Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Логічна структура автоматизованої системи дистанційної освіти

Логічна структура автоматизованої системи дистанційної освіти

Назва:
Логічна структура автоматизованої системи дистанційної освіти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Логічна структура автоматизованої системи дистанційної освіти


Тенденції розвитку світу в напрямку глобалізації та інформатизації, вимагають від університетської освіти, особливо враховуючи важливу роль комп’ютерних та інформаційних Інтернет - технологій, радикальної зміни освітньої парадигми щодо сучасної культури навчання. Сучасні навчальні середовища на основі мультимедійних систем та телекомунікаційних мереж спроможні зберігати великі обсяги інформації, надавати можливість роботи з її різними видами: текстовою, графічною (статичними і динамічними зображеннями) та звуковою інформацією. Це сприяє інтегративності або цілісності пізнання, наближенню та взаємопроникненню предметних областей в єдиному змісті навчання на основі загальності та єдності законів природи.
Дослідження й аналіз автоматизованих систем дистанційної освіти (АСДО) показує, що для реалізації більшості покладених функцій, вона повинна містити інформацію (знання) трьох видів:
1.           Про предметну галузь (модель предметної галузі - МПГ). Модель предметної галузі повинна відображати структуру предметної галузі. Вона може бути використана при визначенні послідовності вивчення тем і проведення контрольних занять.
2.           Про особу, яку навчають, (модель учня). Модель учня, включає динамічно обновлюваний набір параметрів, що відображають загальні характеристики особи, яка навчається, і проекцію його знань на знання системи (на модель предметної галузі).
3.           Про методики навчання. Методика навчання визначає послідовність вивчення тем (на основі моделі предметної галузі) і формує завдання для контролю знань людини (на основі моделі учня).
З урахуванням сказаного можна визначити логічну структуру системи дистанційної освіти.
Рис. 1. Логічна структура системи дистанційної освіти
В автоматизованому навчанні модель предметної галузі (МПГ) здобуває особливе значення, тому що якість навчання практично визначається алгоритмом керування процесом навчання, що базується на МПГ. Модель предметної галузі (навчального курсу) можна використовувати як для керування процесом навчання, так і для обґрунтованого рішення питання про включення тих чи інших фрагментів знань у програму навчального курсу. Вона спрощує розробку і розуміння навчальних програм, особливо типових та базових, а також проведення експертизи їхньої якості.
Представлення МПГ у вигляді семантичної мережі дозволяє здійснювати аналіз ПГ за такими параметрами, як:
-       зв'язність (досяжність будь-якої вершини);
-       наявність циклів;
-       ступінь важливості певної теми (поняття), обумовлена кількістю тем, що залежать від даної теми.
Семантична модель базується на семантичній мережі. Семантична мережа – це структура для подання знань у вигляді вузлів, з’єднаних дугами.
Особливості структури семантичних мереж:
1.    вузли семантичних мереж являють собою концепти предметів, подій, станів;
2.    довільні вузли одного концепту відносяться до різних значень, якщо вони не відмічені, що вони відносяться до одного концепту;
3.    дуги семантичних мереж створюють відношення між вузлами-концептами (помітки над дугами вказуватимуть на тип відношення).
Оскільки це система знань, що має визначений зміст у вигляді цілісного образу мережі, тоді механізм висновку полягає в поширенні збудження по мережі в залежності від топології мережі і вхідних даних.
Визначимо семантичну мережу Q як двійку виду
Q = {V,D}, (1)
де V = {vi} - безліч вершин (вузлів мережі),
D = {dj} - безліч дуг.
Вершина vi семантичної мережі може бути визначена як
Vi={S,c}, (2)
де S = {sk} - безліч крапок входу у вершину (сінапсів, рис.2), с - функція, що визначає стан вершини, як диз'юнкція станів безлічі сінапсів S, що відносяться до вершини vi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Логічна структура автоматизованої системи дистанційної освіти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок