Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Особливості підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання

Особливості підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання

Назва:
Особливості підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Особливості підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання


Державна програма „Вчитель” визначила, що освіта є пріоритетною сферою в соціально-економічному, духовному і культурному розвитку України. Надзвичайно важлива роль у системі освіти належить вчителю. Саме через діяльність педагога реалізується державна політика, спрямована на зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації, розвиток вітчизняної науки і техніки, збереження і примноження культурної спадщини. Усе гостріше відчувається необхідність принципової перебудови і удосконалення організації навчально-виховного процесу у вищих закладах освіти на користь тих форм навчання, які формують знання, уміння і навички та тих, що створюють умови для формування у майбутніх вчителів здатностей до самостійного прийняття рішень, вирішення нестандартних і нетипових завдань, високої професійної мобільності. Визначаючи теоретичні й методичні основи особистісного підходу в навчанні, доцільно базуватися на певних наукових положеннях щодо формування цього підходу в педагогіці та на результатах психолого-педагогічних досліджень особистості.
Звернення освіти до людини, її звернення на новому етапі історії до гуманістичних ідей викликало підвищений інтерес освітян та науковців до концепцій особистісно-орієнтованої освіти [6].
На основі проведених нами досліджень, а також спираючись на ідеї і досвід учених, що досліджували цю проблему, ми дійшли висновку про необхідність виявлення та вивчення педагогічних умов та засобів забезпечення ефективної підготовки студентів до здіснення особистісно-орієнтованого навчання у школі.
Теоретичні проблеми професійної підготовки і формування особистості вчителя розглянуто в працях О.А.Абдуліної, В.Х.Гашимової, О.А.Дубасенюк, І.А.Зязюна, М.П.Лещенко, С.О.Сисоєвої, В.О.Слас-тьоніна. Проблему особистісно-орієнтованого навчання поставлено в дослідженнях М.І.Алєксєєва [1], Д.А.Бєлухіна [2], О.Г.Асмолова, І.Д.Беха [3], О.В.Бондаревської [4], О.А. Коваленка [7], В.В.Сєрікова [9], С.І.Подмазіна [8], В.Д.Пилипенка [7], І.С.Якіманської [10].
Нині маємо всі підстави говорити про становлення парадигми особистісно-орієнтованої освіти. Причому йдеться не лише про розробку теоретичної моделі, проведення відповідних досліджень, а й про процес швидкого впровадження досягнень науки в практику, а інколи навіть про випередження, порівняно з розробками у фундаментальній науці, експериментально-практичної діяльності з побудови особистісно-орієнтованого освітнього процесу в закладах освіти. З одного боку, цей факт засвідчує необхідність якнайшвидшого філософського і наукового осмислення феномена особистісно-орієнтованої освіти; з іншого боку це свідчить про реальність становлення нової парадигми освіти як соціального феномена.
Мета статті полягає у теоретичному обґрунтуванні системи та експериментальній перевірці системи підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання учнів загальноосвітніх шкіл, виявленні педагогічних умов її ефективної реалізації. У зв’язку з цим необхідно: проаналізувати теорію і практику підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання учнів; обґрунтувати педагогічні умови забезпечення ефективної підготовки студентів до здіснення особистісно-орієнтованого навчання у школі; розкрити основні засоби впровадження даних педагогічних умов у навчально-виховний процес у вищій школі.
Стратегію сучасної педагогічної освіти складають суб’єктивний розвиток і саморозвиток особистості вчителя, здатного не тільки обслуговувати педагогічні технології, що існують, але й виходити за межі нормативної діяльності, здійснювати інноваційні процеси, процеси творчості тощо. Ця стратегія втілюється у принциповій спрямованості змісту і форм навчального процесу вищої школи на пріоритет особистісно-орієнтованих технологій педагогічної освіти. Особистісно-орієнтовані технології означають персоналізацію і діалогізацію педагогічної взаємодії. Персоналізація і діалогізація освітнього процесу спираються на застосування цілої системи форм співробітництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особливості підготовки майбутніх вчителів до здійснення особистісно-орієнтованого навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок