Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ У МАЙБУТНІХ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ У МАЙБУТНІХ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ У МАЙБУТНІХ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,16 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 614.4(10)
Л.А. Гандзюк
ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ У МАЙБУТНІХ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА
У статті розкрито сутність формування професійних естетичних смаків техніків-технологів швейного виробництва та роль навчально-виховного процесу у формуванні їхніх естетичних смаків. Зазначено, що забезпечення формування професійних естетичних смаків є провідним завданням навчально-виховного процесу при підготовці техніків-технологів, яке має здійснюватися за активної участі як викладацького складу, так і самих студентів технікуму.
У наш час проблема естетичного виховання та розвитку особистості, формування її естетичної культури та естетичних смаків є актуальною, вимагає свого теоретичного осмислення та практичного використання. Особливої уваги набуває проблема формування духовного потенціалу студентської молоді, покликаної бути майбутнім обличчям нації, проблема оновлення змісту професійної підготовки фахівців, які в контексті вимог сучасного соціального буття забезпечують включення підростаючого покоління в соціокультурну діяльність, актуалізують духовні сили молоді. Формування духовного потенціалу студентів навчальних закладів передбачає розширення морально-естетичного досвіду, що включає стимулювання творчої самореалізації в соціокультурній сфері.
Окремі аспекти формування естетичних смаків у студентської молоді відбиті в працях вітчизняних та зарубіжних науковців. Серед них варто назвати праці А. Макаренка, В.Сухомлинського, К.Ушинського, Г.Сковороди, М.Бахтіна, Ю.Борева, А. Андрєєва, І.Беха, О.Леонтьєва, В.Бутенка, І.Зязюна Є.Квятковського, Л.Масол, Б.Неменського, Г.Падалка, С.Коновець, Т.Олійник, Т.Сухова та інших науковців.
Проте в науково-педагогічної літературі ще недостатньо відбито питання формування естетичних смаків майбутніх техніків-технологів швейного виробництва в процесі професійної підготовки.
Одяг - це твір мистецтва, модель життя і матеріальна конструкція - пластична, кольорова, створена митцем за законами краси. Ця модель відіграє велику роль: вона надає образу матеріальне втілення і сама впливає на емоції людини, викликаючи естетичне ставлення за допомогою моделі одягу.
Компетенція естетичного виховання студентської молоді в умовах відродження українського народу акумулюється в будь-яку діяльність, що полягає саме в гармонійному розвитку особистості з високим національним потенціалом, розвиненим почуттям прекрасного, з детальними естетичними смаками. Без осмислення питання формування професійних естетичних смаків студентів в умовах навчально-виховного процесу естетичне виховання в системі навчальних закладів не можна вирішити практичних питань розуміння прекрасного.
Ураховуючи потреби суспільства в розумінні професійних понять краси в побуті, одязі постає актуальна проблема формування естетичних смаків майбутніх техніків-технологів швейного виробництва в процесі професійної підготовки.
Сучасні умови економічного розвитку України, науково-технічного прогресу значно підвищили вимоги до рівня підготовки кваліфікованих спеціалістів. Спеціальні знання, висока професійно-практична підготовка, загальна культура фахівця є обов'язковою умовою продуктивної праці будь-якого кваліфікованого працівника. Більшість підприємств, фабрик, ательє відчувають гостру потребу в кваліфікованих спеціалістах швейного профілю, недостатній рівень професійної кваліфікації ускладнює освоєння нового обладнання, технологій за короткий час. У зв'язку з цим зумовлюється потреба забезпечення прогностичного характеру підготовки кваліфікованих техніків-технологів, її модернізації відповідно до сучасних техніко-технологічних, естетичних вимог у виробництві.
Одним із шляхів розв'язання проблеми професійно-практичної підготовки майбутніх фахівців швейного профілю нової генерації є докорінна зміна методології мети, дидактичних цілей, змісту, методів навчання та її забезпечення на основі формування професійних естетичних смаків, тобто набуття ними професійних (ключових) компетенцій, створення ефективних механізмів їх використання в трудовій діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ДО ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ СМАКІВ У МАЙБУТНІХ ТЕХНІКІВ-ТЕХНОЛОГІВ ШВЕЙНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок