Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Вчені ступені і Болонський процес: проблеми і перспективи розвитку вітчизняної науки

Вчені ступені і Болонський процес: проблеми і перспективи розвитку вітчизняної науки

Назва:
Вчені ступені і Болонський процес: проблеми і перспективи розвитку вітчизняної науки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вчені ступені і Болонський процес: проблеми і перспективи розвитку вітчизняної науки


У документах, прийнятих за підсумками офіційних заходів у межах Болонського процесу (Прага, Саламанка, Берлін), конкретизовано і актуалізовано завдання, що стосуються введення кваліфікацій для академічного освітнього процесу у вищій школі [1; 2]. Істотним доповненням до первинних установок Декларації було рішення, прийняте в Берліні 18–19 вересня 2003 р., про включення в перелік проблем вищої школи підготовку на рівні доктора філософії як третього ступеня вищої освіти [3]. Це обумовлено усвідомленням внутрішньої особливої значущості дослідницької складової для повноцінного функціонування вищої школи, єдності вищої освіти і сучасних виробничих процесів загалом.
У 2002 р. у Лісабоні відбувся семінар із взаємного визнання кваліфікацій, який відпрацював низку рекомендацій, того ж року схвалених Комітетом Ради Європи з вищої освіти і науки (Council of Europe's Steering Committee for Higher Education and Research) на його пленарному засіданні. Нижче наводимо частину цих рекомендації, які стосуються заходів із визнання академічних наукових ступенів [4]. Рекомендовано:*    
приділяти основну увагу результатам освіти і компетенції, а не термінам навчання і назвам курсів;*    
розвивати співпрацю між ВНЗ, що спрямована на здобуття сумісних ступенів і інших форм автоматичного визнання і підвищує рівень довіри між ВНЗ, сприяє взаємному визнанню кваліфікацій;*    
забезпечувати максимальну і адекватну інформованість громадськості про зміст освіти в країнах і конкретних ВНЗ;*   
інформувати професорсько-викладацький склад, адміністративно-управлінський персонал, студентів про визнання кваліфікацій і відповідних документів про вищу освіту.
Проблему визнання наукових ступенів, включених в академічний освітній процес, можна розглядати як проблему процедур акредитації ВНЗ у країнах Болонського процесу та їх освітніх системах. Якщо освітня програма певного ВНЗ акредитована відповідними органами не тільки своєї країни, а й якоїсь іншої, то з цього автоматично повинно випливати визнання ВНЗ третіми країнами Болонського процесу. Ця процедура визнання поширюється на осіб, які засвоїли ту чи іншу програму навчального закладу, так само, як і на визнання відповідних документів про освіту.
У розрізі Болонського процесу постає питання про «вбудовування» аспірантури (докторантури) в загальну систему вищої освіти як третій ступінь, або третій цикл (після бакалаврату і магістрату). Якщо ми погоджуємось із включенням ступеня доктора філософії у межі академічного навчального процесу, то необхідно вводити в програми навчання майбутніх докторантів вагомий освітній компонент — насичувати її певними курсами.
Колишня радянська система підготовки наукових кадрів робила акцент не стільки на підготовку дослідників, скільки на підготовку дисертацій, намагалася максимально підняти формальні вимоги саме до дисертаційної роботи, її рецензування, а не до рівня підготовленості майбутнього науковця і педагога. Дисертація з часом перетворилася на самодостатню підставу для отримання вченого ступеня, що цілком відповідало інтересам тих, хто для досягнення цієї мети мав можливість мобілізувати працю інших людей за рахунок фінансових або бюрократичних ресурсів. Звідси подекуди і спливали суперечності між прекрасною дисертацією, яку захищав недостатньо кваліфікований і недостатньо підготовлений претендент, між людиною, якій присуджено ступінь, але не завжди могла кваліфіковано робити наукові дослідження.
У пострадянському просторі дискредитація в суспільній свідомості звання вченого і наукової діяльності призвела до того, що сама наукова кваліфікаційна робота стала предметом торгу: в Інтернеті є пропозиції із написання дисертацій на замовлення (так би мовити, «під ключ», без зусиль з боку замовника). Вчені ступені для споживачів цього ринку — це такі собі аксесуари, почесні приписки до біографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вчені ступені і Болонський процес: проблеми і перспективи розвитку вітчизняної науки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок