Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Викладання прав людини та учнівське самоврядування

Викладання прав людини та учнівське самоврядування

Назва:
Викладання прав людини та учнівське самоврядування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,34 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Викладання прав людини
та учнівське самоврядування


Говорячи про методику викладання предметного курсу прав людини, звичайно, недоречно шукати якийсь єдиний вірний рецепт для всіх. Кожен учитель самостійно добирає те, що є найбільш вдалим для роботи саме з цими учнями, а не з іншими. Хочу навести приклад такої роботи з учнями різних класів (9-10-11) на заняттях факультативу "Права людини сьогодні".
Так, розглядаючи таке питання як проблема смертної кари, пропоную учням 9-10 класу (вік 15-16 р.) написати есе на тему "Моє ставлення до смертної кари" (чи обравши свою назву з цієї теми), користуючись такою схемою побудови творчої роботи:
1. Ваша теза.
2. Аргументи, що її обгрунтовують та доводять.
3. Факти або приклади, що підтримують ідею.
При цьому зазначаю, як вибирається головна ідея, подається той чи інший погляд, уникаючи при цьому однобічності.
Як можна впізнати однобічність?
Дізнатися, звідки надходить інформація. Підшукати ключі: емоційно насичені слова, надмірності, тільки один погляд на конверсійне питання. Після цього можна починати писати есе.
Як його писати? Для того, щоб учні зрозуміли суть короткого викладу своїх думок у формі есе, можна його порівняти з параграфом. Адже це вже їм достатньо відоме. Параграф - це об'єднання речень, які виявляють одну головну ідею. Перше речення подає та пояснює ідею. Наступні - подають приклади, підтримують або поширюють ідею.
Окремі заняття на факультативі доречно провести як обговорення творів-есе у формі, запропонованій учнями (політичний клуб, аудиторія, дискусія, дебати і т.д.). Учні 11 класу в цей час одержують завдання підібрати за матеріалами преси фактичне підтвердження думок "Смертна кара. Так! Ні!", спробувати дати свою оцінку.
Таким чином, форми роботи активізують діяльність учнів, дають можливість відчути вагомість своєї особистості, необхідність самостійно мислити, мати свою позицію, при цьому завжди пам'ятати про права інших.
І завершуючи свої думки з проблем, які зараз висвітлювала, хочу зазначити важливість вирішення питання учнівського самоврядування для формування шкільної общини через призму знань прав людини. Учні повинні на практиці відчути, хоча б у своєму шкільному житті, функціонування механізмів захисту прав людини. Тому я і пропоную тут документ, складений нашими школярами весною 1998 року, який жваво обговорений у школі і прийнятий для запровадження в життя школи з вересня цього навчального року. Сьогодні можу сказати, що "Хартія прав учнів школи №80", хоча ще за віком - немовля, але вже живе і діє та розпочинає відігравати помітну роль у шкільному житті.
Хартія прав учнів СШ №80 м. Львова
1. Кожен учень повинен мати всі права і виконувати обов'язки, що зазначені в цій ординації, незалежно від раси, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, майнового або іншого становища.
2. Кожен учень має право на свою думку та її вираження, навіть якщо вона не співпадає з думками і твердженнями інших учнів та вчителів. Тобто кожен учень має право на свободу переконань та вільне їх вираження. За виражені судження учні не переслідуються. Висловлюючи свою думку, не можна принижувати гідність та порушувати права інших.
3. Рішення стосовно учнів не може бути прийнятим за їх відсутності.
4. Ніхто не повинен піддаватися ні психологічному, ні моральному, ні фізичному насильству, як з боку учня, так і з боку вчителів.
5. Фізичне насильство не застосовується, як покарання за проступки. Будь-які суперечливі питання вирішуються демократично, враховуючи права людини.
6. Кожному учневі гарантується захист та сприятливі умови, які б дозволили йому розвиватися фізично, розумово, морально, духовно і в соціальному аспекті, здоровим, нормальним шляхом та в умовах свободи та гідності.
7. Ніхто не може втручатись в особисте життя учня, посягати на його честь та гідність.
8. Кожен учень має право одягатися відповідно до свого смаку. Одяг повинен бути акуратним і мати естетичний вигляд.
9. Кожен учень має право на одержання основної базової освіти, яка б сприяла його культурному розвитку і завдяки якій він міг би розвивати свої здібності, власні судження, а також усвідомлення моральної та соціальної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Викладання прав людини та учнівське самоврядування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок