Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Сучасні підходи до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції

Сучасні підходи до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції

Назва:
Сучасні підходи до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,74 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 371.134:81'243
Ніколаєва Ж.В., Миколаївський державний університет ім. В.О.Сухомлинського
Сучасні підходи до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції
Стаття присвячена проблемам навчання іноземних мов студентів-філологів вищих навчальних закладів у світлі інтеграційних процесів, передбачених Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти. Відзначаються основні вимоги до реорганізації вищої мовної освіти в Україні.
The article is dedicated to the problems of teaching foreign languages in Higher Education institutions with the regard for the process of integration stipulated by educational European Recommendations. In the article the main demands for reorganization of the system of language education in Ukraine are considered. Сучасний етап інтеграційних процесів України у європейському напрямку визначається обов'язковим реформуванням мовної освіти, що може мати місце лише з урахуванням основних досягнень європейських країн. Взаєморозуміння та співробітництво щодалі стає зростаючою потребою суспільства, ідеї мовної політики Ради Європи знаходять все ширшу реалізацію у розбудові єдиного загальноєвропейського освітнього простору.
Для ефективного вивчення та викладання іноземних мов Комітетом Сучасних Мов Ради Європи створені Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти, які визначають основні критерії для розробки навчальних планів, типових програм, підручників тощо. Рекомендації Ради Європи мають не тільки загально- професійне, але й політичне та полікультурне значення. Основні принципи освіти третього тисячоліття - її базування на засадах демократизму, самоорганізації навчання, фундаментальності підготовки фахівців, сприяння створенню умов для індивідуального розвитку та самореалізації людини, розвитку інноваційного мислення та розкриттю проблем духовності в контексті діалогу різних культур знайшли відображення в Загальноєвропейських Рекомендаціях з мовної освіти.
Проблеми визначення сучасних підходів до формування іншомовної компетенції філологів в умовах європейської інтеграції досліджуються на всьому пострадянському просторі. Їх дослідженню присвячені роботи російських вчених В.Д.Шадрикова, Ю.І.Пассова, С.Г.Тер- Мінасової, В.В.Сафонової та ін. Вітчизняні вчені Р.Ю.Мартинова, С.Ю. Ніколаєва, Н. К. Скля-ренко, О. Б. Тарнопольський, В.М.Плахотник, С.В. Роман та інші головним вважають оновлення змісту освіти відповідно до актуальних вимог Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти. Зокрема, С.Ю. Ніколаєва відзначає, що одним із стратегічних завдань реформування змісту освіти є врахування основних досягнень європейських країн у цій галузі, спираючись на такі документи Ради Європи як "Білінгвальна освіта: основні стратегічні завдання", "Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання", "Європейський мовний портфель", "Приведення екзаменів з мови у відповідність до Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти... (проект)" [1;с.6], і вимоги до євроіспитів.
Відповідно до змін в освіті змінилися й підходи до формування загальних компетенцій студентів вищих навчальних закладів. Метою даної статті є систематизація існуючих підходів до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції'.
Завданнями статті передбачено:
вичленити головні засади формування іншомовної компетенції студентів- філологів;
визначити пріоритетні підходи до навчання іноземних мов майбутніх філологів на засадах положень Загальноєвропейських Рекомендацій з мовної освіти.
Треба зазначити, що рівні володіння загальновживаною іноземною мовою, визначені в Загальноєвропейських рекомендаціях, покладено і в основу Типових Програм з першої іноземної мови для університетів та інститутів, які готують вчителів і перекладачів. Випускники мають володіти професійно орієнтованими іншомовними уміннями викладача чи перекладача, які визначаються на основі освітньо- кваліфікаційної характеристики фахівця.
В одному з основних принципів Загальноєвропейських Рекомендацій говориться, що "лише шляхом кращого оволодіння сучасними європейськими мовами можна полегшити спілкування та взаємодію між європейцями з різними рідними мовами заради підтримки європейської мобільності, взаєморозуміння та співпраці, та подолати упередження та дискримінацію" [2, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сучасні підходи до формування іншомовної компетенції майбутніх філологів у контексті євроінтеграції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок