Головна Головна -> Реферати українською -> Педагогіка -> ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК 37.013
Г.М.Глухов
ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Статтю присвячено актуальним проблемам формування педагогічної майстерності викладача цивільної оборони у вищому технічному навчальному закладі.
Педагогічне спілкування - це сукупність засобів і методів, що забезпечують реалізацію цілей, завдань виховання і навчання та визначальний характер взаємодії викладача й студентів.
Дослідження в галузі педагогічної психології показують, що значна частина педагогічних труднощів зумовлена не стільки недоліками наукової й методичної підготовки викладачів, скільки деформацією сфери професійно-педагогічного спілкування. Якщо проаналізувати перші кроки викладачів на початку їх професійної діяльності, то можна зробити висновок про їхню недостатню підготовку у сфері педагогічного спілкування.
Найважливішою умовою вдосконалення навчального процесу є підвищення педагогічної майстерності викладача, що був і залишається основною ланкою будь-якої педагогічної системи. У проблемі формування майстерності викладача увагу необхідно звернути на два моменти:
1) Особливість педагогічної діяльності, пов'язаної зі специфікою її об'єкта, яким є студент (він же суб'єкт діяльності), постійна мінливість педагогічних ситуацій - усе це не дозволяє викладачу спиратися на якусь одну, раз і назавжди засвоєну систему дій.
2) При розробці методологічних основ оптимізації навчального процесу виникає проблема співвідношення творчості викладача й певного алгоритму дій, які викладачеві треба постійно здійснювати. При всьому розмаїтті педагогічних систем і працюючих у них викладачів є загальні закономірності їх функціонування. На наш погляд, виявлення цих закономірностей, формулювання їх у вигляді алгоритмічного типу для певного класу педагогічних завдань, виявлення закономірностей в галузі навчання керування за цими приписами є важливим завданням педагогіки у вищому технічному навчальному закладі.
Проблема педагогічної майстерності посідає видне місце в дослідженнях як українських, так і зарубіжних учених.
У структурі, яка розроблена вітчизняними вченими, знаходять висвітлення всі вміння, необхідні для вирішення педагогічних завдань, що виникають у процесі реалізації цілей педагогічної системи, і відповідають функціональним компонентам цієї структури: гностичному, конструктивному, комунікативному й організаторському.
Гностична діяльність викладача насамперед пов'язана з його вмінням використовувати у своїй роботі знання методики навчання. Розуміння основних методологічних принципів і прийомів є тією основою, без якої немислиме навчання даного предмета. До таких принципів можна віднести:
- принцип мовної спрямованості, відповідно до якого всі знання, дії викладача й студентів спрямовані на розвиток мови тих, кого навчають;
- облік специфіки різних видів мовної діяльності;
- необхідність комплексного навчання, що вимагає роботи над різними видами мовної діяльності;
- необхідність паралельного й взаємозалежного навчання різних видів мовної діяльності;
- свідомість формування вмінь і навичок;
- принцип наочності навчання;
- принцип активності навчання й низка інших.
До числа важливих гностичних умінь викладача належить його вміння аналізувати проведене заняття. На наш погляд, цей аналіз повинен містити щонайменше три основні функції:
- позитивно-теоретична - співвіднесення дій викладача з вимогами педагогічної теорії, з'ясування умов, що забезпечують найбільш успішне протікання педагогічного процесу;
- критичне усвідомлення причин труднощів і невдач, недоліків, які перешкодили досягненню позитивного результату;
- практично-діюча, ця функція полягає в побудові й удосконаленні позитивних зразків, а також у перебудові прийомів і дій відповідно до конкретних умов.
Підвищення педагогічної майстерності викладача нерозривно пов'язане з удосконаленням його педагогічної діяльності. Відповідно до педагогічної закономірності циклічності, основними циклами розвитку викладача в процесі самостійної діяльності є: освоєння професії; її вдосконалення; твердження й перевірка системи роботи; подальше вдосконалення; узагальнення досвіду; передача досвіду; підведення підсумків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧА ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ У ВИЩОМУ ТЕХНІЧНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок