Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> Формування і розвиток у майбутніх офіцерів-прикордонників спрямованості до превентивної педагогічної діяльності

Формування і розвиток у майбутніх офіцерів-прикордонників спрямованості до превентивної педагогічної діяльності

Назва:
Формування і розвиток у майбутніх офіцерів-прикордонників спрямованості до превентивної педагогічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,45 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Формування і розвиток у майбутніх офіцерів-прикордонників спрямованості до превентивної педагогічної діяльності


Ефективність педагогічної підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників до профілактичної і виховної роботи з персоналом залежить від особистості та їх педагогічних знань з проблеми девіантної поведінки. Для цього потрібно підвищити мотивацію курсантів до вивчення превентивної педагогіки.
При організації роботи з підготовки курсантів до превентивної діяльності важливо використовувати теоретичні та практичні рекомендації, розроблені військовими вченими, щодо розвитку у курсантів педагогічних якостей вихователя, педагогічної техніки, мислення, спостережливості, уяви, педагогічних здібностей і такту. Необхідно також звертати увагу на майстерність, яка дозволяє досягти успіхів в превентивній діяльності з девіантним персоналом, творчо опанувати її структурними компонентами, знаходити нові та оригінальні прийоми впливу на підлеглих, ефективно використовувати передовий педагогічний досвід та ін. В. В. Ягупов називає кілька факторів, які сприяють творчому ставленню учнів до дидактичного процесу та його результатів, насамперед професійний інтерес, нестандартний характер навчально-пізнавальної діяльності, змагальність, ігровий характер занять, емоційність, проблемність [1, с. 352].
Спостереження та опитування педагогів вищих військових навчальних закладів показують, що у зв'язку із зміною педагогічної ситуації і змісту педагогічної діяльності офіцерів, що працюють з девіантним персоналом в органах та підрозділах охорони державного кордону України, розвиток мотивації до неї у курсантів в сучасних умовах можна порівняти із вирішенням завдання формування готовності людини до діяльності в екстремальних ситуаціях.
Спрямованість особистості курсантів до майбутньої педагогічної діяльності та власного вдосконалення як педагогів забезпечюється через формування їх свідомого ставлення до вивчення превентивної педагогіки як необхідної умови їх успішної майбутньої практичної діяльності, а також розвиток їх активності при вивченні превентивної педагогічної діяльності. Зокрема, безпосередньо у навчальному закладі необхідно створити педагогічні умови, які дозволили б ефективніше забезпечувати розвиток у курсантів спрямованості до превентивної педагогічної діяльності, формувати мотивацію до неї. Такими умовами є:
Формування у курсантів свідомого ставлення до превентивної педагогічної діяльності (знань, навичок, умінь, способів вирішення превентивних педагогічних завдань та ін.). У цьому випадку свідомим ставленням курсантів до навчання називають такі спонуки до навчальної діяльності (мотиви), які спрямовані на оволодіння педагогічною діяльністю з метою стати умілим вихователем персоналу, що мають відхилення у поведінці
Умовою успішного формування і розвитку необхідних педагогічних властивостей курсантів є включення їх в значущу для них діяльність, в значущі життєві відносини. Зокрема, підвищенню активності курсантів в підготовці до превентивної педагогічної діяльності сприяє проектування превентивних навчальних завдань і ситуацій [2].
Розвитку спрямованості курсантів до превентивної педагогічної діяльності сприяє цілеспрямоване вивчення передового педагогічного досвіду офіцерів органів охорони державного кордону України, і не тільки тих, які уміло здійснюють навчання і виховання підлеглих з девіантною поведінкою, але і тих офіцерів які недостатньо підготовлені до роботи з девіантним персоналом [3].
Для розвитку педагогічної спрямованості курсантів до превентивної роботи велике значення мають позитивні приклади діяльності постійного складу вищого навчального закладу щодо запобігання девіантної поведінки підлеглих.
Дослідно-експериментальна робота показала, що велике значення для розвитку у курсантів спрямованості, мотивації до превентивної педагогічної діяльності має формування у них розуміння сенсу цього виду діяльності. З урахуванням цього головним засобом формування у курсантів розуміння сенсу майбутньої превентивної педагогічної діяльності є продуманий і систематичний показ того, що від успіхів в педагогічній роботі девіантним персоналом, та якості педагогічної підготовки у вищому навчальному закладі до роботи з цією категорією персоналу багато в чому залежить успіх їх подальшої служби .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Формування і розвиток у майбутніх офіцерів-прикордонників спрямованості до превентивної педагогічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок