, реалізовані як можливості, що надаються дітям (так звані «можливості»);
зміст, реалізований як досягнуті результати навчання (так звані «результати»).
Результати SITES М1 та SITES М2 продемонстрували, що у більшості країн світу є бажання запроваджувати ІКТ у системі освіти з метою вдосконалення педагогічних підходів, форм і методів. Політика інтеграції ІКТ спрямовувалася на зрушення процесів реформування у освітній галузі, а саме: оснащення шкіл комп’ютерами та доступом до світових мереж, перегляд та оновлення навчальних планів, уведення предметів, які б забезпечували формування ІКТ компетентностей, навчання вчителів і працівників освіти використання ІКТ та застосовування цих технологій на практиці, надання педагогам засобів навчання, що базуються на ІКТ, зокрема електронних матеріалів та підручників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Перспективи розвитку інформатизації освітнього простору шкільної освіти зарубіжжя засобами ІКТ (аналіз міжнародних досліджень)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок