Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Роль навчально-методичної служби в організації роботи навчального закладу за новими програмами з медсестринства.

Роль навчально-методичної служби в організації роботи навчального закладу за новими програмами з медсестринства.

Назва:
Роль навчально-методичної служби в організації роботи навчального закладу за новими програмами з медсестринства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Роль навчально-методичної служби в організації роботи
навчального закладу за новими програмами з медсестринства.


Погано підготовлений спеціаліст несе в собі загрозу, вчитель – майбутньому на-ших дітей, медик – нашому здоров’ю.
У формуванні медичних послуг важко переоцінити роль медичної сестри. Саме тому в процесі реформування системи охорони здоров’я переглянута роль середньої ме-дичної ланки в сторону збільшення її самостійності. Однак, традиційні підходи до ролі медичної сестри в лікувально-діагностичному процесі поки що відводять їй роль викона-вця вказівок лікарю.
Якщо якість роботи лікаря в більшості випадків оцінюється по кінцевому резуль-тату, то виділити в цьому результаті долю медичної сестри і оцінити на скільки якість її роботи вплинула на стан здоров’я хворого, нерідко досить складно, особливо якщо від-сутні прямі докази такого впливу. Від нескінченного повторення слів про необхідність піднімати роль медичної сестри нічого не зміниться. Насправді це станеться лише тоді, коли медична сестра стане справжнім професіоналом і усвідомить себе в цій якості. По-трібно вчити їх цьому !
Тому справедливо стверджують, що справжні реформи в системі охорони здоров’я починається з сестринської справи, а точніше із перебудови в системі підготовки медичної сестри.
Не викликає сумніву те, що в Україні все більша кількість спеціалістів по підготовці кадрів для практичної охорони здоров’я схиляється до необхідності реформувати існуючу систему догляду за пацієнтом, підняття рівня вітчизняної сестринської справи до світових стандартів.
Підготовку сестер, здатних говорити на міжнародній мові сестринської справи, спроможних працювати по-новому необхідно розпочинати вже тепер, не дивлячись на наші економічні негаразди.
Адже професія медика стала насправді масовою, різні технічні методи і засоби обстеження все глибше входять в безпосередні відносини між пацієнтом і хворим. Актуальним є питання зберегти в особистості медичної працівника те особливе, що поряд із професійними знаннями впливає на успіх лікування хворого.
Мова йде про високу емоційну чутливість, небайдужість до здоров’я і долі людини, доброту і співчуття. Недаремно Гете казав: “Перед великим розумом схилю голову, перед великим серцем стаю на коліна”.
Працюючи над підготовкою медичних сестер училище вибрало для себе наступні орієнтири: навчання і освіта повинні сприяти постійному розвитку – особистому, соціальному, професійному, відправним пунктом в навчанні повинні бути міцні знання, основані на науковій інформації, розвиток у студентів логічного, критичного, творчого мислення, виховання у медичної сестри відповідальності за свою роботу. Всесторонній загальний розвиток, високий культурний рівень, інтелігентність.
Починаючи з 1998 року училище розпочало підготовку медичних сестер за медсестринською моделлю. Це, по сумі якісно новий зміст підготовки медичних сестер. Це визначається переліком абсолютно нових дисциплін в медсестринській освіті: теорія розвитку медицини і медсестринства, загальна оцінка стану хворого, медсестринська теорія, медсестринський процес, міжособове спілкування, клінічне медсестринство. І справа не лише в новій назві предметів. Це зовсім інший підхід як до змісту цих предметів, так і до самої методики викладання.
Згідно навчального плану ми повинні підготувати медсестру, яка мала б знання із наступних алгоритмів діяльності: забезпечення оптимальних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях, де знаходяться хворий, забезпечення особистої гігієни хворого, лікувальне харчування хворих, проведення належного диференційованого догляду за хворими різного віку та з захворюваннями різних систем органів, динамічне спостереження за хворими та оцінка стану хворого в різні періоди хвороби і дотримання принципів професійної етики деонтології.
Нам необхідно навчити студентів досконалому володінню маніпуляційною технікою, вмілому виконанню призначень лікаря, підготовці пацієнта та всього необхідного для діагностичних та лікувальних процедур, забору матеріалу для лабораторних досліджень наданню невідкладної допомоги чи участі у проведенні реабілітаційних заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Роль навчально-методичної служби в організації роботи навчального закладу за новими програмами з медсестринства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок