Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Навчально виховничий процес в школі І ступеня.

Навчально виховничий процес в школі І ступеня.

Назва:
Навчально виховничий процес в школі І ступеня.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,28 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Навчально виховничий процес в школі І ступеня.
Проблеми розвитку особистості здавна надавали значну увагу. Вона виникла з появою самої людини і усвідомленням нею діяти згідно з певними правилами, які сповідувала та приймала більшість людей і порушення яких ця більшість засуджувала. У світовій педагогічній практиці протягом кількох поколінь видатні педагоги і психологи надають перевагу гуманістичним і демократичним принципам керування освітньо-виховним процесам. Ця думка висвітлювалась в працях Ж-Ж. Руссо, Я. А. Коменського, І. Посталоцці, І. М. Толстого, Я. Корчака, С. Ф. Русової, М. Монтесорі, Р. Штейнера, В. О. Сухомлинського, Ш. О. Амонали.
Гуманістичний, демократичний стиль управління навчально-виховним процесам, побудови спілкування і взаємин означає забезпечення з боку тих, хто виховує і навчає любові і уваги до кожної людини, поваги до її гідності, створення умов для різнобічного і повноцінного розвитку, оволодіння навчальною програмою, формування оптимістичної Я-концепції на високих духовних засадах, що відповідатимуть стану здоров’я, віку, потребам, інтересам, індивідуальності кожного учня.
З розвитком суспільства виховання й правління його уособленої якості – вихованість – пояснювалися новими ознаками та нормами проявлення. Не втрачають актуальності ці питання і сьогодні, свідченням чого може бути увага до них, пошук нових підходів до реалізації різноманітних навчально-виховних методик.
Відомо, що поведінка особистості значною мірою обумовлюється соціумом, громадською і груповою думкою, настроями, смаками, бажаннями, вподобаннями. Виникаючи як продукт спілкування, ці явища набувають відносної самостійності й регулюють поведінку й вчинки людей, тобто виступають своєрідним механізмом соціальної саморегуляції.
Дитина приходить до школи в 6 років і... на 11 років “замовкає”, слухаючи пояснювання вчителя і зрідка відповідаючи на його запитання. Їй забороняється рухатись на уроці, вступати в спілкування з сусідом за партою, допомагати іншим формувати свої думки (підказки!). Через деякий час запитання в дитині зникають взагалі, а з ними і пізнавальна активність. Звернення до практики свідчит, що в школі дії, вчинки, поведінку учнів характеризує й оцінює вчитель. Наприклад, проводячи класну годину, педагог схвалює одного учня, засуджує іншого, висловлює думку про суть певних вчинків, дає поради як виправляти певні негативи. Такий підхід досить звичний і він глибоко й міцно увійшов в шкільне життя. Учитель повністю триймає ініціативу в руках і завдяки цьому контролює навчально-виховний процес, запобігаючи будь-яким незвичним, а отже, не завжди регламентованим діям учнів. Але за цих умов нівелюється особливість дитини, вона відчужується від самоаналізу, від усвідомлення свого Я і взяття на себе відповідальності за скоєне, ізолюється від сприйняття власних рішень і усвідомлення причин допущених помилок. До того ж, не можна ігнорувати того фактору, що діяльність учителя спрямована на організацію виховного процесу, нерідко позначається суб’єктивізмом: педагог діє, керуючись не так фактом педагогічної реальності, як своїм відчуттями, здогатками, почуттями, асоціаціями, симпатіями й антипатіями. Така особливість свідчить про недостатню здатність учителів кртично аналізувати й своєчасно перебудовувати свої вчинки, більш диференційовано підходити до вибору тих засобів, які б сприяли успішному виконанню виховних завдань.
Саме тому в передовому педагогічному досвіді провіднну ланку займают форми і методи активного, діалогічного навчання, ядром якого є діалогічне спілкування вчителя і учнів. В процесі спілкування в навчальній групі створюються умови для розвитку мови, мислення. Особистості людини в діалозі, встановлення контакту і взаєморозуміння з іншими людьми.
Діалог (від гр. dialogos – розмова між двома чи кількома особами) передбачає спілкування між учасниками навчального процесцу, а оскільки його суб’єктами, крім учителя, є всі учні, це дає змогу говорити і про полілог (від гр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Навчально виховничий процес в школі І ступеня.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок